Svarbiausia yra žinoti, pasiruošti ir veikti. Taip pat būti ir jaustis saugiam. Kiekvienas žinome jog prieš pereinant gatvę reik žvilgtelėt į dešinę ir jau mamos išmokė kaip atsargiai nuo viryklės nukelti karštą puodą, tačiau gyvenime tiek daug situacijų, kuomet mūsų pačių saugumas nepriklauso nuo mūsų norų ir pastangų. Reikia žinoti, kurias iš šių situacijų galime kontroliuoti patys. Joms pasiruošti ir veikti tinkamai, net pačiomis intymiausiomis akimirkomis. Juk svarbiausia, kad Tu būtum saugus ir žmogus, esantis šalia, būtų apsaugotas.

Lietuvos Medicinos Studentų Asociacija (LiMSA) vienijanti Kauno medicinos Universiteto ir Vilniaus universiteto Medicinos Fakulteto medicinos studentus kartu su Vilniuje įsikūrusiu klubu ,,WOO” ir farmacijos kompanija Merck Sharp & Dohme organizuoja renginį „Everything I can“ (arba „Viskas tavo rankose“),skirtą informuoti jaunimą apie Žmogaus Papilomos Viruso (ŽPV) keliamą grėsmę, komplikacijas ir prevenciją. Renginio metu bus pristatoma jaunų menininkų: parodosidėjos autorių Viktorijos Gudelevičiūtės, Doloresos Greivytės ir fotografo Tomo Černiševo, foto darbų paroda ,,Sekretai“.Vakarui įsibėgėjant koncertuos jaunimo tarpe populiari grupė Pieno Lazeriai, o prie didžėjaus pulto stovės merginų grupė Djs RIOT GIRLS. Studentų iniciatyvą mielai parėmė ir jaukią aplinką, gegužės 22 d. (20 val. parodos atidarymas, 22 val. Pieno lazeriai, 24 val. Djs) vyksiančiam vakarėliui, pasiūlė klubas „WOO”, įsikūręs Vilniaus senamiestyje. (Vilniaus g. 22).

Mintis surengti vakarėlį kilo žiemą, kai sausio 22–28 dienomis visame pasaulyje buvo minima gimdos kaklelio vėžio savaitė. Kasmet Lietuvoje šia liga suserga 500 moterų, miršta – 300, labiausiai jaudina tai, jog jaunėja gimdos kaklelio vėžiu sergančiųjų Lietuvos moterų amžius: vis daugėja sergančiųjų 15 – 34 metų amžiaus grupėje. Vienas pagrindinių gimdos kaklelio vėžio rizikos faktorių yra žmogaus papilomos virusas, plintantis lytiniu, kontaktiniu ir perinataliniu būdu. Lyg tęsdami sausio mėnesį vykusias paskaitas, seminarus, nemokamų patikrų ginekologijos kabinete akcijas LiMSA nori paskatinti jaunimą rūpintis savo sveikata ir pradėti atvirą diskusiją apie ŽPV grėsmę, jo sukeliamas ligas bei prevencines priemones.Foto darbų paroda „Sekretai“ padės vakarėlio dalyviams pažvelgti į šią problemą iš netikėtos, o svarbiausia – priimtinos ir suprantamos pusės. Kartu su profesionaliais reklamos kūrimo atstovais specialiai šiai kampanijai buvo paruošti atvirukai, kuriuose paprastais trimis žingsniais: Žinok, Pasiruošk, Veik,- išreikšti pagrindiniai skaičiai ir faktai apie ŽPV sukeliamas ligas, kelius kaip to išvengti ir kaip pačiam įtakoti savo ir partnerio sveikatą.

Šiuo renginiu medicinos studentai siekia jaunimui patraukliu būdu informuoti visuomenę apie ŽPV sukeliamas grėsmingas sveikatos problemas ir jų prevenciją. Ateik, net jei ir manai žinąs viską.

Daugiau informacijos:

Evelina Preišegolavičiūtė
Kampanijos prieš ŽPV organizatorė
Lietuvos medicinos studentų asociacija
evelinaprei@gmail.com, +370-657-83809