Tarptautinė medicinos studentų asociacijų federacija (IFMSA) įkurta 1951 metais medicinos studentų. Per beveik 70 metų IFMSA ne tik telkia galimybes būsimiems gydytojams, bet ir atstovauja jaunųjų medikų balsą pasauliniu lygmeniu.

IFMSA yra seniausia ir didžiausia pasaulio nepriklausoma organizacija, atstovaujanti medicinos studentus tarptautiniu lygmeniu. Šiuo metu ją sudaro nacionalinės organizacijos iš 130 šalių bei teritorijų. IFMSA pripažįsta Jungtinių Tautų ir Pasaulio sveikatos organizacijos, ji taip pat dirba ir su Pasaulio medicinos asociacija (World Medical Association).

null

IFMSA įsivaizduoja pasaulį, kuriame visi medicinos studentai susivienija dėl pasaulinės sveikatos ir yra aprūpinti ištekliais, įgūdžiais ir žiniomis prisiimti lyderystę, taip kurdami sveiką ir darnią ateitį. Po IFMSA skėčiu organizuojami visuomenės sveikatos, seksualinės ir reprodukcinės sveikatos, medicinos edukacijos ir žmogaus teisių bei taikos projektai, kampanijos, konferencijos ir dirbtuvės visame pasaulyje; daugiau nei 13 000 studentų kasmet išvyksta mainams susipažinti su inovacijomis bei sveikatos priežiūros sistemų skirtumais. 

IFMSA patirtys įrodo, kad sparčiai globalėjančiame pasaulyje studentai yra svarbios asmenybės, su stipriu vaidmeniu kuriant pasaulinę sveikatą. IFMSA pabrėžiamas dėmesys studentams, grįžtantiems į savo gimtąją aplinką su naujomis idėjomis ir įgūdžiais joms įgyvendinti. 

Kaip ateities gydytojai ir sveikatos lyderiai, esame tikri, kad mūsų studentai visą savo gyvenimą nešios šią dvasią ir darys teigiamą įtaką visuomenei.

IFMSA tikslai:

 • supažindinti medicinos studentus su humanitarinėmis ir globaliomis sveikatos problemomis, suteikti jiems galimybę šviesti save ir bendraamžius;
 • palengvinti partnerystę tarp medicinos studentų bendruomenės ir su sveikata, švietimu ir medicina dirbančių tarptautinių organizacijų;
 • suteikti galimybę medicinos studentams dalyvauti klinikiniuose ir moksliniuose mainuose visame pasaulyje;
 • suteikti tinklą, sujungiantį aktyvius medicinos studentus visame pasaulyje, įskaitant studentų lyderius, projektų vadovus ir aktyvistus, idant jie mokytų ir motyvuotų vieni kitus;
 • suteikti tarptautinę sistemą, skirtą medicinos studentų projektų pradėjimui, vystymui ir įgyvendinimui;
 • įgalinti ir mokyti medicinos studentus prisiimti vaidmenį įnešti būtinus pokyčius visų pasaulio žmonių sveikatai.

IFMSA, kaip ir LiMSA, turi 6 komitetus, dirbančius su aktualiausiomis temomis organizacijai bei visuomenei.

LiMSA tapo IFMSA nare 1991 metais.

IFMSA narės skirstomos pagal regionus, kurių kiekvienas turi direktorių (RD) bei tarptautinę komandą (IT): Pietų ir Šiaurės Amerikos, Afrikos, Azijos ir Ramiojo vandenyno, Artimųjų Rytų, Europos.

IFMSA narių atstovai per metus susitinka bent tris kartus: Regioniniame susitikime (Europoje – EuRegMe), IFMSA generalinėse asamblėjose: Kovą (IFMSA GA March Meeting), Rugpjūtį (IFMSA GA August Meeting).

Į šiuos susitikimus kasmet vyksta ir LiMSA delegacijos, o 2020 m. Lietuva pirmą kartą istorijoje pati tapo regioninį susitikimą organizuojančia šalimi.

IFMSA pareigas yra ėję keletas lietuvių:

 • Mindaugas Gudelis (EMSA Liaison Officer 2001-2002)
 • Lukas Sveikata (Liaison Officer to Student Organisations 2011-2012)
 • Kornelija Macevičiūtė (Liaison Officer to Student Organisations 2014-2015, Vice-President for External Affairs 2015-2016)
 • Milda Burneikaitė (Program Coordinator for Mental Health 2018-2019)
 • Mindaugas Galvosas (SCOME RA Europe 2018-2019, External Affairs General Assistant 2019-2020)
 • Eglė Janušonytė (SCORA RA Europe 2018-2019, Liaison Officer for Sexual and Reproductive Health and Rights Issues including HIV and AIDS 2018-2020, Vice-President for External Affairs 2020-2021)
 • Ieva Berankytė (SCORA RA Europe 2019-2020, Liaison Officer for Sexual and Reproductive Health and Rights Issues 2020-2021)

Turite klausimų?

Parašykite mums!
Linkedin

+370 611 26021

gen.sec@limsa.lt