Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA) dalyvavo konkurse dėl mokymų, skirtų struktūriniam stiprinimui, veiklos kokybės vertinimui ir veiklos planų susidarymui. Ir laimėjo. LiMSA yra viena iš 16 organizacijų, kurioms Jaunimo reikalų departamentas (JRD) kartu su pagalbininkais padės sustiprinti organizaciją ir garantuoti veiklų tęstinumą penkių mokymų ciklo pagalba. Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą „Integruotos jaunimo politikos plėtra“.
Mokymų metu bus nagrinėjama daugybė darbo organizacijoje aspektų: organizacijos institucinis sustiprinimas, organizacijos veiklos kokybės augimas, organizacijos konkurencinis pranašumas, organizacijos veiklos vertinimo žinios, naudingos socialinės kompetencijos organizacijos atstovams, gebėjimai kurti visavertę aplinką jauno žmogaus ugdymui, gebėjimai plėtoti partnerystę tarp valstybinio ir nevyriausybinio sektorių, kompetencijos ir sugebėjimai įgyvendinti jaunimo politikai keliamus tikslus. Visos temos yra labai svarbios organizacijos atstovams, siekiant prasmingai bei kryptingai dirbti organizacijoje, ir išlaikyti veiklų tęstinumą
Spalio 26-28 dienomis LiMSA Vilniaus ir Kauno skyriaus nariai dalyvavo pirmojoje mokymų dalyje, kuri vyko Kaišiadorių rajone. Buvo atrinkta 15 organizacijos atstovų atsižvelgiant į jų motyvaciją dalyvauti mokymuose. Visas tris dienas darbas vyko labai intensyviai, tačiau laikas tikrai neprailgo, nes veikla buvo pateikta įvairiomis formomis. Pirmąją dieną stengėmės geriau pažinti vienas kitą, nes tik darbas komandoje gali atnešti maksimalią naudą. Kita veikla buvo susijusi su jaunimo politika bei įstatymais, nagrinėjome dokumentus ir siekėme išsiaiškinti įstatymų formuluotes bei pastebėti galimus neatitikimus su realia situacija mūsų šalyje. Taip pat ugdėme viešojo kalbėjimo įgūdžius: formulavome argumentus ir juos pristatinėjome pasisakymų “kare”, taigi tokiu būdu mokėmės ne tik pažinti savo organizaciją, bet ir mokėti ją tinkamai reprezentuoti. Antrąją dieną dalyvių noras tobulėti tik augo, nes supratome, kad gausime ne tik “sausą” informaciją, bet mokysimės per praktinę veiklą, kas yra ne tik įdomiau, bet ir leidžia geriau suprasti pateiktą informaciją ir sugebėti ją taikyti konkrečioje gyvenimo praktikoje. Labai nudžiugino kiekvieno iš dalyvių aktyvumas ir idėjos, kurios gimė minčių lietuje. Nuolatinių diskusijų metu priėjome bendros nuomonės, kurias idėjas LiMSA tikrai įgyvendins, todėl tolimesnių mokymų metu bus stengiamai sužinoti, kaip svarbias idėjas, susijusias su sveikatos stiprinimu bei ligų prevencija, paversti kūnu ir įgyvendinti.
Kiekviena iš anksčiau minėtų mokymosi bei asmeninio tobulėjimo formų yra vertinga medicinos studentams, kurie siekia ne tik išmanyti kūno sandarą ir jame vykstančius procesus, bet ir analizuoti visuomenės reiškinius, juos vertinti ir suprasti, kokią svarbią reikšmę tai gali turėti sveikatos ugdyme. Siekiant išvengti ligų, pirmiausia reikia suvokti prevencijos svarbą, kuri yra pagrindinis ginklas kovoje už sveiką visuomenę. O kad tai būtų žinoma ne tik sveikatos sektoriuje dirbantiems asmenims, bet ir visiems žmonėms, mes taip pat turime būti ne tik gydymo įstaigose, bet ir stengtis būti aktyvūs visuomeninėje veikloje.
LiMSA dėkoja JRD už suteiktą galimybę tobulėti, mokytis ir plėsti savo žinias. Įgyta patirtis yra vertinga ne tik kaip organizacijos atstovams, bet ir kaip būsimiesiems sveikatos priežiūros specialistams, kurie siekia problemas pastebėti ir suprasti plačiu požiūriu. Geriausias prabėgusiu trijų dienų įvertinimas turbūt yra tai, kad kiekvienas išvažiuodamas pripažino, jog jau laukia antrosios mokymų ciklo dalies.
Oresta Kriukelytė,
LiMSA Vice-prezidentė vidiniams reikalams