https://www.emedicina.lt/lt/studentui/studentu_organizacijos/site/news/6603/bulimija_limsa.jpg

Balandį prasidėjo Vilniaus ir Kauno medicinos studentus vienijančios Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) organizuojamas projektas “Mada prieš Anoreksiją ir Bulimiją”.

Visą pavasarį Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Kauno medicinos universiteto studentai, bendradarbiaudami su Universitetiniu valgymo sutrikimų centru, bandys atkreipti visuomenės dėmesį į anoreksiją ir bulimiją – vis dažniau pasitaikančias ligas, kurios neretai laikomos paprastais mitybos sutrikimais.

Statistika rodo, kad anoreksija Lietuvoje serga vienas procentas gyventojų, bulimija – penkis kartus daugiau. Gerokai daugiau žmonių serga netipine šių ligų forma – kai pasireiškia ne visi ligos simptomai. Netipine anoreksijos ar bulimijos forma sergančių žmonių svoris gali nekisti, tačiau sergančiuosius vistiek kamuoja depresija, kompleksavimas dėl savo išvaizdos.

LiMSA organizacijai priklausantys studentai neliko abejingi šiai problemai ir projekto „Mada prieš Anoreksiją ir Bulimiją” metu penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose vykdo akcijas, norėdami informuoti visuomenę apie anoreksijos ir bulimijos keliamą pavojų, pagalbą sergantiesiems bei patarti, kaip sveikai gyventi ir saugoti savo sveikatą.

Kovo pabaigoje projekto organizatoriai paskelbė nuotraukų konkursą, kurio metu vyresnio mokyklinio amžiaus jaunuoliai ir pirmųjų kursų studentai raginami siųsti individualias arba kolektyvines fotografijas. Konkurso nugalėtojai laimės galimybę patys dalyvauti madų šou ir pabūti modeliais per baigiamąjį projekto renginį Vilniuje. Daugiau informacijos apie konkursą bei dalyvavimo sąlygas rasite LiMSA internetiniame puslapyje www.limsa.lt.

Viešų akcijų Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose metu bus dalinami informaciniai lankstinukai, žmonės bus mokomi apskaičiuoti savo kūno masės indeksą, į klausimus atsakinės mitybos specialistai, jaunieji daktarai, projekto draugas sporto klubas “Impuls” bei šokių studija “Feugo” kvies kartu pasimankštinti ir pašokti, čia kviečiami dalyvauti visi akcijų dalyviai. Akcijos vyks:

  • Kaune – prekybos centre “Mega”, balandžio 10d.;
  • Šiauliuose – prekybos centre “Saulės miestas”, balandžio 17d.;
  • Panevėžyje – prekybos centre “Babilonas” balandžio 18d.;
  • Klaipėdoje – Teatro aikštėje, balandžio 24d. Akcijų laikas: 12-17val.

Projektą „Mada prieš Anoreksiją ir Bulimiją” vainikuos gegužės 6 dieną Vilniuje prekybos centre “Panorama” vyksiantis baigiamasis renginys, kurio metu bus apdovanoti fotografijų konkurso nugalėtojai – jų laukia galimybė patiems patirti, ką reiškia būti modeliu ir dalyvauti rengiamame madų šou. Taip pat prekybos centre “Panorama” bus surengta konkurse dalyvausiu nuotraukų paroda, kur kiekvienas galės įvertinti dalyvių pastangas. Baigiamojo renginio datą, gegužės 6-ąją, LiMSA nariai pasirinko neatsitiktinai – šią dieną visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė diena be dietų. Renginio pradžia – 19val.
Kilus klausimams: Projekto koordinatorė Inga Aleknaitė, tel.: 8 670 95517