Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA) prisijungė prie vieno svarbiausių šių metų sveikatos renginių Lietuvoje organizavimo – „Sveikatą 2020 metams kuriame šiandien“. Lapkričio 29-30 dienomis Vilniuje vykusiame renginyje aktyviai darbavosi LiMSA savanoriai. Šis renginys sujungė įvairių sričių atstovus, kuriuos vienija bendras tikslas – SVEIKATA.

Konferencijoje buvo pristatyta daug pranešimų, dalintasi gerosios praktikos pavyzdžiais iš užsienio, suteikta galimybė susipažinti su įvairių organizacijų veikla. Renginio metu LiMSA taip pat turėjo savo stendą ir galėjo pristatyti plačią organizacijos veiklą. Konferenciją pradėjusi Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro direktorė Z. Jakab pristatė PSO sveikatos 2020 m. strategiją, kuri suteikia politikos krypčių formuotojams viziją, prioritetus, pasiūlymus kaip užtikrinti būsimų kartų sveikatą. Medicinos studentai, kaip ateities sveikatos specialistai, taip pat aktyviai dalyvavo šioje konferencijoje, stengėsi stebėti ir suprasti sveikatos sistemos raidą šiandien, dėl to, jog formuotų savo sveikatos viziją ir galėtų prisidėti prie šio sektoriaus tobulinimo ateityje. Sveikatos problemos nėra vien tik sveikatos priežiūros specialistų atsakomybė – kiekvienas žmogus turi stengtis gyventi taip, kad bent sau nepakenktų, stebėti save ir suprasti, ką daro ir ką turėtų daryti. Nusistatyto tiklo – geros sveikatos palaikymo/atstatymo ir išsaugojimo – siekimas yra ilgalaikis procesas: pirmiausia reikėtų pradėti nuo savęs, siekti atrasti santykį su kitais žmonėmis, bendradarbiauti ir kartu žengti mažais žingsneliais didelių darbų link.

Idėją formuoti visuotinę platformą – Sveikatos forumą – ir stengtis kartu ieškoti problemų sprendimo būdų yra puiki erdvė, skatinanti bendradarbiauti įvairių sričių atstovus. LiMSA džiaugiasi suteikta galimybe prisidėti prie šio renginio įgyvendinimo ir tikisi ateityje tapti tikraisiais Sveikatos forumo nariais, atstovauti jaunimo balsą Lietuvos sveikatos politikos formavime.

Oresta Kriukelytė