1989 metais įkurta Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA) šiemet švenčia jau 20-ies metų jubiliejų, kurio paminėti lapkričio 6 d. susirinko organizacijos įkūrėjai, puoselėtojai ir dabartiniai „augintojai“. Visur kvepėjo nostalgija, džiugiais senų draugų susitikimais, linksmais prisiminimais, šventiškumu. Šia puikia proga kalbiname dabartinį LiMSA prezidentą Luką Sveikatą.

Neseniai įvyko bene reikšmingiausias per visą LiMSA egzistavimo laikotarpį renginys – 20-ies metų jubiliejus. Kaip, tavo nuomone, pavyko šis renginys? Ar daug jam buvo ruoštasi?

Dvidešimties metų jubiliejus buvo bene didžiausia LiMSA šventė per asociacijos amžių, kuriai ilgai ruošėmės ir laukėme. Paskutines kelias savaites mintys ir darbai sukosi vien apie šią šventę, o visas pasiruošimas vyko nuo pat rugsėjo pradžios. Galų gale atėjo toji lapkričio 6 d. ir Kauno miesto rotušėje pasveikinti LiMSA su dvidešimtmečiu susirinko daug garbių svečių, tarp jų Kauno miesto meras, Lietuvos medicinos akademinė visuomenė, jaunimo organizacijų lyderiai ir aišku buvę ir esami LiMSA nariai. Tai buvo galimybė apžvelgti, ką nuveikėme per dvidešimt metų, ką norėtume nuveikti ateityje ir padėkoti žmonėms, kurie labiausiai padėjo organizacijai judėti į priekį. Vėliau svečių laukė koncertas, furšetas bei kita programos dalis šalia rotušės esančiame Kauno ryšių istorijos muziejuje. Norisi pasidžiaugti, kad šventė pavyko, taip kaip mes įsivaizdavome, tai buvo viena retų progų susitikti seniems ir esamiems LiMSA nariams. Manau, iš šventės svečiai pasisėmė labai gerų įspūdžių ir dar ilgai prisimins ją ir LiMSA. Noriu padėkoti mūsų rėmėjams, kurie padėjo surengti šią šventę – tai Kauno miesto savivaldybė, „Berlin Chemie“, „Sandoz“, „Vitafarma“, „Spirig Baltikum“, „Actavis Baltics“, „Lundbeck“, taip pat informaciniams rėmėjams „JCDecaux“, medicinos it farmacijos naujienų portalui www.emedicina.lt, radijo stočiai „Extra fm“ bei web hosting įmonei „Ituranet“.

20-metų – tai daug ar mažai? Kas lemia aktyvų LiMSA gyvenimą ir nuolatinę plėtrą?

Manau, dvidešimt metų nėra daug, ir jeigu ne istorinės aplinkybės, mūsų asociacija dabar švęstų bent jau penkiasdešimtmetį. Kaip sakė vienas įkūrėjų D.Balčiūnas: „LiMSA sulaukė brandos“, todėl čia dar tik pradžia ir didžiausi pasiekimai dar ateityje.

Kaip įsivaizduoji LiMSA dar po 20 metų?

Tikiuosi LiMSA bus dar aktyvesnė ir didesnė organizacija ne tik visuomenės sveikatinimo bei tarptautinio medicinos studentų bendradarbiavimo srityje, bet ir stipriai atstovaus studentų balsą akademiniame procese. Be to įsivaizduoju, kad taip pat bus rengiamas jubiliejus, tik jau 40-metis – tikiuosi pakvies.

Dėkojame už atsakymus ir linkime šiai organizacijai ilgų gyvavimo metų!

Interviu parengė E. Preišegolavičiūtė, www.emedicina.lt