Jau antri metai LiMSA kvietė studentus prisidėti prie akcijos „Pasidalink Kalėdomis“. „Studentai yra įpratę vis niurzgėti kaip jiems viskas blogai, kaip universitetas nieko nesutvarko… Tegul išmoksta patys pirma duoti, o vėliau reikalauti, taigi taip ir gimė renginio šūkis: „Įrodyk, kad studentas ne tik ima, bet gali ir padovanoti“, teigia akcijos organizacinio komiteto vadovas Petras Petkevičius. Pernai akcijos metu surinkti pinigai buvo skirti LSMU Vaikų ligų klinikai, o šiemet – „Atžalyno“ ir „Lopšelio“ vaikų namams, kuriems už surinktus pinigus buvo nupirktos dovanėlės bei žaislai.

LiMSA viceprezidentas vidiniams reikalams Petras Petkevičius sako: „Įstojęs į universitetą iš karto pastebėjau, kad pas mus nėra gilių įsišaknijusių Kalėdų tradicijų. Gal tai atėjo iš mano mokyklos, mat ten kasmet 12-os klasės mokiniai rengia Kalėdinį spektaklį anglų kalba. Tai labai gili tradicija, sutraukianti visus bendruomenės narius – nuo baigusių mokinių iki dabar besimokančių. Norėjau, kad ir universitete būtų panašiai – juk būtent per tradicijų laikymąsi ir ateina Kalėdinė nuotaika“. Regis, Kalėdine gerumo akcija studentus pavyko pritraukti – pernai LSMU Bibliotekoje šokusius Kalėdų senelius prisimena ligi šiol, o šiemet šoko vaikinų grupė „Estrogenai“, kurie kaip tikri hormonai kaitino kraują bei pritraukė ne tik lankytojų, bet ir bibliotekos darbuotojų dėmesį. Socialiniuose tinkluose buvo dalinamasi LiMSA narių sukurtais filmukais, skatinančiais prisidėti prie akcijos. Radijo stoties EKSTRA FM bangomis visą savaitę sklido raginimai prisijungti prie akcijos.

Finalinis akcijos renginys vyko gruodžio 16d. Klube „Siena“, kur visus ir vėl džiugino šokių grupė „Estrogenai“, vyko loterija, stovėjo aukų dėžutės, į kurias buvo galima paaukoti pinigų. Visos lėšos, surinktos renginio metu buvo skirtos labdarai.

O praūžus linksmiems dalykams, norisi pabūti ramiai ir laukti Kalėdinio stebuklo. Didžiąją advento savaitę LiMS’iečiai susirinko savo būstinėje, mėgavosi karšta arbata ir imbieriniais sausainukais, kiekvienas tapo Kalėdų seneliu, bei sulaukė pirmojo Kalėdų stebuklo – mažos dovanėlės sau. Juk šventes reikia sutikti šeimos rate, o juk LiMSA – viena didelė šeima!

„Didžiausia mano svajonė būtų, kad šeštame kurse, kai jau baiginėsiu universitetą, vis dar galėsiu pasidalinti Kalėdomis su tais, kuriems taip jų trūksta“, – sako Petras. Belieka tikėtis, kad jo svajonės išsipildys ir tai bus dar vienas Kalėdų stebuklas.

Dovilė Karoblytė

LiMSA