Nustačius žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), apie imuninę sistemą ir jos pasikeitimus užsikrėtus šiuo virusu buvo sužinota daugiau nei per visą praėjusį laiką. Nors yra aiškiai nustatyti užsikrėtimo keliai, visuomenė iki šiol bijo užsikrėtusiųjų šiuo virusu. O galbūt vis dar nedrąsu kalbėti apie apie ŽIV ir jo sukeliamą ligą.

Šiai baimei nugalėti ir suteikti visuomenei daugiau informacijos apie ŽIV, Hanza dienų metu LiMSA ir Kauno miesto savivaldybė pristatė projektą „Miestas be ŽIV užsklandos“. Atėjusieji į šventę turėjo galimybę pamatyti filmukus, kaip užsikrečiama šiuo virusu, padiskutuoti su medicinos studentais apie galimus užsikrėtimo būdus, gauti lankstinuką, kurį galėtų parnešti namiškiams ir taip skleisti informaciją, kad nereikia bijoti užsikrėtusiųjų.

Vienas iš dažnesnių užsikrėtimo būdų – atsitiktiniai ir nesaugūs lytiniai santykiai, kuomet pasiduodama impulsui ir negalvojama apie galimas pasekmes ir kuo galima užsikrėsti. Užsukusieji į LiMSA palapinę galėjo sužinoti apie tai, kas gali būti po nesaugių lytinių santykių ir gauti barjerinių apsaugos priemonių, kurių tikslas – tiek apsaugoti nuo lytiškai plintančių užkrečiamų ligų, tiek nuo neplanuoto nėštumo.

ŽIV – tai ne siaubas baubas, jei žinai kaip su juo elgtis. Virusas plinta per organizmo skysčius, o bendraujant, geriant kavą, apsikabinant tikrai neužsikrėsime šiuo virusu.

Dovilė Karoblytė