Daugybė moterų, sergančių krūties vėžiu Lietuvoje, patiria sunkius išgyvenimus, susitaikant su diagnoze. Kartais šios ligonės gauna nepakankamą palaikymą ir iš šeimos narių. Tai pagrindinė priežastis, kodėl pacientės taip pat susiduria su ilgalaikiu liūdesiu ar depresija.

Krūties vėžys viena iš pagridinių moterų mirties priežasčių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Šiai būklei įtakos turi ne tik pokyčiai, vykstantys moters kūne, bet ir nuolatinė emocinė įtampa, vienišumo jausmas ligoninėje, kai artimieji ne visada gali būti šalia.

Mūsų projekto tikslas – emocinės paramos šioms moterims skatinimas. Pagalba iš medicinos personalo ir visuomenės (t.y. JŪSŲ) gali padėti užkirsti kelią prasidedančiai depresijai ar net savižudybei. Svarbu suvokti, jog psichologinė parama yra būtina prieš ir po diagnozės bei visu gydymo laikotarpiu.

Projekto kertinis akmuo – laisvo stiliaus, paskatinamo, motyvuojančio pobūdžio laiškas nepažįstamai, sergančiai krūties vėžiu moteriai ar merginai, kuri kovoja su šiuo išbandymu viena. Laiškuose patariama vengti žodžio „mirtis“ ar kitų išsireiškimų, kurie galėtų pacientui sukelti liūdesį.

Parašytus laiškus siųskite el. paštu laiskai@limsa.lt . Spalio gale šie laiškai bus išdalinti sergančiosioms.

Tu esi reikalingas, nes gali paskatinti šias moteris kovoti su liga ir nepasiduoti likimo išbandymams!