Dar kovo mėnesį LiMSA pateikė kreipimąsi LR Seimui dėl LR Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio pakeitimo bei LR Administracinių nusižengimų kodekso 71 straipsnio pakeitimo ir papildymo 483-1 straipsniu įstatymų projektų. 

Narkotinių medžiagų kriminalizavimo problema vis labiau tampa aktuali – šiuo metu LR Seimo komitetuose ir komisijose  svarstomas nedidelių kiekių narkotinių medžiagų dekriminalizavimas, o socialinėse medijose vis daugėja įstatymų pataisas palaikančių akcijų. 

Kas keistųsi įsigaliojus pataisoms?

  • Disponavimas nedideliais narkotinių medžiagų kiekiais būtų baudžiamas įspėjimu ar bauda, o ne areštu ar laisvės atėmimu iki 2 metų.
  • Viešoje vietoje vartojantis ar apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmuo būtų baudžiamas piniginėmis baudomis (panašiai kaip dabar baudžiami nuo alkoholio apsvaigę asmenys). Taip pat jiems galėtų būti taikomas draudimas dalyvauti viešuose renginiuose vienerių metų laikotarpyje. 

Kas yra nedidelis narkotinių medžiagų kiekis?

Mes, kaip būsimi medicinos srities specialistai, nepalaikome narkotinių medžiagų vartojimo, tačiau raginame atsižvelgti į  mokslu ir gerąja praktika grįstus žalos mažinimo metodus – pavyzdžiui, remiantis užsienio šalių patirtimi, dekriminalizavus nedidelius narkotikų kiekius, vartojimo mastai nepakito, tačiau žymiai sumažėjo mirčių nuo narkotinių medžiagų perdozavimo bei užkrečiamų ligų, tokių kaip ŽIV, hepatitų B ir C, plitimas tarp švirkščiamuosius narkotikus vartojančių žmonių. O svarbiausia – tai sumažino priklausomybę turinčių žmonių stigmą ir padidino pagalbos besikreipiančių žmonių skaičių. 

LiMSA kreipimąsi galite skaityti čia: http://bit.ly/kreipimasis-dekriminalizacija