Sausio 18 dieną Kauno Medicinos Universitete vyko LiMSA organizuojamas KMU medicinos fakulteto studentų ir Lietuvos karo medikų susitikimas. Daugiau kaip 150 studentų nepabūgo šalto vėjo, slidžių šaligatvių ir atėjo į susitikimą.

Karo medikai pasakojo ką veikia Lietuvoje ne misijų metu, kaip rengiasi misijoms, taip pat dalinosi įspūdžiais iš misijų, kuriose jiems teko dalyvauti. Majorai Šarūnas Ratkus bei Salvijus Milašius dalijosi įspūdžiais iš misijų Afganistane, Goro provincijoje.

Majoras Salvijus Milašius pasakojo apie vietinę ligoninę, jos įrangą, teikiamas paslaugas, atliekamas operacijas, vietos ir karo gydytojų darbą šioje ligoninėję. Sužinojome, kad misijoje karo medikų būrį sudar bendrosios praktikos gydytojas, du chirurgai, anesteziologas – reanimatologas, 3 bendrosios praktikos slaugytojai, odontologas bei paramedikas – vairuotojas.  Majoras Šarūnas Ratkus daugiau akcentavo Afganistano geografinę padėtį. Tai gana kalnuota vietovė, kurioje norint automobiliu nuvažiuoti 100km trunka 3 valandas, o jų autostrados atrodo lyg maži kaimo keliukai, kur žiemą kelią nusikasti tenka pačiam. Pasakojo apie bendravimą su vietiniais žmonėmis, jų charakterio bruožus, gabumus. Kadangi abu karo gydytojai stovykloje Afganistane buvo skirtingu metu, galėjome palyginti kaip tobulėjo stovykla, gerėjo vietinės ligoninės turima įranga ir vaistai, kaip vis šilčiau ir šilčiau vietos gyventojai priimdavo karius iš Lietuvos.

Taip pat išgirdome pasakojimą apie misiją Irake, kur nė sekundės negali jaustis saugus. Karo gydytojas pasakojo, kaip transportuodavo sužeistuosius į vietinę ligoninę, kaip dalyvaudavo pratybose, tikrindavo karių sveikatą. Elektra Irake – prabangos dalykas, net ligoninėje, naktį ji išjungiama (ka dir kaip sunku mums būtų tai įsivaizduoti). Ligoninė turi vos 10 lovų, todėl įvykus susišaudymams, daugumai pacientų tiesiog tenka gulėti ant grindų.

Ir turbūt nei vienas nepasigailėj pagaliau visiems tapo aišku, kas tas karo medikas, ką jis veikia ir kaip juo galima tapti. Tikimės, kad atsirado susižavejusių šia profesija ir norinčių tapti vienu iš karo gydytojų.