Lapkričio 2-8 d. Kaune įvyko 2-oji regioninė Europos jaunimo alkoholio politikos konferencija, kurioje alkoholio vartojimo paplitimo, prevencijos ir politikos tendencijas vertino jaunimas iš Suomijos, Estijos, Lenkijos ir Lietuvos. Baltijos jūros regiono šalių jaunimui skirtą konferenciją organizavo Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA) ir Europos jaunimo alkoholio politikos tinklas (APYN).

Svečiai dalyvavo įgūdžių ugdymo dirbtuvėse alkoholio politikos ir advokatavimo, alkoholio vartojimo prevencijos projektų rengimo ir mokslinių tyrimų rengimo alkoholio vartojimo temomis. Savo žiniomis ir praktiniais įgūdžiais su renginio dalyviais dalinosi Jaunųjų gydytojų asociacijos (Simona Stankevičiūtė), Lietuvos medicinos studentų asociacijos, Šiaurės šalių alkoholio ir narkotikų politikos tinklo (Lauri Beekmann), Jungtinės Karalystės alkoholio tyrimų instituto (Nils Garnes), VšĮ „Psichikos sveikatos iniciatyva“ (Nijolė Goštautaitė-Midttun) atstovai. Jaunimo organizacija VŠĮ „Blaivios pramogos“ pristatė populiarėjančią renginių be alkoholio kultūrą ir kvietė jaunimą kitose šalyse ryžtingiau išmėginti tokį renginių formatą. Konferencija organizuota programos Erasmus+ lėšomis.

„Pasaulio sveikatos organizacija jau dešimtmetį atkreipia dėmesį į Rytų Europos regiono šalių alkoholio vartojimo problemą. Esame problematiškiausias regionas, todėl jaunimo įtraukimas į šios problemos suvokimo ir sprendimo procesus yra kaip niekad svarbus. Labai džiaugiamės turėdami alkoholio vartojimo politikos atžvilgiu labai skirtingas šalis: Suomija – turinti valstybės monopolį ir griežtus alkoholio vartojimo ribojimus ir Baltijos šalis bei Lenkiją, kurios nors ir garsiai diskutuoja apie alkoholio žalą, įrodymais grįstos politikos įgyvendinti neskuba.“ – teigė Europos jaunimo alkoholio politikos tinklo prezidentas, LSMU medicinos studentas Lukas Galkus.

Lietuvos medicinos studentų asociacija lapkričio mėnesį pasiūlys ir daugiau renginių alkoholio vartojimo prevencijos tema. Lapkričio 19 d. Kaune įvyks projekto „Blaivus, todėl, kad išmintingas, išmintingas todėl, kad blaivus“ finalinis renginys – masinis kauniečių bėgimas už blaivybę, o taip pat blaivus vakarėlis projekte dalyvavusių mokyklų moksleiviams. Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybė.

Visuotinis kauniečių bėgimas už blaivybę