Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA) vasarį prisidėjo prie Lietuvos žaizdų asociacijos inicijuotos šviečiamosios kampanijos, kurios metu gyventojai bus supažindinami, kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą susižeidus. Balandį paskelbusi „Žaizdų ir nudegimų priežiūros mėnesiu“, Lietuvos žaizdų asociacija sieks paneigti egzistuojančius mitus ir pakeisti klaidingus gyventojų įpročius.

Svarbiausi renginiai vyks pagrindinėse Vilniaus ir Kauno vaikų žaidimų aikštelėse, kuriose apsilankys mobilioji „Curiosin“ komanda. Akcijos tikslas – atkreipti tėvų bei auklių dėmesį į teisingą žaizdų priežiūrą, išmokyti laiku ir atsakingai suteikti pirmąją pagalbą, kad vėliau mažyliams netektų kentėti bereikalingo skausmo vien dėl suaugusiųjų neišprusimo. Akcijų metu keturi indėnais persirengę LiMSA nariai pademonstruos susirinkusiems, kaip padėti sužeistam meškinui. Kol vaikai ant popieriaus bandys pavaizduoti savo mėgstamiausius žaidimus, komandos nariai tėvams pasakos apie žaizdas ir jų priežiūrą, dalins informacinę medžiagą, atsakinės į rūpimus klausimus. Taip pat tėvai ir auklės visą reikalingą informaciją apie žaizdų ir nudegimų gydymą galės rasti internetinėje svatainėje www.zaizda.lt.

Protingieji LiMSA indėnai jau dabar griežtai sako STOP tiems, kas ūmias buitines žaizdas gydo spiritu, jodu, briliantine žaluma, soda, kiškio taukais, vazelinu, kiaulės tulžimi, klijais, o nudegimus – riebalais ir kiaušinio baltymu. Būtent tokių atsakymų buvo sulaukta š.m. kovo mėnesį atlikus Lietuvos gyventojų apklausą.

Susitikti su mobiliąja „Curiosin“ komanda bus galima:

Vilniuje:

Balandžio 5 d. 12.00 val. Sereikiškių parke esančioje žaidimų aikštelėje netoli Dailės akademijos (įėjimas į Sereikiškių parką iš Maironio g.).

Balandžio 6 d. 12.00 val. Vingio parke prie estrados esančioje vaikų žaidimų aikštelėje (šalia kavinės „Lakštingala“).

Balandžio 12 d. 12.00 val. Žvėryne, netoli Neries ir pėsčiųjų tilto į Vingio parką, nuokalnėje esančioje vaikų žaidimų aikštelėje.

Balandžio 13 d. 12.00 val. Sereikiškių parke esančioje žaidimų aikštelėje netoli Dailės akademijos (įėjimas į Sereikiškių parką iš Maironio g.).

Balandžio 13 d. 14.00 val. Valakampiuose netoli upės esančioje vaikų žaidimų aikštelėje (I paplūdimyje).

Kaune:

Balandžio 19 d. 12.00 val. Laisvės alėjoje prie muzikinio teatro esančioje vaikų žaidimų aikštelėje.

Balandžio 20 d. 12.00 val. Senamiestyje prie Kauno pilies esančioje vaikų žaidimų aikštelėje.

Balandžio 26 d. 12.00 val. Panemunės šile prie tilto esančioje žaidimų (sūpynės, laipynės ir kt) aikštelėje.

Balandžio 27 d. 12.00 val. Ąžuolyne iš kitos zoologijos sodo pusės esančioje vaikų žaidimų aikštelėje arba takeliuose, kuriais vaikštinėja tėvai su vaikais.Balandžio 27 d. 14.00 val. Laisvės alėjoje prie muzikinio teatro esančioje vaikų žaidimų aikštelėje.