Spalio 6 d. Kauno medicinos universiteto Bibliotekoje (Eivenių g. 6) ir 13 d. Vilniaus Universiteto Medicinos Fakultete nuo 10 iki  17 val. vyks LiMSA (Lietuvos medicinos studentų asociacija) koordinuojamo projekto, kurį parėmė Europos Sąjungos iniciatyva „HELP! Už gyvenimą be tabako“, akcija „Pūsk burbulus, o ne dūmus“.

Šios akcijos metu visiems norintiems medicinos studentai išmatuos CO (anglies monoksido) kiekį iškvėpiamame ore ir taip įvertins anglies monoksido – pavojingos cheminės medžiagos – koncentraciją tiriamojo asmens organizme. Visoje Europos Sąjungoje vykstantys „HELP! Už gyvenimą be tabako“ renginiai neapsieina be CO matavimų, žmonių, norinčių mesti rūkyti, konsultavimo, ir visais įmanomais būdais siunčiamos žinutės apie tabako gaminių sukeliamą žalą.

Būsimiesiems medikams talkins KMU Profilaktinės medicinos docentas, Nacionalinės alkoholio ir tabako kontrolės koalicijos prezidentas Aurelijus Veryga, konsultuosiantis visus panorusios atsikratyti cigarečių ar atpratinti nuo šio blogo įpročio savo artimuosius.

Akcijos metu bus dalinama HELP! ir projekto „Pūsk burbulus, o ne dūmus“ simbolis – muilo burbulų pakuotės, taip pat kita iniciatyvos atributika, lankstinukai su informacija apie CO koncentraciją organizme, taip pat informacija, kaip mesti rūkyti. Į renginį kviečiame visus besidominčius galimybe gyventi sveiką ir nuo tabako nepriklausomą gyvenimą.