Rytinio rūko migloje skendintis autobusas ankstyvą lapkričio 9 d. rytą po truputį pildėsi. Lėtus, tartum ką tik prabudusių praeivių žingsnius tildė gyvybingi, jauni limsiečių balsai. Daug naujų veidų, daug ambicingų, veržlių, kūrybingų žmonių. Ir kiekvienas kitoks. Kiekvienas kupinas unikalių minčių, siekių, noro plėsti savo akiratį ir prisidėti prie prasmingos LiMSA veiklos. Tačiau nuo ko viską pradėti, kai esi naujokas? Kaip įsilieti ir paįvairinti jau ir taip gausią ir spalvingą LiMSA šeimą? Džiugu, kad į šiuos klausimus atsakyti ir kiekvienam naujam LiMSA nariui atrasti savo vietą organizacijoje kasmet padeda „Mokymai žaliems“.  Jums įdomu sužinoti apie juos daugiau? Puiku, tuomet pradėkime viską nuo pradžių!

    Taigi, sulaukęs paskutinio, miego malonumams neatsispyrusio limsiečio, autobusas pajudėjo. Ilgai vingiavęs siaurais keliais jis saugiai pasiekė „Rojaus kampelį“ – sodybą, kurioje naujuosius LiMSA narius šiltai pasitiko senieji. Ir nuo šios akimirkos prasidėjo dviejų dienų pažinties kelionė, leidusi pažinti ne tik vieniems kitus, bet ir visą organizaciją, jos struktūrą, viziją, misiją ir tikslus. Įvardiję savo baimes ir lūkesčius, mokymų dalyviai pasinėrė į kruopščiai suplanuotus užsiėmimus. Nuo pat ankstaus ryto iki vėlaus vakaro senieji LiMSA nariai dalijosi savo patirtimi ir mokė naujuosius Kauno ir Vilniaus skyrių narius dirbti komandoje, kurti projektus, reklamas, kalbėti viešai ir ir mokėti išklausyti kitus. Per šiuos mokymus tapo aiškūs ar bent jau geriau suprantami įvairūs trumpiniai, be kurių limsiečio gyvenimas sunkiai įsivaizduojamas, ir visų komitetų veikla. Naujiesiams nariams buvo pristatytos ir tarptautinės organizacijos, kurioms priklauso LiMSA, bei daugybę dėmesio kasmet sulaukiančios mainų programos. Teorines žinias paįvairindavo komandiniai žaidimai ir kūrybiniai darbai grupelėse, kurių rezultatai ne kartą pranoko organizatorių lūkesčius. Viena svarbiausių ir sudėtingiausių užduočių tekusių naujokams buvo kruopščiai suorganizuoti konferenciją pasirinkta tema bei Generalinę asamblėją. Žinoma, tai tebuvo dviejų svarbių ir kasmet vykstančių renginių simuliacijos, tačiau patirtis ir naujos žinios, įgytos organizacinio darbo dėka, ko gero, pravertė ne vienam. Trumpos kavos pertraukėles, pagardintos skaniais užkandžiais, ir naktinės maudynės ežere po pirties tik dar labiau pagyvino ir taip aktyvų limsiečių laisvalaikį ir suteikė energijos naujiems darbams.

    Drąsiai ir ryžtingai siekti bendrų idėjų įgyvendinimo ir senųjų tradicijų puoselėjimo – vienas svarbiausių limsiečių tikslų.  Kupinas kūrybos, žinių ir malonaus nuovargio savaitgalis LiMSA istorije paliko dar vieną ženklą, bylojantį apie jos narių troškimą būti vieningiems, aktyviems ir kūrybingiems. Naujų  komandos narių  pučiami naujovių vėjai, kuriuos senieji nariai nukreipia tinkama linkme, teikia didelių vilčių, jog LiMSA niekuomet nenustos būti tobulinama ir gyvuos dar daugybę metų. Kasmet vis naujesnė, tačiau nepraradusi savo dvasios ir unikalumo!