Kiekvienais metais, rugpjūčio 23-25 dienomis, Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA) Latežerio miestelyje, netoli Druskininkų, organizuoja LSMU pirmakursių stovyklą. Šiais metais vyko 5-oji (1-oji naujojo universiteto) stovykla. Jau nuo gegužės mėnesio LiMSiečiai dirbo išsijuosę, kad galėtų padovanoti naujiesiems universiteto nariams neužmirštamą renginį. Labai džiugu, kad prie organizavimo prisidėjo ir Studentų atstovybės nariai!

Šiais metais į stovyklą atvyko apie 180 pirmakursių. Tai yra didžiausias norinčiųjų skaičius per visus penkerius metus. Nepaisant gyvenamosios vietos, lovų trūkumo, mūsų pirmakursiai labai puikiai susidraugavo ir smagiai leido laiką.

1 DIENA

Pirmakursiai buvo suskirstyti į 6 komandas po 30 žmonių, kurios rungėsi tarpusavyje įvairiose užduotyse, kad iškovotų geriausių fuksų titulą. Viskas prasidėjo nuo jau tradicija tapusių tarpbūrinių varžybų. Fuksai savo jėgas demonstravo krepšinio, tinklinio bei futbolo aikštelėse.

Vakare mūsų naujokų laukė ilgas bei varginantis išbandymas – Erikos ir Mariaus organizuotas naktinis žygis po Dzūkijos miškus. 3 valandas fuksai lekiojo po miškus, vykdydami įvairiausias užduotis – nuo stovėjimo ant rankų iki medicinos terminologijos aiškinimo. Žinoma, LiMSiečiai visaip bandė patikrinti fuksus. Keli pirmakursiai žygio metu buvo pagrobti, deja, jų niekas taip ir nepasigedo. 🙂 Po žygio laukė dainingas ir įspūdžių pilnas vakaras prie laužo.

2 DIENA

Išaušus naujai dienai fuksams niekas neleido ilgai miegoti. Juos jau nuo 9 ryto Vytautas ir Simonas ištempė iš lovų rytinei mankštai. Prabėgę krosą nuo stovyklavietės iki Juodo ežero ir atgal pirmakursiai tikrai buvo išsekę, tačiau LiMSiečiai neleido jiems atsikvėpti – juk nemiegoti čia visi renkasi!

Per pietus fuksų laukė dar vienas išbandymas – Petro organizuotas laivų mūšis. Naujieji universiteto bendruomenės nariai turėjo iš duotų medžiagų pasistatyti sau laivą, su kuriuo vėliau leidosi į mūšį prieš kitų komandų laivus. Užvirė tikra kova – kiekvienas aršiai grūmėsi iki pat paskutinio atodūsio.

Žinoma, kokia gi mankšta, jei protas lieka užmirštas? Jau tradicija tapęs Tatjanos organizuojamas protmūšis tikrai užvedė fuksams galvas.

Niekas nepamiršo, kad čia vis dėlto yra medicinos studentų stovykla, todėl pirmakursiams teko ir siūti, ir tvarstyti žaizdas Justo organizuojamoje medicinos estafetėje.

Vakare – dar viena mankšta. Andriaus organizuojamoje super slaptoje misijoje komandos turėjo pagrobti viena kitos vėliavas. LiMSiečiams dar niekada nėra tekę matyti tokių agresyvių fuksų, ypač panelių, kurios iki paskutinio nago lūžio kovėsi ir su panelėmis, ir su vaikinais. Buvo nukentėjusių, bet visiems patiko. 🙂

Žinoma, kokia gi stovykla be šokių pokių. LiMSA ir to nepamiršo. Pusę nakties pirmakursiai davė velnių diskotekos aikštelėje, kol 1 valandą nakties mus “išjungė” stovyklos vadovas, nutraukdamas elektros tiekimą. Bet fuksai tikrai dar nenorėjo baigti. Visi rinkosi prie laužo, kur dainavo, dalinosi įspūdžiais.

3 DIENA

Trečioji diena, kaip nekeista, buvo liūdniausia, mat reikėjo palikti stovyklą ir ruoštis vasaros pabaigai. Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos visi sugužėjo į autobusus ir leidosi į kelią namo, kuris ten tikrai nesibaigė.

NUOTRAUKOS

LiMSA fotografė Lina tikrai padirbėjo iš peties. Ačiū jai už tokias puikias nuotraukas, kurias galite išvysti: LiMSA.lt facebook puslapyje