Tuo metu, kai dauguma studentų poilsiauja ir mėgaujasi saulute, LiMSA nariams prasideda tikras darbymetis.

Ypač daug veiklos turėjo LiMSA Mainų komanda. Kaip ir kiekvieną vasarą, ne tik išlydėjome savo draugus atlikti mainų įvairiausiuose pasaulio kampeliuose, bet sulaukėme, pasitikome ir apgyvendinome daugiau nei 60 studentų iš viso pasaulio šalių! Užsieniečiai turėjo galimybę atlikti praktiką pasirinktame ligoninės skyriuje su geriausiais mūsų specialistais ar prisidėti prie įvairių mokslinių projektų. Be abejo negalime nepaminėti ilgai kurtos ir planuotos mūsų socialinės programos. Ją sudarė ne tik savaitgalio išvykos į didžiausius Lietuvos miestus, pajūrį, Rygą bei Taliną, bet ir daugybė kitų pramogų, leidusių mūsų svečiams pažinti miestą ir šalį, išragauti lietuviškų patiekalų bei gėrimų, ir tiesiog gerai praleisti vakarus. Viso šito nebūtų pavykę padaryti be daugybės limsiečių, prisidėjusių prie išvykų organizavimo ir kartu puikiai leidusių savo laisvą laiką su mainų studentais.

Liepą, mūsų atstovai atstovavo Lietuvą Briuselyje vykusiame Europos jaunimo forume saugiam eismui keliuose užtikrinti. Čia buvo nagrinėjamos ne tik techninės, bet ir psichologinės problemos, sukeliančios grėsmę keliuose. Didelis dėmesys kreiptas alkoholizmui, dėl kurio įvyksta skaudžiausios ir didžiausią skaičių gyvybių nusinešančios avarijos keliuose.  Ieškota būdų, kaip šias problemas spręsti, ypač jaunimo tarpe.

Rekordinis, net 11 LiMS’iečių skaičius atstovavo Lietuvą ir Kauno Medicinos Universitetą tarptautiniame medicinos studentų asociacijų federacijos (angl. IFMSA – International Federation of Medical Students Associations’) generalinėje asamblėjoje Monrealyje. Čia susirinko per 700 medicinos studentų iš 92 pasaulio šalių. LiMS’iečiai aktyviai dalyvavo visų 7 komitetų posėdžiuose, įgavo žinių ir kompetencijos tolesnės LiMSA veiklos vystymui ir plėtrai. Šios asamblėjos tema buvo “Sveikata ir miestas”, kuri atsispindėjo ne tik diskusijų temose, bet ir organizatorių bei visų dalyvių siekiu, kad ši asamblėja paliktų kuo mažesnį ekologinį pėdsaką. Buvo nagrinėjamos globalinio atšilimo ir urbanizacijos keliamos grėsmės žmonių sveikatai bei ieškoma kelių šioms problemoms spręsti. Buvo pristatytas jau antrus metus LiMSA, kartu su “HELP – už gyvenimą be tabako” Lietuvoje vykdomas projektas prieš rūkymą “Pūsk burbulus, o ne dūmus”. Mainų komandos atstovai šiame susitikime taip pat nesėdėjo rankų sudėję – pasirašėme per 80 mainų kontraktų, tad belieka išsirinkti šalį, kur norite atlikti praktiką ir laukti rudenį vyksiančio mainų konkurso.

Jau tradiciškai, vasarą užbaigėme medicinos fakulteto “fuks’ų” stovykla Latežeryje, kurioje dalyvavo ir tarpusavy rungėsi 120 pirmakursių, kurie buvo paskirstyti į 6 būrius. Patys vikriausi, gudriausi ir protingiausi buvo žalieji, pasirinkę “Zelionkos” pavadinimą. Jiems atiteko žaisliniai gydytojo komplektai, nes iki tikrojo dar laukia sunkus kelias. Bet juk taip smagu žaisti daktarus! O nelaimėjusieji tikrai neliko nuskriausti – nuo šiol Universiteto koridoriuose į juos žvelgs jau pažįstamos akys, o pertraukų metu bus galima pabendrauti ne tik su savo grupės draugais, bet ir su kitais pirmakursiais ar LiMS’iečiais.

Vasaros darbų rezultatai tikrai pranoko mūsų lūkesčius. Iš įvairių renginių parsivežėme naujų idėjų, įkvėpimo ir motyvacijos visai ateinančių metų veiklai, tad apie mus išgirsite dar ne kartą.

 Dovilė Karoblytė

Erika Šalčiūtė