Štai ir vėl universiteto koridoriai pilni. Tik nežinia ar ruduo čia atėjo labai greitai ar vasara, tokia pilna renginių, naujų veidų ir šypsenų nespėjo prailgti. Džiugu, jog medicinos studentai, per mokslo metus tiek daug nuveikę ir išmokę (juk kiekvieni nauji ateinantys metai atrodo sudėtingesni, o praėję – lengvesni) daug keliavo, buvo aktyvūs ir visame pasaulyje garsino Lietuvos, universiteto ir LiMSA vardą.

Tradiciškai limsietiška vasara prasidėjo į Lietuvą atvykus daugiau nei 60 medicinos studentų iš pačių įvairiausių pasaulio šalių. Vasarą Kaune ir Vilniuje likusiems limsiečiams teko galimybė jais rūpintis ir padėti ištikus bėdai. Kauno klinikose ir Vilniaus Santariškių klinikose vieno mėnesio trukmės praktiką atliekantys studentai miegojo mūsų bendrabučių lovose, pietavo ligoninės valgykloje ir puikiai leido laiką su LiMSA nariais. Visi liko patenkinti ne tik puikia galimybe susipažinti su Lietuvos medicinos sistema ir padirbėti ligoninėje su geriausiais šalies specialistais, tačiau ir pamatyti Lietuvą iš arti, susipažinti su čia studijuojančiais medicinos studentais. Smagu jog sulaukėme tik geriausių atsiliepimų ir įspūdžių iš pas mus viešėjusių studentų.

Liepos 8 – 10 dienomis, trys LiMSA atstovai dalyvavo Europos Komisijos organizuotoje konferencijoje apie jaunimo sveikatą „Youth and Health“. Daugiau nei keturi šimtai 18–25 metų amžiaus jaunuolių iš visos Europos susitiko su politikos atstovais ir sveikatos organizacijomis, kad aptartų svarbiausius sveikatos klausimus, tokius kaip alkoholio, tabako ir narkotikų vartojimą, fizinį aktyvumą ir psichinę sveikatą. Renginio metu buvo daug diskutuojama apie finansinę krizę, sveikatos apsaugos skirtumus, švietimą ir žiniasklaidos vaidmenį.

Rugpjūčio 5-11 dienomis Makedonijos kurortiniame miestelyje Ohrid  vyko  IFMSA Generalinė Asamblėja, kurioje dalyvavo ir 8 LiMSA atstovai. Kasmetinis renginys sutraukė daugybę medicinos studentų iš skirtingų pasaulio šalių. Per 700 studentų iš daugiau kaip 50 pasaulio šalių kartu dirbo visuomenės sveikatos, medicininio švietimo, lytinio švietimo ir AIDS, žmogaus teisių ir taikos, profesinių ir mokslinių mainų komitetuose. Aktyviai reiškėsi ilgose plenarinėse sesijos priiminėdami naujus IFMSA įstatus ir papildydami senuosius. Prie UNESCO saugomo švariausio ežero susirinkę būsimieji gydytojai pristatinėjo savo šalyse vykdomus projektus ir visuomenės sveikatinimo akcijas, dalinosi patirtimi ir vedė apmokymus kitiems GA dalyviams. Vienas svarbiausių Generalinės Asamblėjos įvykių – trečią susitikimo dieną įvykusi mainų kontraktų mugė, kurioje Lietuva šįmet pasirašė per 70 kontraktų su beveik 30 skirtingų pasaulio šalių, taip suteikdama galimybę Lietuvos medicinos studentams sudalyvauti didžiausioje pasaulyje studentų mainų programoje. Renginio metu įgauta patirtis, naujos pažintys su bendraminčiais visame pasaulyje ir daugybė įspūdžių netik įstrigo ilgam limsiečių atmintyje, tačiau ir paskatino dar aktyviau dalyvauti tiek visuomenės, tiek universiteto gyvenime, garsiai kalbėti apie visuomenės sveikatos, švietimo problemas ir jas spręsti. Kitais metais teisę rengti šį susitikimą balsavimo metu iškovojo dvi Kanados medicinos studentų asociacijos pasiryžusios suorganizuoti nemažiau puikų renginį Monrealyje.

Rugpjūčio 20 – 24 dienomis Estijos poilsio bazėje Neilijarveje vyko Estijos Medicinos Studentų Asociacijos organizuota vasaros mokykla, kurioje LiMSA atstovavo 8 jos nariai. Tai buvo Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos bei Prancūzijos medicinos studentų susitikimas, kuriame buvo diskutuota apie skirtingas mokymosi sistemas, neformalųjį ugdymą, sveikatos propagavimą, darbą studijų metu. Renginio metu pristatame Lietuvos švietimo sistemą, medicinos studijavimo specifiką. Taip pat, įdomiai pristatytas medicinos darbuotojų dalyvavimas savanoriškose misijose ir programa „Gydytojai be sienų“. Susipažinome su įvairių šalių medicinos studentais, su jų šalių švietimo ir medicinos studijavimo sistemomis. Ne tik praplėtėme draugų ratą, tačiau ir daug sužinojome apie galimybę savanoriauti Afrikoje iš pirmų lūpų išgirdome apie karo medicinos specifiką Afganistane.

Rugpjūčio 25-27 dienomis, KMU stovykloje Latežeryje vyko jau trečioji KMU pirmakursių stovykla, kurią tradiciškai surengė nepailstantys limiečiai. Šiais metais stovykla buvo kaip niekad gausi  – sulaukėm per 130 universiteto naujokų, kurie labai aktyviai dalyvavo ir įveikinėjo visus jiems mestus iššūkius. Nepabūgo nei orientacinio žygio naktį miške, aktyviai atsakinėjo į Protmūšio klausimus iš visų gyvenimo sričių, drąsiai kovojo dėl savo komandos vėliavos, bėgo, plaukė estafetėse. Vakarus užbaigė romantiškos dainos prie laužo ir keli beveik sėkmingi bandymai suskaičiuoti žvaigždes. Vykusiose fuksų tarpbūrinėse varžybose nepralenkiami ši kart buvo Raudonieji Bombordo, o Bučiuoklio  (Dr. Killer) žaidime laimėjo pirmakursė Edita. Ir šiais metais ne vienam limsiečiui spurdėjo širdis paskutinę dieną mojuojant naujiesiems mūsų universiteto studentams išvykstant autobusu. Be galo džiaugiamės, jog vėl juos pamatėme ne tik universiteto koridoriuose, tačiau ir pirmadienį vykusiame pirmajame LiMSA susirinkime. Svarbu paminėti jog ne tik mes fuksams rengėm staigmenas, tačiau ir jie stebino mus! Paskutinį vakarą šauni pirmakursių komandą vedina Džiugo suruošė labai labai skanią ir sočią vakarienę visam stovyklos organizaciniam komitetui!

Taip vasarą ir prabėgo, paskutines dienas praleidę dar viename savo projekte – apmokymuose skirtuose žinioms apie konfliktų ir streso valdymą, efektyvaus pranešimo rengimą gilinimui limsiečiai palydėjo vasarą ir pasitiko naujus mokslo metus ir naujus iššūkius.

Labai linkime visiems Jums Džiugo troškinio metų – šiltų, sočių ir aštrokų!

Eglė Tamulevičiūtė, Laima Blažytė