Sveikata – brangiausias žmogaus turtas, todėl kiekvienas siekiame gauti tinkamas sveikatos priežiūros paslaugas. Apmaudu, tačiau susiklostė paradoksali situacija, kuomet gydytojo teisinės atsakomybės už gydymo paslaugų kokybę didinimas sukelia priešingą efektą – kokybės pablogėjimą. Kitaip tariant susiklostė „gynybinės medicinos“ reiškinys, kai gydytojas turėdamas pareigą suteikti tinkamas sveikatos priežiūros paslaugas jos nevykdo, o jei ir vykdo – daro tai atmestinai.

Kodėl gydytojas suprasdamas, kad jo atliekamas darbas yra susijęs su padidėjusia rizika paciento sveikatos ir padarytos žalos atžvilgiu, kratosi galimai kilsiančios atsakomybės? Kaip gydytojai bando išvengti galimai kilsiančios atsakomybės? Galbūt įstatymai reglamentuojantys gydytojų civilinę atsakomybę yra netobuli ir neatitinka šių dienų realijų? Į šiuos ir kitus klausimus susijusius su „gynybinės medicinos“ reiškiniu bandysime atsakyti konferencijos „Pacientų teisių į tinkamą gydymą ir gydytojų civilinės atsakomybės santykis” metu.

Europos studentų teisininkų asociacijos Lietuvos nacionalinės grupės (ELSA Lietuva) bei Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) organizuojamos konferencijos dalyviai stengsis į šiuos ir kitus kilsiančius klausimus atsakyti remdamiesi ne tik formaliu įstatymų apibendrinimu, tačiau apžvelgs ir realiai praktikoje susiklosčiusią situaciją, ginčų sprendimų būdus. Siekiant objektyvios informacijos pateikimo visuomenei jai aktualiais klausimais į konferenciją pakvietėme advokatų kontoros Tark Grunte Sutkiene advokato padėjėją Andrej Rudanov, advokatų kontoros LAWIN teisininką Šarūną Narbutą, profesorių habilituotą daktarą Viktorą Justickį, Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentą Liutaurą Labanauską bei Valstybės medicininio audito inspekcijos prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovą.

Konferencijos vieta: VU Medicinos fakultetas, 312 auditorija (M.K.Čiurlionio g. 21, Vilnius).

Konferencijos data: Spalio 19 d. (trečiadienis), 16 val.
Registracija į konferenciją: sveikatos_teise@elsa-lithuania.org