Šiemet toks susitikimas vyko kovo 31 – balandžio 5 dienomis Latvijoje, susitikime dalyvavo medicinos studentų asociacijų atstovai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Suomijos. Susitikimo tema – “Nugalėk stresą – atrask save!”.
  Stresas – nuolatinis šiuolaikinio gyvenimo palydovas, tad labai svarbu mokėti jį įvertinti. Ne ką mažiau svarbu žinoti kaip jo išvengti. Tad dalyviai klausė paskaitas apie vaikystėje patirto streso poveikį tolimesniai sveikatai, stresorius, būdus kaip jų išvengti. Vėliau – diskutavo apie šiuo metu dažniausiai patiriamus streso faktorius, dalinosi pačių naudojamais streso vengimo bei šalinimo metodais. Dažnai patiriame stresą, nes negalime suplanuoti savo laiko, nuolat skubame ir nespėjame baigti savo darbų iki galo – įvairių simuliacinių žaidimų metu stengėmės išmokti planuoti laiką, kad viską spėtume laiku ir nereikėtų atidėlioti paskutinei minutei. Šią susitikimo dalį vainikavo Bob Marley stiliaus vakarėlis.
  Antroji susitikimo dalis buvo skirta organizacijų aktualijoms aptarti. Estai pasakojo, kad medicinos studentai studijų proceso metu negauna jokios praktikos, dėl to vėliau jiems sunku praktiškai atpažinti ligas, įvertinti ligonio būklę. Diskutavome, kaip yra kitose šalyse, kaip galima būtų pagerinti susidariusią padėtį – visada yra galimybė pasinaudoti Tarptautinės Medicinos Studentų Asociacijų Federacijos (IFMSA – International Federation of Medical Students Associacions’) vykdoma tarptautine mainų programa, kurios metu galima atlikti praktiką pasirinktame skyriuje. Apie šios programos vykdymą plačiau pasakojo latvijos studentai – jiems sunku surasti gydytojus, kurie priimtų studentus ir juos mokytų vasaros metu, tad labai džiaugiamės, kad Lietuvoje visi gydytojai mielai dalinasi savo patirtimi su užsienio studentais. Lietuvių delegacija dalijosi patirtimi, kaip pritraukti naujų narių į organizaciją – mūsų vykdomi projektai bei rengiama “Fux’ų stovykla” sulaukia didelio studentų susidomėjimo, noro būti aktyviems, organizuoti panašius renginius, todėl jie įsitraukia į LiMSA veiklą. O seniesiems LiMSA nariams belieka džiaugtis entuziastingu jaunimu, naujomis idėjomis, bei visada išliekančiu LiMSA narių draugiškumu ir tarpusavio supratimu.
  Šis susitikimas – puiki galimybė susitikti su kaimyninių šalių medicinos studentais, aptarti rūpimus klausimus. Čia kiekviena šalis pasakoja ne tik apie rūpesčius, bet ir pristato savo sėkmingiausius projektus, todėl galime pasimokyti vieni iš kitų, pasisemti naujų idėjų bei stengtis nekartoti klaidų.

Dovilė Karoblytė
LiMSA Kauno skyriaus sekretorė