Balandžio 5d. Kaune esančiame Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) įvyko studentų organizuojama neeilinė ekskursija Alytaus miesto moksleiviams, besidomintiems biomedicinos mokslais. Ekskursijos esmė – supažindinti moksleivius su Universitetu, suteikti jiems tikslingos informacijos bei padėti pajusti LSMU dvasią.

Studentai ( Jonas Bernotas, Tada Česnaitis, Jorūnė Šuipytė, Agnė Ramonaitė, Eglė Svitojūtė, Lina Kočiubaitytė), vadovaujami medicinos fakulteto antrakursės Vytenės Kurtinaitytės, atvykusius mokinius pasitiko Universiteto Centriniuose rūmuose. „Esu labai laiminga, kad yra tiek motyvuotų mokinių, kurie jau dabar galvoja apie save ir savo ateitį, domisi biomedicinos mokslais,“ – kalbėjo ekskursijos organizatorė Vytenė. Alytiškiai nieko nelaukdami žingsniavo Žilinsko auditorijos link, kur studentai, suteikė jiems daug naudingos informacijos apie studijas LSMU: moksleiviai išgirdo apie visus fakultetus, studijų pobūdį, probleminį mokymą, popaskaitinę veiklą. Be to, jiems buvo pristatytos įvairios Universitete veikiančios organizacijos: Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA), Studentų atstovybė (SA), Studentų farmacininkų draugija (SFD). Mokiniai ir studentai kartu diskutavo apie charakterio savybes, kurių reikia žmogui, studijuojančiam biomedicinos mokslus.

Po suteiktos informacijos moksleivių laukė įdomioji dalis – kelionė į patologinės anatomijos kliniką, kur doc. Arvydas Čižauskas maloniai supažindino jaunuolius su klinikų gydytojų darbo tikslais, aprodė moksleiviams įdomiausias patalpas, laboratorijas. Vėliau jie buvo vedami į Mokomąjį laboratorinį korpusą (MLK), kur medicinos mokslų daktarė Daiva Janulaitytė – Gunther pasakojo moksleiviams apie mikrobiologijos laboratoriją, supažindino su šio mokslo svarba, pasirūpino, kad kiekvienas gautų po knygelę „Kelionių vaistinėlė“.

Be kita ko, mokiniai aplankė Universiteto biblioteką, prozektoriumą, histologijos laboratoriją, muziejų. „Iškart po ekskursijos išgirdau nemažai atsiliepimų: daugelį moksleivių, tvirtai nusprendusių savo ateitį sieti su biomedicina, ši išvyka tik dar labiau įkvėpė ir skatino žengti žingsnį pirmyn, o abejojusius privertė pradėti mąstyti apie kitas specialybes. Manau, savo darbą atlikome puikiai – padėjome moksleiviams apsispręsti,“ – teigė projekto organizatorė.