Jaunieji medikai kviečia visus į savižudybių projekto „Tu man svarbus“ nemokamą bėgimą Kaune, kuris prasidės spalio 15 dieną, 15 valandą Laisvės alėjos ir A. Mickevičiaus gatvės sankryžoje. LiMSA (Lietuvos medicinos studentų asociacijos) studentai pasiryžę kovoti su savižudybių epidemijos problema Lietuvoje. Ar žinote, jog mūsų šalis pasaulyje pirmauja savižudybių statistikoje? Ar galite patikėti, kad kiekvienais metais nusižudo tris kartus daugiau žmonių, nei žūva autoįvykiuose? Ir kad vis daugiau žmonių pakelia prieš save ranką vien dėl to, jog abejinga visuomenė neatkreipia dėmesio į šią problemą? Tai įrodo skaudus faktas – aštuoni iš dešimties nusižudžiusiųjų aiškiai yra kalbėję apie savo ketinimus, tačiau nebuvo išgirsti. Spalio 10 diena – pasaulinė psichikos sveikatos diena, todėl LiMSA siekia dar labiau aktualizuoti šią problemą, pabrėžti atvirumo stokos žalą bei suteikti vertingos informacijos, kuri gali pakeisti daugelio žmonių likimus. Juk tyrimais įrodyta, kad vieno žmogaus savižudybė paveikia bent šešis jo artimos aplinkos asmenis. Įsidėmėkite – savižudybė dažniausiai yra pagalbos šauksmas, beviltiškas bandymas spręsti savo sunkumus, tačiau jos galima išvengti laiku pastebėjus žmogaus elgesio pokyčius.

Šis bėgimas yra vienas iš savižudybių prevencijos projekto „Tu man svarbus“ renginių. Šį projektą vykdo LiMSA ir palaiko Kauno miesto savivaldybė. Mūsų tikslas – parodyti, jog emocinių sunkumų turintys asmenys nėra visuomenės atstumtieji, o priešingai –  yra daug neabejingų ir juos besistengiančių suprasti žmonių, į kuriuos galima kreiptis pagalbos. Šio bėgimo dalyviai parodys toleranciją ir vienybę dėl visas amžiaus grupes liečiančios problemos ir įrodys, jog abejingumas ir tylėjimas – ne išeitis. Dalyvauti yra kviečiami visi, renginys nemokamas. Jo metu bus dalinami lipdukai su pagalbos numeriais, skatinama savižudybių prevencija. Visi dalyviai ir žiūrovai bus skatinami  apmąstyti tolesnius savo veiksmus, siekiant sukurti kuo palankesnę aplinką psichikos ligomis sergantiems bei linkusiems save žaloti žmonėms.

Nelikite abejingi! Lietuvoje kasmet nusižudo apie 30 – 40 jaunuolių nuo 15 iki 19 metų, o per visas amžiaus grupes šis skaičius beveik siekia 1000. Šių gyvybių praradimo ir artimųjų skausmo buvo galima išvengti skiriant daugiau dėmesio aplinkiniams. Tad jeigu pastebėjote, kad jums artimas žmogus išgyvena dvasinę krizę – pakalbėkite su juo ir nepalikite jo vieno. Galbūt jūsų pokalbis jam išgelbės gyvybę, galbūt jūs suprasite, kad jam reikia profesionalo pagalbos ir būtent psichologas leis jūsų artimajam pamatyti pasaulį šviesesnėmis spalvomis. O jei jūs pats išgyvenate sunkų gyvenimo tarpsnį ir mąstote apie savo gyvybės nutraukimą – nesiimkite skubotų veiksmų ir pasišnekėkite su artimu žmogumi arba kreipkitės pagalbos į specialistus. Jeigu nėra drąsu – visada galite apsilankyti www.jaunimolinija.lt ir jums bus suteikta pagalba.