IFMSA (International Federation of Medical Students’ Associations) rengiami mainai – tai didžiausia pasaulyje studentų organizuojama mainų programa, kurios dėka daugiau nei 13 tūkstančių besimokančių mediciną kasmet gauna progą atlikti profesinę ar mokslinę praktiką bet kuriame pasaulio kampelyje.

Šioje programoje dalyvauja ir LiMSA, taip kasmet suteikdama galimybę daugiau nei 100 Lietuvos medicinos studentų susipažinti su kitokia sveikatos sistema, skirtingais sveikatą lemiančiais veiksniais kitose šalyse bei kultūriniais medikų darbo ypatumais. Paprašėme kelių į mainus vykusių studenčių pasidalinti savo įspūdžiais ir pamąstymais apie praktiką svetur:

  • Mainai Meksikoje kol kas yra geriausia, ką esu patyrusi gyvenime. Per mėnesį įgijau visokeriopos patirties: tai ne tik praktiniai įgūdžiai operacinėje, bet ir gebėjimas perteikti savo mintis ir suprasti kitą personalo narį nešnekant jokia bendra kalba, „susišnekėti“ plačia šypsena veide bei žvilgsniais, o, svarbiausia, dėl kalbos barjero svetimoj šaly visiškai nesijausti svetimai, nes visų mane supusių žmonių, tiek ligoninėje, tiek už jos ribų, draugiškumas, paslaugumas ir empatija buvo kažkas wow.
  • Manau, apie Meksikos gamtą bei kultūrinį palikimą net neverta pradėti, nes papasakoti neįmanoma, ten reikia tiesiog nuvykti. Kaskart prisimenu šiuos mainus su geriausiomis emocijomis, šypsena bei užtikrintu žinojimu, kad aš grįšiu tiek į Meksiką, tiek bandysiu išvykti į mainus ir kitose šalyse. Ir dar tikrai ne kartą. Ačiū LiMSA už tokią galimybę!

Adelė Gudlevičiūtė

  • Mainai yra absoliučiai nuostabus dalykas, leidžiantis pasivaikščioti gatvėmis už parankių susikibus su KITAIS pačiais įvairiausiais studentais medikais, pamatant gražiausias puses ne tik šalies, bet ir paties žmogaus. Mano patirtis Serbijoje yra tikrai neįkainojama, kuomet turėjau patį geriausią šansą pamatyti šalį, prisijuokti pusmečiui į priekį ir apsikabinti su pacientais vaikščiojant ligoninės koridoriais. Todėl šiam kartui – hvala Serbija, o vėliau jau žiūrėsim, kur kiti mainai nuneš.

Ignė Balsytė

  • 2018 m. rudenį nusprendžiau, kad jau laikas išvykti į IFMSA mainus ir praleisti liepos mėnesį Portugalijoje. Šis sprendimas pavertė mano vasarą nepamirštama. Važiuodama į mainus tikėjausi būtent Portugalijos mainų tačiau gavau kur kas daugiau. Mainus atlikau ne Porte, o pasaulyje.
    Būtent galimybė gyventi su studentais iš viso pasaulio, kartu gaminti tradicinius patiekalus bendrabučio virtuvėje, keliauti, šokti ir nuolat bendrauti suteikė man nepamirštamos patirties

Taip galų gale į Lietuvą grįžau praleidusi mėnesį ne tik Portugalijoje, tačiau visame pasaulyje. Ir ši nuotrauka, kurią pavadinau „Tunisietis ir lietuvė laiko Meksikos vėliavą Portugalijos paplūdimyje“; tai geriausiai atspindi.

Milda Burneikaitė

  • Aš manau, kad tokia patirtis yra privilegija studentui, kuria būtina pasinaudoti bent kartą gyvenime. Mainuose buvau jau du kartus – 2017 m. Sicilijoje, Palerme, 2018 m. Tunise, Sfaxe. Bus ir trečias
    kartas – 2019 m. rugpjūtį mainai Indijoje. Nors oficialiai jau būsiu baigusi medicinos studijas, bet pagalvojau, kada dar gyvenime pasitaikys proga mėnesį atlikti medicininę praktiką tokioje šalyje kaip Indija? Su nemokamu apgyvendinimu? Bendraujant su vietiniais medicinos studentais? Pažinti „iš arti“ tokią egzotišką kultūrą?
  • Manau, kad išeiti iš komforto zonos yra tikrai verta. Net jei kartais dėl kalbos barjero praktika nelabai produktyvi, bet užtenka vien pamatyti, pastebėti kitos šalies medicinį gyvenimą, be to reikia nepamiršti, kad laisvu laiku apkeliaujamos gražiausios tos šalies vietos, išsakanaujami vietiniai patiekalai ir susipažįstama su daugybę studentų iš viso pasaulio. Tad kiekvieną kartą ilgiau pabuvusi kitoje šalyje aš grįžtu pasikeitusi, labiau praplėtusi savo akiratį, pradedu vertinti tai, ko anksčiau nevertinau ir priešingai, pamatau kas kitoje šalyje yra geriau ir ką norėčiau pakeisti Lietuvoje ar savo asmeniniame gyvenime.

Auksė Šileikytė