Tunisas

Justinas
Profesiniai mainai
Sfax, 2016 m. liepa
Habib Bourguiba

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Tunisas yra puiki vieta vykti mainams, jeigu norite pažinti Šiaurės Afrikos kultūrą. Pats Sfax’as, yra labiau industrinis miestas, tikrai ne turistinis, tad puikiai tinka pažinti tikrąją, nesugadintą kultūrą. Nors mieste nėra daug lankytinų objektų, vakare visada galima išeiti itin skanių saldumynų ar shish’os.
Įspūdžiai apie praktiką:
Drąsiai galima teigti, kad prancūzų kalba Tunise labai praverčia. Nemokantiems šios kalbos pagrindų gali būti sunkoka bendrauti su dauguma daktarų, nes jie prastai kalba angliškai ir su visais užsieniečiais pradeda kalbėti prancūziškai. Jei mainų tikslas yra tik išmokti kažko naujo klinikinėje praktikoje – tai nėra geriausias variantas, tačiau nuostabi socialinė programa viską atperka su kaupu.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenome nuosavame name su baseinu. Geriausias apgyvendinimas iš Tuniso miestų yra Sfax mieste.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Gaudavome dienpinigių (labai mažai) ir kartais pagamindavo vietiniai studentai (labai skaniai, bet aštriai), tačiau maistas nėra brangus, tad neturėtų kilti problemų.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Socialinė programa – 10 balų. Kiekvieną savaitgalį vis kitas Tuniso kampelis, nuo kalnų iki nuostabių paplūdimių ir Saharos dykumos.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Lėktuvų bilietai į Tunisą šiuo metu santykinai brangūs. Iš sostinės iki Sfax miesto galima važiuoti arba traukiniu, arba tarpmiestiniais maršrutiniais autobusiukais.

 

Tomas
Profesiniai mainai
Sfax, 2015 m. liepa
Habib Bourguiba Sfax ligoninė

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Tai labai skirtinga kultūra (ypač nuo europietiškos) – jie tikri musulmonai. Važiavimas, eismas gatvėse įtemptas, nes yra tik viena kelių eismo taisyklė – taisyklių nėra. Transportas ir maistas pigūs. Susisiekimas tarp miestų traukiniais arba Louage (mikroautobusiukas), transporto priemonės senos, tvarkaraščiai traukiniams paprastai negalioja, o mikroautobusiukai važiuoja kai būna pilni, vakare sunku surasti važiuojančius. Karšta. Prancūzų kalba tikrai praverstų. Siūlau išsirinti keliavimo datą, kai baiginėjasi ramadanas, kad pamatytumėte ramadaną ir kaip pasikeičia gyvenimas po jo.
Įspūdžiai apie praktiką:
RITS – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Kasdien nuo 9 iki 12 val. Nuolatos prižiūrinčio gydytojo neturėjau, teko bendrauti su visu personalu, jo buvo daug (gydytojai, skyrių vedėjai, slaugytojos, paramedikai, sanitarai, rezidentai, internai, studentai bei apsauginiai). Ne visi moka anglų kalbą, tačiau visi draugiški ir mėgina aiškinti, rodo, moko. Beveik visą laiką praleidžia prie paciento lovos, viską aptarinėja, egzaminuoja visomis temomis dažniausiai žodžiu. Daugiausiai stebėdavau. Geriausiai jeigu kalbos nemoki – RITS, jei moki – infekcinių ligų skyrius, jei pusiau – chirurgija.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenomi visi (daugiausia 8, skaičius svyravo, nes ne visi laiku atvyko) studentai nuosavame name. Turejome 5 miegamuosius, tai gyvenome kambaryje po 1-2. Namas buvo naujas, marmurinės grindys, visų miegamųjų langai turėjo vaizdą į baseiną, didelė svetainė su stikline siena-durimis į baseiną. Trys dušai, dvi džiakuzi vonios ir 5 tualetai. Virtuvė amerikietiško stiliaus – didelė, su visais rakandais: nuo sulčiaspaudės ar konservų automatinio atidarytuvo iki garų puodų. Namas aukčiausios klasės – labai didelis kontrastas su Tunisu už tvoros. Į ligoninę keliaudavome su taksi, reikdavo išėjus pakelti ranką ir jos sustodavo. Į viena pusę kainavo su arbatpinigiais visa mašina iki 1.1 euro. Dažniausiai važiuodavome trise, tai kainą pasidalindavome. Kelionė apie 15-20 min.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Pirmas dvi savaites, kadangi buvo ramadanas gaudavome pietus į namus po praktikos, apie 12.30. o likusias dvi sav. į dieną po 5 Dinarus pietums. Sumos pakakdavo pavalgyti. Pusryčiams maistas buvo atvežamas savaitgalį visai savaitei. Maisto užtekdavo ir lengvai vakarieniai. Patiekalų pagrindiniai ingridieantai iš Tuno, aštrių pipirų Harissa ir alyvuogių aliejaus. Maistas aštrus ir skanus. Daug tradicinių patiekalų. Verta paragauti datulių.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Labai gera siocialinė programa. už tolimas savaitgalio keliones teko papildomai mokėti. Kiekvieną savaitgalį turėdavom didelę kelionę, o darbo dienomis keliaudavome netoli arba turėjome socialinius vakarus – food and drink party, Eid, Iftar party ir t.t. Keliavome po visą šalį. Sachara, Sidi Bou Said, Tunis, Soucce, Monastir, el jem, Tozeur ir t.t. 10/10.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Skrydis iki sostinės Tunis. oro uoste mane pasitiko ir nuvežė iki Traukinių stoties. Traukiniu keliavau 4 val. atvykus į Sfax taip pat pasitiko. Sfax buvau 1h nakties. 1 klasės traukinio bilietas kainavo apie 6 eurus.