Šveicarija

 

Arnas
Profesiniai mainai
Lozana, 2013 m. rugpjūtis
CHUV

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Lozana puikus pasirinkimas frankofoniškiems mainais Šveicarijoje. Tai itin gyvas ir gražus studentų miestas, kuriame tikrai yra ką veikti tiek naktį, tiek dieną ir lyginant su Ženeva ar Ciūrichu, kainos čia ne taip stipriai kandžiojasi,
Įspūdžiai apie praktiką:

Tai buvo mano 5 vasaros praktika urologijos skyriuje ir lyginant su ankstesnėmis praktikomis, negaliu pasakyti, kad ji buvo nei geresnė, nei blogesnė, tiesiog kaip ir kiekviena praktika – kitokia. Buvo tikrai kol kas geriausias mokymas, Lozanos urologai tikrai negailėdavo laiko ir atsakydavo į kiekvieną klausimą išsamiai, visada pasitikslindavo ar suprantu operacijos pricipą, indikacijas ir t.t. Tačiau tikrai ne kiekvienai operacijai leido aistuoti. Nors ir leido pora cirkumcizijų atlikti pačiam. Skyriuje taip pat turėdavau pora ligonių, kuriuos sekadavau, bet galiausiai visus įrašus, dokumentus tvarkydavo rezisentas. Beje, nusiteikit, kad laiko ligoninėje tk praleisti tikrai nemažai (8-18.30 h, priklausomai nuo skyriaus +- valanda). Viską apibendrinant, manau, jog išmokau tikrai daug, bet iš praktinės pusės tikėjausi šiek tiek daugiau. 
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:

Gyvenau šveicarų studentų nuomuojamame bute, kartu su 2 studentais. Tikrai nieko netrūko ir buvo geros gyvenimo sąlygos. Pėsčiomis iki ligoninės buvo 10 min. Iki centro 20 min.
Įspūdžiai apie maitinimą:

Maitinimas ligoninės valgykloje, labai skanu, kasdien gali rinktis iš 3 meniu (vienas vegetariškas). Meniu, į kurį įeidavo sriuba, pagr. Patiekalas ir salotos, kainuodavo 8.30 CHF. Mėnesio gale gauni atlyginimą (233CHF), kuris ir turi padengti maitinimosi išlaidas.
Įspūdžiai apie socialinę programą:

Socialinės programos praktikšai nebuvo, organizavomės viską patys ( buvom tryse, aš, mergina iš Ispanijos ir mergina iš Kanados). Tik vieną savaitgalį mums suorganizavo išvyką į vynuogyną ir fondue. Dar beje davė 50 CHF, kad socialinę programą pasidarytumėm patys.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Skrenda SAS, LOT, būni vietoje per 4-5 valandas. Dar pigesni variantai kaip Ryanair ir tada važiuoju traukiniu iki Lozanos, bet ši kelionė užtrunka.

 

Lukas
Profesiniai mainai
Ženeva, 2011 m. liepa

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Nors Ženeva nėra didelė, tačiau nuveikti čia tikrai yra ką. Pradedant eksursijomis po CERN, Jungtinių tautų būstinę ir PSO, išvykomis į šalia esančius kalnus ir baigiant pasivaikščiojimais Ženevos ežero Lac Leman pakrante šalia žymiojo fontano Jet d’Eau. Liepos mėnesį taip pat vyko nemažai renginių – naktinis filmų festivalis, pora muzikos festivalių Ženevoje ir grandiozinis Paleo festivalis šalia esančiame Nyon miestelyje. Na ir galiausiai, neišdildomą įspūdį paliko šveicariškos kainos 🙂
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau Ženevos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos skyriuje. Dauguma gydytojų buvo ne vietiniai, todėl gan noriai ir laisvai kalbėjo angliškai, tačiau darbinė kalba vistiek yra prancūzų, todėl be jos išsiversti sunku. Ligoninė įspūdingo lygio ir joje galima rasti viską apie ką skaitome knygose ir matome filmuose. Viena įsimintiniausių akimirkų, pirmą stažuotės dieną asistavimas kraniotomijoje ir kita – pirmosios Europoje perkutaninės kifoplastikos cementu ir spondilodezės stebėjimas ir įamžinimas nuotraukomis 🙂
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Kelionė buvo paprasta ir greita: Vilnius – Varšuva – Ženeva su LOT avialinijomis. Kainavo 600 LTL į vieną pusę. Gaila nėra tiesioginio skrydžio iš Lietuvos.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau pas Ženevos LEO su jos šeima. Sąlygos buvo puikios, netgi pusryčiai buvo įskaičiuoti 🙂
Įspūdžiai apie maitinimą:
Prasimaitinimui ir gavome po 200 SFr. Tai tikrai nėra pakankamai, tačiau dalį išlaidų padengia. Pietūs valgykloje su studentiška nuolaida 8-12 SFr. Beje valgykla 10-ame ligoninės aukšte ir su įspūdinga terasa 😉
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Netoli Ženevos prie to pačio ežero yra nemažas, tikras studentų miestas su pašėlusiu naktiniu gyvenimu ir draugiškesnėms kainomis – Lausanne, kuris taip pat turi universitetinę ligoninę 😉

 

Tadas
Profesiniai mainai
Bazelis, 2010 m.

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Mieste labai geras susisiekimas tramvajais. Važiuoja kas 8-10min, visada laiku ir pagal grafiką. Į ligoninę ir iš jos važiuoti tekdavo kas dieną po kelis kartus. Todėl patariu pirkti nuolatinį bilietą visiems miesto tramvajams ir autobusams. Už jį galima atgauti pinigus išš ššveicarų LEO. Kaina ~150lt. Tikrai apsimoka, nes vienas važiavimas kainuoja ~6lt. Į kitus miestus puikus susisiekimas greitaisiais traukiniais. ŠŠiaip labai brangu, bet yra visokių nuolaidų, apie kurias galėčiau pakonsultuoti.
Įspūdžiai apie praktiką:
Atlikau praktiką ortopedijos ir sporto medicinos skyriuje, Rennbahn klinikoje. Pirmą savaitę prižiūrejo rezidentas, kol aprodė kas ir kaip ten pas juos veikia ir ką reikės man daryti. Veliau teko savarankišškai darbuotis, bet išškilus klausimų visada galėdavau kreiptis į bet ką. Skyriuje žmonės buvo reiklūs, bet draugišški.  Ligoninėje praleisdavau po 10-12h per dieną. Leidžia paimti vieną laisvą dieną (per mėnesį). Ligoninėje – asistuodavau operacijose, rinkdavau anamnezes išš ligonių, dalyvaudavau ligonių priėmimuose kartu su daktarais. Prižiūrėdavau pacientus pooperaciniu laikotarpiu (keisdavau tvarsčius, traukdavau drenus). Kas savaitę buvau atsakingas už penkminutes paruoššimą ir pristatymą skyriui. Iššmokau siūti, punktuoti venas ir t.t.; daug praktikos žiūrint MRI, Rentgenus, KT. Teko kalbėti priešš rimtus dėdes chirurgus. Patobulinau savo vokiečių kalbą.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau su viena studente 3 kambarių bute. Butas buvo 15 minučių nuo ligoninės važiuojant tramvajumi. Turėjau atskirą kambarį sau, internetą. Galimybė iššsiskalbti skalbinius, pasigaminti valgyti ir nusiprausti. Viskam raššau 10 balu.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Manęs nemaitino, bet davė 320 frankų rankpinigių. ŠŠitos sumos pasispaudus užtenka, jei perkiesi maistą supermarketuose ir pats gaminiesi namie. Norint valgyti kavinėse, reikia minimum antra tiek (jei ne daugiau) nuo savęs pridėti, kad užtektų visam mėnesiui.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Į ŠŠveicariją skridau išš Vilniaus į Ciurichą (~500lt) tada su traukiniu išš Ciuricho į Bazelį (~70lt).
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
šŠitame mieste būtina mokėti vokiečių kalbą. Į tai visi čia žiūri labai rimtai ir tikisi išš tavęs, kad ją moki, jei jau čia atvykai. Vien su anglų prasisukti būtų tikrai sunkoka.