Suomija

Justina
Profesiniai mainai
Kuopio, 2012 m. liepa

Įspūdžiai apie praktiką:
Atlikau praktiką LOR skyriuje. Ligoninė buvo nepaprastai moderni, kiekviename kabinete mikroskopas, skirtas ausies landos ir būgnelio apžiūrėjimui, ir panašūs agregatai. Buvau nustebus, kad manęs nenumetė rezidentams, o apsiėmė mokyti patys gydytojai, dirbantys toje srityje jau daug daug metų. Niekada nereikėjo sukti galvos, ką čia nuveikus šiandien, nes kiekvieną rytą kas nors prieidavo ir pasiūlydavo stebėti operaciją, ar joje asistuoti, ar dirbti poliklinikoje, kur jau galima šiek tiek daug padirbėti savomis rankomis. Vienintelė smulkmenėlė, kuri žudė praktikos metu, buvo ligoninės maistas (ne man vienai), bet laikui bėgant apsipranti su tuo, kad jis truputį be skonio. Na, bet čia tikrai tik mažas krislelis. Ligoninėje leisdavo daryti sinusų valymą, tracheostomų keitimą, vietinę nosies landos anesteziją su lidokaino tamponais, bendrąjį paciento ištyrimą ir t.t. Tikrai leidžia daug pačiupinėti ir padaryti pačiai. Gydytojai nepaprastai šilti, draugiški. Slaugai taip pat visada labai rūpestingai elgdavosi. Nesusidūriau su jokiu kalbos barjeru, visi puikiai šneka angliškai. Žinoma, nieko nesuprasdavau, kai gydytojai šnekėdavo su pacientais, bet po to visada su laukdavo trumpo pokalbio reziume anglų kalba.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenome 3 kambarių bute. Buvome 4 merginos. Turėjome du tualetus, dušą, sauną, skalbimo mašiną, idaplovę savo bute. Kitaip sakant, gyvenome kaip karalienės. Iki ligoninės pėsčiomis nueiti užtrukdavo apie 7 min, o iki centro apie 15 min. Tai pinigų bilietėliams kaip ir neteko leisti.
Įspūdžiai apie socialinė programą:
Na, socialinė programa buvo gal kiek skurdoka. Realiai daugumą dalykų turėjome susigalvoti patys, tačiau visada susilaukdavome pagalbos iš savo CP. Šiaip bėda yra tame, kad miestas, kuriame gyvenau yra maždaug 500-600 km nutolęs nuo didžiųjų Suomijos miestų, o kadangi Skandinavijos kainos tikrai nėra mažos, tai nuvykti pavyko tik į Helsinkį, kur praleidome nuostabų savaitgalį su mainų studentais iš kitų Suomijos miestų.