Ruanda

Justas
Profesiniai mainai
Butaras, 2011 m.

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Nedidelis, dulkėtas miestas su vyraujančiais jaunais veidais. Du „klubai“, kurie pradeda užsipildyti 2 nakties, ir greitai tampa masine kopuliacinio šokio aikšte. Visuose restoranuose galima gauti bulves, ryžius, makaronus, saldžias bulves, kasavą, ir jautienos gabaliuką, arba ir negauti. Žmonės labai nuoširdūs, linksmi ir pagalbūs. Bijotis nėra ko, plėšikavimai ir užpuolimai labai retas dalykas
Įspūdžiai apie praktiką:
Chirurgija. Privaloma kalba visiems chirurgams yra anglų. Visi puikiai gramatiškai kalba, tik nereikia panikuot, po savaitės ir tarimas pagaunamas. Operacinėje asistentų visada reikia, siuvimo iki soties, paskutinę praktikų diena gavau ir varžtą į kaulą įgręžti. Chirurginių ligonių pusantro šimto, chirurgai 5, operacijos dėl dezorganizacijos dažniau atšaukiamos nei atliekamos. Chirurgai daugumoje su ribotais komunikaciniais sugebėjimais, nors buvo keletas „kitokiu“. Manau labai daug praktinių sugebėjimu įgijau, kuriu vargu ar įgyčiau Lietuvoje.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau studentų bendrabutyje. šaltas vanduo duše visada buvo geras priedas prie žadintuvo, kuris įpareigotas suskambėt 6 valanda ryto. Drabužius skalbia savininkas, savo įrankių pagalba. Karštas pienas visada 8 vakare, patariu buti anksčiau, nes susidaro komunizmo lygio eilės
Įspūdžiai apie maitinimą:
Skanu, daug, tas pats kiekviena diena.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Kelionė trunka daugmaž parą. Bilietas apie 1000 €. Skrydis per Ethiopia (patariu pasilikt trupučiui ir ten) arba tiesiai iš Amsterdamo į Kigali (žymiai brangiau). Lėktuvai Afrikoje kaip taisyklė vėluoja, arba išskrenda pusvalandžiu anksčiau. Autobusai pigūs, kaip ir jų vairuotojai. Bijot čia reikia ne maliarijos, o jų. Buvo smagu keliauti.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Nuostabi gamta, idealus oras, saugumo jausmas, žmonių pozityvus nusiteikimas, nepaisant tragiškos praeities sudaro tokia nuotaiką, kad tik sugrįžęs nori važiuoti atgal.