Prancūzija

Veronika
Profesiniai mainai
Lille, 2015 m. rugpjūtis
Centre Hospitalier Regional Universitaire de Lille

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Miestas tikrai labai gražus, tačiau nemaloniai nustebino didelis kiekis šiukšlių. Žmonės tikrai labai draugiški ir meiliai padeda, jei tik eina susišnekėt – didžioji dalis prancūzų tikrai nekalba angliškai. Susisiekimas tiek mieste, tiek tarp miestų ar į užsienį tikrai labai geras.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktika atlikau kardiologinės intensyviosios terapijos skyriuje (KITS), tačiau praktikos metu dirbau ir KITS, ir kardiologinės skubios pagalbos skyriuje, ir invazinės kardiologijos, ir elektrofiziologijos laboratorijoje, kur praleidau daugiausiai laiko. Ligoninėje būdavau vidutiniškai nuo 9 iki 15-16 val. Visą laiką turėjau savo praktikos tutorių, kuris pasakodavo, mokydavo, aiškindavo viską anglų kalba bei su juo aptarinėdavom skirtingus atvejus. Praktika buvo labai vertinga, sužinojau nemažai naujų dalykų.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau viena, mažam kambaryje, kuriame buvo viskas – lova, stalas, dušas, tualetas, kaitlentė, kriauklė, šaldytuvas. Indų jokių nebuvo. Patalynę taip pat reikia atsivežti ar pirkti vietoje – nebuvo nei pagalvės/kaldros, nei užvalkalų. Bendrabuty yra skalbimo mašina – vienas skalbimas 1 eur. Iki ligoninės nueidavau per 15 min. Kadangi aplinkui buvo nemažai šiuklių, lauke prie perpildytų konteinerių buvo galima rasti ir gyvų ir negyvų žiurkių. Aplinką pradėjo tvarkyti tik paskutine rugpjūčio savaite prieš atvykstant naujiems gyventojams. 
Įspūdžiai apie maitinimą:
Nebuvo nei maitinimo, nei dienpinigių.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Socialinės programos nebuvo. Kartu su kolegom iš Lietuvos nukeliavom į Paryžių bei turėjom 4 dienų kelionę į Normandiją.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Skridau iš Vilniaus į Briuselį per Frankfurtą (Lufthansa, pirmyn-atgal 170 eur). Pasirinkau tokią kelionę, dėl patogaus atvykimo laiko bei bagažo. Iš Briuselio iki Lilio – traukiniu per Tournai (galimas variantas iš Briuselio tarptautinio oro uosto BRU su traukiniu ar autbusu iki stoties Midi ir iš ten tiesiai į Lilį; iš kito oro uosto yra tiesioginis autobusas ir traukinys iki Lilio). Iš Lilio stoties iki metro apie 300 metrų ir su 1 linija pavažiuoti 7 stoteles; isėjus iš metro jau vietoj apie 150 metrų iki bendrabučio ofiso.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Kainos didesnės nei Lietuvoje, bet tai galioja viskam – nuo duonos iki alaus (nuolatinis mėnesiui 28 eur+4 eur už vardinę kortelę; bilietas iki Paryžiaus ir atgal iki 30 eur, bilietas traukiniu į Amsterdamą 30 eur; pienas 2,5 eur, alus parduotuvėje apie 2 eur, baruose 6-8 eur). Patarčiau įvairias smulkmenas ir maistą bent jau pirmam laikui vežtis iš Lietuvos (makaronai, prieskoniai, kruopos ir t. t.) – sutaupysit pinigų.

 

Karolis
Profesiniai mainai
Lille, 2015 m. rugpjūtis
University of Lille 2

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Prancūzija nuostabi šalis, tikrai yra daug ką pamatyti bei aplankyti. Mes keliavome į Paryžių, nuomavomės mašiną bei aplankėme Normandiją, vakarinę pakrantę, D-Day paplūdimius, St. Michel vienuolyną, piratų miestą St. Malo. Lilije susisiekimas labai geras, metro mėnesiui apie 25 eur. Kainos, be abejo, aukštesnės nei Lietuvoje, nemažai pinigų išsileidžia net ir nevalgant kavinėse. Maistas gana brangus ir parduotuvėse.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau kraujagyslių chirurgijos skyriuje, tačiau noriu paminėti, jog pildžiau anketą į bendrąją chirurgiją, tik atvykęs sužinojau, jog šis skyrius iškeltas nuo miesto 30 km. Gydytojai dirba pagrinde jauni, kolektyvas labai smagus, linksmas, tačiau man teko skyrius, kuriame buvo daug rezidentų ir asistuoti gavau mažai, procedūros nebuvo labai įdomios, tačiau pakankamai sudėtingos, kad leistų asistuoti. Vizitacijos, gydymo plano nagrinėjimas praktiškai neįmanomas be prancūzų kalbos. Atsakingo gydytojo neturėjau, buvau su kuo norėjau, dėl to labai gaila. Per dieną būdavo ne daugiau 3-ų operacijų, todėl gana anksti jau eidavau namo.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau bendrabutyje, kurį skyrė universitetas, kainavo 255 eur mėnesiui. Ligoninė buvo už 300 m nuo bendrabučio, metro už 200 m. Kambariai buvo geri, su tualetu, dušu, virtuvėle, gyvenome po vieną. Gyvenimo sąlygos tikrai geros, nors kambarys ir nebuvo pats didžiausias.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Maitinimas nebuvo suteiktas, ligoninėj yra kavinė, kur darbuotojai gauna maistą pigiau.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Socialinės programos nebuvo, buvome 4 lietuviai, patys organizuodavomės išvykas.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Skridau lėktuvu iki Briuselio (Charleroi oro uostas), po to autobusu iki Lilio (į vieną pusę apie 15 eur). Pigiau yra skristi į Belgiją nei tiesiogiai į Prancūziją.

 

Agnė
Profesiniai mainai
Lille, 2015 m. rugpjūtis
Jeanne de Flandre

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Prancūzai labai mandagūs žmonės, tačiau niekas nekalba angliškai, todėl rekomenduočiau mokėti bent jau kalbos pagrindus. Lilles miestas ne itin sužavėjo jaukumu, bet pačioje Prancūzijoje tikrai yra labai daug vertų dėmesio vietų. Kainos didesnės nei Lietuvoje, pvz., mėnesinis viešojo transporto bilietas – 32 eur.
Įspūdžiai apie praktiką:
Atlikau praktiką vaikų chirurgijos skyriuje, ortopedijos traumatologijos poskyryje. Mačiau nemažai operacijų, tačiau asistuoti neleido, nes pas juos asistuoja tik rezidentai. Taip pat nemažai laiko praleidau poliklinikoje, bet konsultacijos vyko prancūzų kalba. 🙂
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau bendrabutyje, nedideliame kambarėlyje kuriame man asmeniškai priklausė viryklė, šaldytuvas, vonios kambarys. Bendrabutis vadinos ,,Chatelet“ ir jis buvo dvi minutės iki metro ir apie penkiolika minučių iki ligoninės.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Maitinimo ir dienpinigių nebuvo. Turėjau nuosavą viryklę, todėl pati daugiausia gaminausi.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Socialinės programos nebuvo, patys ją susikūrėm. 🙂
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Skridau su „ryanier“ Vilnius-Briuselis. Briuselyje apsistojau kelias dienas ir paskui vykau su GTV traukiniu iki Lilles. Traukinio bilietas kainavo 26 eur, tačiau buvo labai patogus, nes kelionė truko  35 min. Pati nuvykau iki bendrabučio su metro.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Jei mokat prancūziškai, tikrai rekomenduoju vykti, jei ne viskas bus tikrai sudėtingiau :), bet vis tiek tai buvo puiki patirtis.

 

Adas
Profesiniai mainai
Lille, 2015 m. rugpjūtis
Lille university hospital Roger Salengro

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Pats Lille miestas nėra kažkuom labai išsiskiriantis ar įspūdingas. Prancūzai visą šiaurinę šalies dalį įvardina kaip skurdžiausią, lyginant su pietine ar vakarine dalimi. Nepaisant to, miestas turi gan gražų senamiestį, miesto tvirtovę, parką ir zoologijos sodą. Transporto sistema gan gerai išvystyta – yra kelios metro linijos, susisiekimas labai paprastas. Nemaloniai stebino tik šiukšlių gausa gatvėse.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktika atlikau plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriuje. Darbas prasidėdavo nuo 8:30 val. ir priklausomai nuo operacijų skaičiaus tęsdavosi iki ~14-15 val. Turint omeny, kad šiame skyriuje vyksta tik planinės operacijos ir daug gydytojų atostogavo tuo metu (rugpjūčio mėn.) operacijų nebūdavo daug. Taip pat labai daug vietinių studentų vasarą atlikinėjo praktika tuo metu, operacinėse būdavo tikrai daug asistuojančių (4-5). Paprastai su mainais atvykę studentai gali tik stebėti operacijas, laimei man pavyko jau nuo pirmos dienos įsilieti į darbą ir visą mėnesį asistuoti jaunai gydytojai ir retkarčiais jos rezidentams. Gaudavau tikrai nemažai darbo. Maždaug apie 50% skyriuje daromų operacijų buvo rekonstrukcinės, kita dalis – estetinės. Praktika buvo labai naudinga, tik norėjosi daugiau operacijų.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenom studentų bendrabutyje, kur kiekvienas gaudavom savo kambarį su atskiru dušu, wc, taip pat kambaryje buvo šaldytuvas, kaitlentė. Visko pilnai užteko apsirūpinimui, kambariai gan tvarkingi. Bendrabutis (Albert Chatelet) yra prie pat ligonines teritorijos.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Maitinimu turėjome rūpintis patys.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Socialinė programa nebuvo organizuojama, bet buvom keturi lietuviai, todėl patys susiorganizavom sau atrakciją. Vieną savaitgalį praleidom Paryžiuje, o praktikos pabaigoje važiavom į vakarinę šalies dalį – Normandiją ir ten praleidom 4 dienas (labai patiko).
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Skridom lėktuvu iš Vilniaus į Briuselį. Skrydis su bagažu į abi puses kainavo apie 140 eur, o nuo Briuselio Charleroi oro uosto autobusai veža į patį Lille (~20 eur).

 

Antanas
Profesiniai mainai
Lille, 2014 m. liepa
Hopital C.Huriez Centre, Lille University school of medicine

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Miestas gražus, yra ką pažiūrėti, savotiškai patrauklus. Patogus susisiekimas. Mielas ligoninės miestelis. Su triušiukais. Šalis turi idomią kultūrą, savotiškai patrauklią. Prancūzai draugiški, tačiau kalbą reiktų mokėti ar bent jau stengtis mokėti.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau galvos ir kaklo chirurgijos skyriuje, buvo gera programa, susipažinau su viskuo nuo diagnostikos iki operacijų ir gydytojų konsiliumų. Teko ir paasistuoti operacinėje, ir pabendrauti su pacientais. Gydytojai draugiški, kalba angliškai. Tačiau, visada bando kalbėti prancūziškai ir nuliūsta jeigu nesupranti. Plius iš susirinkimų ir konsultacinių dienų daugiau naudos ir  įdomiau mokant prancūzų. Bet lotynų sutampa su prancūzų medicinos kalba, todėl daugmaž gaudytis galima ir nesuprantant.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyventi buvo gera. Kambariai nedideli, bet gerai įrengti, patogūs. Gyvenau bendrabutyje šalia ligoninės, todėl rekomenduoju jį rinktis (Residence Universitaire Chatelet), nes man į savo skyrių nueiti užtrukdavo penkias minutes. Metro stotelė irgi netoliese, iki centro nuvažiuoti galima per 10 min. Tik su administracija buvo bėdų dėl kalbos barjero, bet į pagalbą galima pasitelkti google translator ;D
Įspūdžiai apie maitinimą:
Į programą neįėjo matinimas. Bet draugė labai skaniai gamino.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Važiavau autobusu iš Varšuvos. Nelabai patogu, vėlavo tiek į priekį, tiek atgal. Bet daugiau daiktų gali vežtis ir pigiau nei lėktuvu.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Siūlyčiau aplankyti Briugę, Belgijoje. Valanda traukiniu iš Lilio.

 

Justina
Profesiniai mainai
Lille, 2014 m. liepa
Hopital Jeanne de Flandre, Lille university school of medicine

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Miestas gražus, yra nemažai lankytinų vietų (muziejų, parkų ir t.t.), geras susisiekimas. Miestas netoli Belgijos sienos, todėl yra proga aplankyti ir šią šalį. Prancūzija nuostabi šalis, aplankyčiau ją dar ir dar.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau anesteziologijos skyriuje. Buvo labai įdomu: supažindino su aparatūra, vaistais, pamokė intubacijos ir leido išbandyti pačiai atlikti, leisdavo šį bei tą padėti. Nepatiko kalbos barjeras – prancūzai nelabai šnekėjo angliškai, būdavo problemų bendraujant.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau studentų bendrabutyje (Residence Universitaire Chatelet). Kambariukas nedidelis, bet jaukus, yra visi reikalingi patogumai: virtuvės kampelis, dušas ir tualetas, lova, rašomasis stalas. Vėlgi sunkumų iškilo bendraujant su administracija – angliškai menkai kalbėjo. Bendrabutis yra visai prie pat igoninių miestelio, todėl į praktiką reikėdavo žygiuoti netoli. Visai netoli yra ir metro stotelė, todėl gan greitai (maždaug per 10 min.) galima nuvykti į centrą.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Maitinimu rūpinausi pati.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Važiavau mašina iki Varšuvos, o iš jos tiesiai į Lille autobusu. Kelionė autobusu buvo sunki – truko parą. Tačiau bagažą galėjau vežtis didesnį nei lėktuvu.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Kadangi, kaip minėjau, Lille yra netoli Belgijos sienos, vertėtų aplankyti jos labai jaukų, viduramžių miestelį Briugę. O apie Prancūziją, manau, nereikia rekomendacijų ką verta aplankyti, nes ir taip aišku.

 

Agnė
Profesiniai mainai
Lille, 2013 m. rugpjūtis
CHRU de Lille-Hopital Huriez, Universite Lille 2 Droit et Sante

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Lilis nedidelis, bet gražus. Įspūdinga senamiesčio architektūra, siauros gatvelės ir romantiškos prancūziškos kavinukės. Prancūzai užsispyrę, tačiau su jais susidraugavus, liksi draugais visą gyvenimą. Maloni ir jauki atmosfera, kviečianti pasilikti. Tik atvykus, norisi išvykti, tačiau kai reikia išvykti, verki, nes norisi pasilikti. 
Įspūdžiai apie praktiką:

Ligoninė puiki, moderni ir specializuota. Kolegos nepaprastai malonūs ir paslaugūs. Naujų įgūdžių, tokių kaip sternalinė punkcija ar EKG užrašymo išmokimas, pacientų aptarimas  ir mano žinių patikrinimas kiekvienos dienos vakre buvo ypač naudongas mano tobulėjimui ir siekiui sužinoti dar daugiau.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą 
ir kitas buities smulkmenas:
Visi atsakingi už apgyvendinimą žmonės rugpjūtį atostogavo išsijungę savo mobiliuosius telefonus, tad su rakto gavimu kilo daug problemų. Tačiau bendrabutis puikus, 10 min pėsčiomis iki senamiesčio. Švarus ir tvarkingas. Erdvūs, vienviečiai, modernūs kambariai sus šaldytuvu ir kaitlente. Dėl interneto reikėjo pakovoti, bet viskas baigėsi gerai. Iki darbo 10 min. Šalia namų didžiulis prekybos centras.
Įspūdžiai apie maitinimą:

Maitinimo negavome.
Įspūdžiai apie socialinę programą:

Socialinės programos nebuvo.  
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:

Važiavau tiesiai iš namų Briuselyje, tad užtrukau  tik 1 valandą automobiliu. Pigu ir greita.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:

Nuostabūs ir gražūs žmonės, barbekiu ir sutiktuvių vakarėliai, vakarienės ir koncertai, priežiūra ir rūpestis, meilė ir draugystė – visa tai yra Prancūzijos Lilis.

 

Rita
Profesiniai mainai
Lille, 2013 m. rugpjūtis
CHRU de Lille – Hopital Cardiologiue

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Lille tikrai nepriskirčiau prie gražiausių ir vertų aplankyti Prancūzijos miestų. Miestas gan didelis, tačiau vasaros metu gatvės apytuštės, sutemus išvis nepatartina vaikščioti. Didžiausias privalumas- patogi metro sistema. Senamiestis taip apt gražus.  
Įspūdžiai apie praktiką:

Praktika Prancūzijoje – dalykas rimtas. Patiem prancūzam praktika yra privaloma ir už ją gaunamas įvertinimas, todėl tas pats galioja ir studentams iš užsienio. Reikėdavo ateiti kasdien 8 val ryto ir būti tiek, kiek reikia ( mažiausiai iki 16 val). Buvau otorinolaringologijos ir veido-kaklo chirurgijos skyriuje. Kiekieną savaotę buvau vis su kitu gydytoju. Tris dienas būdavom operaciniam bloke, dvi – konsultacijose.Didžiausia bėda, kad nemokėjau prancūzų kalbos, tik keli gydytojai mokėjo angliškai, dar paversdavo vietiniai studentai. Skyrius buvo draugiškas, gydytojai, rezidentai ir studentai geranoriški. Pamačiau daug įdomių operacijų, aišku, visa praktika būtų naudingesnė, jei būčiau mokėjus kalbą. Todėl nevažiuokite į Prancūziją, nemokėdami prancūzų kalbos. 
Įspūdžiai apie apgyvendinimą 
ir kitas buities smulkmenas:
Atvykus laukė nusivylimas, nes nesitikėjome, kad reikės skambinti į visus žinomus numerius, kad galėtume gauti raktus nuo kambarių. Fakulteto darbuotoja, atsakinga už mainus, tuo metu atostogavo. Buvo atsakinga kita moteris, kuri apie mainus beveik nieko nežinojo, tačiau susitvarkėm. Gyvenom vienviečiuose kambariuose. Kambary viryklė, šaldytuvas, kriauklė ir pakankamai vietos. Kitur jokios virtuvės nebuvo. Bendrabutis apytuštis, o administratorė būdavo retai, todėl galima ir svečių pasikviesti. 
Įspūdžiai apie maitinimą:

Maitinimo nebuvo. Operaciniam bloke būdavo maisto gydytojams, tai pasiūlydavo ir man.
Įspūdžiai apie socialinę programą:

Nebuvo. Aplankiau draugus Olandijoje, taip pat, išsinuomoję automobilį aplankėme Briugę, Gentą.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:

Patogu  ir pigu skristi iš Briuselio, o nuo ten iki Lille apie valandą važiuoja autobusas.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:

Žinojau, kad vykstu ne į IFMSA mainus, tačiau tikėjausi, kad bus ir kitų studentų iš užsienio. Tačiau mūsų bendrabutyje jokių kitų mainų studentų (išskyrus lietuvius) nebuvo. Labai norėjosi vietinio žmogaus pagalbos, todėl be jo pradžioje buvo liūdnokas įspūdis. Žinoma, vėliau susibendravome su vietinias prancūzais medicinos studentais, kartu būta smagių pasisėdėjimų ir vakarėlių ir nesinorėjo, kad tokia praktika Lille baigtųsi.

 

Inga
Profesiniai mainai
Paryžius, 2011 m.

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Paryžius yra Paryžius – jo neparašysi, šį miestą reikia pajusti 🙂 Metro – „žudikas“, o visa kita yra gerai 😉
Įspūdžiai apie praktiką:
Dirbau Saint Louis ligoninės Onkologijos skyriuje. Ten dirbusią komandą galėčiau pavadinti savo „dream team“. Visi labai draugiški, mandagūs, pagarbūs ir, svarbiausia, puikūs savo srities specialistai, kurie su malonumu dalinasi savo žiniomis su studentais. Su gydytojais ir pacientais kalbėjome prancūziškai. Pirmą savaitę mano tutorius leido adaptuotis skyriuje, pramokti medicininį prancūzų kalbos žodyną bei jų naudojamus įvairius sutrumpinimus. Antrą savaitę turėdavau savarankiškai ištirti ir aprašyti po vieną pacientą per dieną. Vakare su gydytoju aptardavom tą pacientą ir išsiaiškindavom viską, kas būdavo neaišku. Taip pat dalyvaudavau rytinėse pacientų vizitacijose kartu su visais skyriaus gydytojais ir studentais.
Trečią savaitę turėjau pristatyti du pacientus vienam garbiam profesoriui, ką tikrai nebuvo paprasta padaryti prancūzų kalba. Tą pačią savaitę gavau užduotį kasdien savarankiškai ištirti ir aprašyti visus mane mokusio gydytojo pacientus ir vakare mes juos aptardavome. Ketvirtąją savaitę mano darbai jau nebesiskyrė nuo trečiosios, tačiau vieną dieną praleidau dirbdama kartu su slaugytojomis, kad galėčiau geriau suprasti, kaip yra organizuojamas skyriaus darbas. Ligoninėje būdavau nuo 8:30 iki 15-18 val., kartą teko dirbti ir nedarbo dieną, nes mano tutorius man norėjo parodyti darbo savaitgaliais specifiką.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau šeimoje – visi buvo labai draugiški ir mieli.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Pusryčius ir vakarienę valgiau šeimoje, o pietus pati turėdavau nusipirkti ligoninėje.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Kelionės kaina priklauso nuo to, kokią transporto priemonę renkiesi. Mano nuomone, optimalus variantas yra skrydis lėktuvu – tai greita ir paprasta, ir palyginus pigu, kadangi yra daug skrydžių į Paryžių iš Lietuvos.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Socialinė programa nebuvo organizuojama, su visais mainų studentais susitikome tik kartą (nes visi gyvendavome ir dirbdavome skirtingose ligoninėse). Vis dar neturiu sertifikato, nes prancūzai, deja, turi tokią savybę būti velniškai neorganizuoti, tačiau tikiuosi greitu laiku išvysti praktiką patvirtinantį dokumentą savo pašto dėžutėje.

 

Arnas
Profesiniai mainai
Lille, 2011 m.

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Lilis labai draugiškas miestas, centras nėra didelis, susigaudyti tikrai nėra sunku. Taip pat labai lengva nusigauti iš vieno miesto galo iki kito, nes veikia puiki metro sistema. (Kaina –mėnesinis bilietas kainavo 32 eurus). Oras, deja, nebuvo labai geras. Saulėtų dienų per visą mėnesį buvo gal tik savaitė, tačiau paprastai būdavo apie 20 laipsnių temperatūra ir apsiniaukę, dažnokai palydavo. Žmonės tikrai labai draugiški, visada padėdavo paklausus (aišku dažniausiai klausti tekdavo prancūziškai 😉 ir save laiko labai belgiškais prancūzais 😉 dėl saugumo irgi jokių problemų neturėjau, visi naktiniai pasivaikščiojimai po Lilį baigdavosi sėkmingai 😉
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau urologijos skyriuje, Lilio universitetinėje ligoninėje (jie sako, kad tai didžiausia ligoninė Europoje, bet netikrinau šito fakto ;)). Buvau prigąsdintas prancūzų nenoro kalbėti angliškai, bet šiame skyriuje su tuo tikrai nesusidūriau. Visi rezidentai šnekėjo angliškai, ir gal tik keli gydytojai nemokėjo anglų kalbos, bet ir su jais pavykdavo susišnekėti su minimaliomis prancūzų kalbos žiniomis, tad kalbos barjero tikrai nesijautė. Skyriuje taip pat visada būna bent keletas 4-6 kurso prancūzų studentų, tad buvo tikrai linksma susipažinti ir su vietiniais studentais, tik minusas tas, jog, jei atsiranda galimybė asistuoti ar dar ką nors įdomaus nuveikti, pirmenybę paprastai gaudavo jie ;). Pati praktika buvo tikrai super, dažniausiai būdavau operacinėje, pamačiau daug skirtingų operacijų, kartais leisdavo asistuoti, gydytojai visada paklausus paaiškindavo, ką daro. Kai nebūdavau operacinėje, eidavau į konsultacijas, bet ten jau būdavo sudėtingiau dėl kalbos barjero. Viską susumavus – likau labai patenkintas praktika 😉
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Skridau iš Kauno į Belgiją, Briuselį su Ryainar, bilietas kainavo 192 litus (su 20 kg bagažu). Iš Briuselio reikėjo nusipirkti autobuso + traukinio bilietą į Lilį už maždaug 20 eurų. Visa kelionė nuo Lietuvos iki bendrabučio Lilyje užtruko apie 5 valandas.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenome bendrabutyje „for international students“ praktiškai miesto centre ir prie pat metro sustojimo, tad tikrai labai patogioje vietoje. Iki ligoninės nusigauti su metro užtrukdavo apie 10 minučių, nueiti iki centrinės aikštės pėsčiomis apie 20 minučių. Kiekvienas turėjome po atskirą kambarį, kuriame buvo lova, drabužių spinta, stalas, elektrinė viryklė, šaldytuvas ir kriauklė. Vietos tikrai užteko. Skalbimo mašina su džiovykle būdavo rusyje, norint jomis naudotis reikėdavo nusipirkti žetonų, kurie vienam skalbimui kainuodavo apie 3 eurus. Galimybe naudotis internetu būdavo, bet už jį reikdavo mokėti apie 20 eurų, tačiau buvo siūlomas ir free trial 24 valandų, kurį būdavo galima įsijungti gavus vienkartinį kodą į mobilų numerį. Na, trumpai sakant, išnaudojom labai daug kodų ;))
Įspūdžiai apie maitinimą:
Maitinimas buvo tiesiog puikus. Valgydavome kartą per dieną ligoninės valgykloje, kasdien galėdavau rinktis iš maždaug 8 skirtingų salotų, dviejų skirtingų karštų patiekalų, galėdavau susikombinuoti norimą desertą ir dar gaudavau gėrimą ;)) Na, žodžiu apie 11 valandą, kad ir kaip įdomu būdavo skyriuje, mintys pradėdavo suktis tik apie valgyklą ;)) Smagu dar ir tai, kad valgyti eini su visu savo skyriumi, tad tikrai smagu būdavo atsipalaiduoti ir pabendrauti neoficialiai su gydytojais bei rezidentais 😉
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Socialinę programą jums tiesiog vietoje ir kasdien sukurs ten esantys prancūzų studentai, dažniausiai tai bus barai, parodos ir kiti smagūs dalykai esantys Lilyje 😉 Tačiau savaitgalius planavomės patys, nes keliones tolėliau jau reikdavo organizuotis patiems 😉 Lilis strategiškai puiki vieta keliauti, nes aplink tikrai labai daug gražių miestų. Mes savo savaitgalius išnaudojome taip: pirmą praleidome Briugėje ir Gente, antrą Paryžiuje, na ir paskutinį – Amsterdame 😉

 

Diana
Profesiniai mainai
Toulouse, 2011 m. liepa

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Tulūza – nerealus miestas. Ne per didelis, bet ir ne mažas, jame labai daug studentų, todėl yra pakankamai pramogų atvykstančiajam – nuo teatrų, kinų, muziejų iki naktinių barų, klubų. Tik bėda, kad visuomeninis transportas veikia tik iki vidurnakčio, todėl vėliau grįžti į bendrabutį galima nebent taksi (pėsčiomis, žinoma, taip pat). Bet kokiu atveju – ten pakankamai saugu. Man nepasisekė su oru, beveik visą mėnesį buvo šalta ir lijo, taigi neapsigaukit, šilti drabužiai ir skėtis yra LABAI REIKALINGI! 🙂 Visgi nedvejodama dar kartą rinkčiausi Tulūzą :).
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau akušerijos – ginekologijos skyriuje, „Purpan“ ligoninėje. Sąžiningai – praktika man nepatiko. Pagal jų sistemą turėjau ligoninėje pasirodyti vos porą kartų, todėl kasdien turėjau ieškoti kokio nors gydytojo, rezidento, akušerės ir t.t. prie ko galėčiau „prisiklijuoti“. Kadangi tame pačiame skyriuje buvo gana daug vietinių studentų, ką nors „laisvą“ rasti būdavo labai sunku, ne kartą tik atvažiavusi iš ligoninės grįždavau atgal, nes tiesiog nežinodavau, kur man dėtis. Tiesa, kai jau kas nors sutikdavo, kad pasekiočiau, tai būdavo tikrai malonus. Labai pravertė prancūzų kalbos žinios, bet tiek, kiek mokėjau (lygis B2), neužteko, nes angliškai nekalbėjo visiškai niekas. Be to, negalėjau pildyti ligos istorijų. Praktikos pliusas – pamačiau daug labai įvairių pacientų, kurių Lietuvoje nepamatyčiau: konservatyvūs arabai, ties asocialumo riba balansuojantys čigonai, kaip ką tik iš palmių iškritę afrikiečiai ir, žinoma, prancūzai – žodžiu, neapsakomai įdomu. Išvada norintiems praktikos akušerijoje ginekologijoje – rinkitės kitą miestą. Iš kitų „incomings’ų“ labiausiai patenkinti buvo pasirinkę mokslinius mainus.

 

Vilius
Profesiniai mainai
Paryžius, 2011 m.

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Kažkam gal ir svajonių miestas, bet man asmeniškai nelabai patiko: netvarkingas, triukšmingas, sausakimšas, brangus… Viena yra nuvažiuoti savaitgaliui, o kita gyventi mėnesį.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau neurochirurgijos skyriuje. Kadangi gavau ne tai, ko norėjau nebuvo pernelyg įdomu. Gydytojai ir vietiniai medicinos studentai anglų kalba net nesistengia kalbėti.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Skrydis Vilnius-Frankfurtas-Paryžius. 650 Lt į abi puses su „Lufthansa“. +70 Lt Charles De Gaulle oro uostas-Paryžius (į abi puses).
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau su gydytoja, kurios dukra tuo metu buvo išvykusi su mainais.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Pusryčiai ir vakarienė namuose, pietūs – savo sąskaita (mieste nuo 10 eurų).
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Skrydis Vilnius-Frankfurtas-Paryžius. 650 Lt į abi puses su „Lufthansa“. +70 Lt Charles De Gaulle oro uostas-Paryžius (į abi puses).
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Vietinė IFMSA organizacija labai silpna, socialinės programos nėra.