Kroatija

Povilas
Profesiniai mainai
Split, 2016 m. liepa
KBC Split

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Nuostabus miestas išlikęs nuo Romos Imperijos laikų. Nustebino išskirtinė miesto atmosfera ir senoviniai statiniai. Po praktikos lankydavomės paplūdimiuose, plaukiodavome jūroje ir keliaudavome po apylinkes. Autobusais į praktiką keliaudavau retai, nors ir turėjau 100 Kunų kainuojantį mėnesinį bilietą. Dažniausiai (vietoj rytinės mankštelės) rinkdavausi kelionę pėsčiomis. Visiem siūlau aplankyti kaimyninę Hvar salą, ten labai gražu ir panardyti smagu. Išlaidos už viską, visą mėnesį, nesiekė 1000 EUR, nors ir teko lankytis Dubrovnike 5 žvaigždučių apartamentuose už 380 EUR nakčiai (žinoma, kainą dalinome dvylikai studentų) Puikus miestas, puikus oras, puikūs mainai.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau kardiologijos klinikoje. Ligoninėje vidutiniškai praleisdavau 5 valandas per dieną. Dažniausiai stebėdavau gydytojų darbą intervencinės kardiologijos skyriuje, teko rinkti anamnezę, atlikti bendrą paciento ištyrimą, stebėti kitas gydytojų atliekamas procedūras. Turėjau malonų mentorių – klinikos vadovą, kuris paskirdavo vis kitą gydytoją įvairiuose klinikos skyriuose. Dauguma gydytojų akademiški ir skiria daug dėmesio atvykstančiam studentui. Praktika buvo naudinga, įgijau ne tik profesinės, bet ir gyvenimiškos patirties.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Visi mainų studentai gyveno kartu universiteto bendrabutyje , mūsų buvo 15. Gyvenome po du studentus triviečiuose kambariuose. Gyvenimo sąlygos patenkinamos, virtuvėje orkaitės neveikė, todėl dažnai darydavome BBQ vakarėlius tiesiog bendrabučio kieme. Autobusu ligoninę galima pasiekti per 20 minučių, o pėsčiomis per 40 min. Kartais piko metu greičiau galima nueiti nei nuvažiuoti autobusu.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Maitinimas buvo suteiktas valgykloje vieną kartą per dieną. Pietūs labai skanūs ir sotūs.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Socialinė programa buvo organizuojama neblogai. Eidavome apžiūrėti miestą, pavakaroti, keliaudavome paturistauti į kitus miestus autobusais, nuomotomis mašinomis (jei tolimesnė kelionė – išeina pigiau nei autobusu). Jei vakare likdavome bendrabutyje – patys susiorganizuodavome vakarienę, kurios metu vis kitas studentas gamindavo savo šalies patiekalą.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Skridau iš Vilniaus į Rygą ir iš Rygos į Rijeką. Bilietus pirkome prieš 5 mėnesius iki išvykimo, net nežinodami kuriame mieste atliksim praktiką, todėl mokėjome tik 120 EUR į abi puses. Perkant likus dviem savaitėms iki skrydžio iš viso tokie bilietai kainuotų virš 1000 EUR, todėl verta pirkti iš anksto. Iš Rijekos į Splitą važiavau autobusu, bilietas kainuoja apie 200 Kunų, kelionė trunka 10 val. Vietiniais studentai pasitiko autobusų stotyje ir maloniai aprodė miestą.

 

Simona
Profesiniai mainai
Rijeka
, 2015 m. liepa
KBC Rijeka

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Mainai Kroatijoje man labai patiko. Rijekos miestas nėra kažkuo ypatingas, tai uostamiestis, studentų miestas, kuris vasarą patuštėja. Stebinančių turistinių vietų miestas taip pat neturi. Tačiau yra gana pigus, aplink neknibžda turistai, paplūdimiuose visada atsiranda vietos atsigulti ir iš šio miesto susisiekimas tikrai neblogas. Didžiausia pramoga paprastomis dienomis buvo kelionės į paplūdimius, aplink miestą kelių kilometrų atstumu yra daug paplūdimių. Iki artimiausio paplūdimio nuo bendrabučio yra apie keturių kilometrų atstumas, tad jeigu įmanoma patarčiau į šią šalį keliauti nuosavu automobiliu. Mes vykome keturiese, tad automobiliu vykti buvo tikrai ekonomiška ir naudinga. Išvykome keliomis dienomis anksčiau, tad apkeliavome dar bent septynias Europos šalis. Apskritai, Kroatija nuostabi šalis, galinti pasiūlyti visko: kalnai, skaidri šilta jūra, lygumos, saulė, kriokliai, vynas. Savaitgalių metu aplankėme Italiją, Istrijos regioną, Krk, Hvar, Pag salas ir žymiausius Kroatijos miestus.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau Odos ir venerinių ligų skyriuje. Ligoninėje praleisdavau kelias valandas per dieną, nes veiklos nebuvo daug. Labai pasisekė, kad skyriuje dirbo rezidentė, kurios gimtoji kalba – anglų, tad ji mielai man viską aiškindavo. Deja, nuolatos prižiūrinčio gydytojo pati neturėjau, tad kasdien tekdavo pačiai prašytis pas skirtingus gydytojus, kad leistų su jais padirbėti. Dauguma sutikdavo, tačiau ne visi turėdavo entuziazmo ir pakankamai anglų kalbos žinių aiškinti smulkmenas studentui. Manau, kad praktika vis dėl to buvo naudinga, daug pamačiau, šio to išmokau, atlikau keletą procedūrų ir pati. Labiausiai pasisekė merginai iš Ausų, nosies ir gerklės ligų skyriaus, kuri galėjo džiaugtis tiek ligonių skaičiumi, tiek draugišku ir paslaugiu kolektyvu, tiek suteikta galimybe praktikuotis. Taip pat skubios pagalbos skyriuje niekad netrūkdavo veiklos. Reikia tik pačio studento užsidegimo!
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenome bendrabutyje, kambariuose po du. Važiavau su savo vaikinu, tad šiek tiek nustebino, kad kartu gyventi mums neleido. Dušai ir tualetai buvo bendri, dalindavosi visi aukšte gyvenantys studentai. Kadangi atlikau praktiką KBC Rijeka ligoninėje, tad pėsčiomis ją pasiekdavau per 10 minučių. Kitiems, kas praktiką atliko Sušak ligoninėje, tekdavo keliauti apie pusvalandį autobusu.
Įspūdžiai apie maitinimą:

Maitinimu tikrai galima džiaugtis. Gaudavome pietus ir vakarienę. Buvo skanu ir tikrai užtekdavo pavalgyti, o desertus pasilikdavome pusryčiams. Tad paprastomis dienomis savo maisto ir nepirkdavome.
Įspūdžiai apie socialinę programą:

Socialinė programa buvo gerai suorganizuota. Keliavome beveik kiekvieną savaitgalį. Programa buvo mokama. Apkeliavome skirtingus Kroatijos regionus, nuvykome į Kroatijos „Ibiza“, aplankėme žymiausius nacionalinius parkus ir žymias aplinkines Rijekos vietas.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Keliavome automobiliu. Kadangi vykome keturiese gavosi gana nedaug. Kelionė pirmyn apie 30 eurų kiekvienam. Grįžome dviese, tad kelionė buvo šiek tiek brangesnė – 45 eurai asmeniui. Kelionės metu aplankėme skirtingas Europos šalis, keliavome nemokamais keliais su gražiu kraštovaizdžiu, turistavome, gerai praleidome laiką.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Važiuojantiems patarčiau nepabijoti ir išsinuomoti motorolerius, susiplanuoti keliones pakrantėmis, kuo daugiau apkeliauti. Jeigu įmanoma vykti nuosavu transportu, bus žymiai patogiau keliauti.

 

Mantas
Profesiniai mainai
Rijeka
, 2015 m. liepa
KBC Su
šak

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Pusę mėnesio gyvenau bendrabutyje su kroatu, kitą pusę su mainų studentu. Šalis puiki. Po praktikos kasdien keliaudavome prie jūros. Autobuso bilietas kainuoja 10 kunų, taksi už 20 kunų nuveža beveik bet kur. Kainos  apie 10 procentų didesnės negu Lietuvoje.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktika traumatologiniame skyriuje. Bet galėjome eiti kur norėjome, davė daryti viską jei paprašydavome, patys nesiūlydavo, tad tekdavo mums rodyti iniciatyvą.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Bendrabučiai kaip Lietuvoje, tik patalynę keitė prižiūrėtojos, taip pat plaudavo grindis.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Valgyti gaudavome du kartus per dieną, porcijos didelės. paprastai pietų deserto ir vakarienės jogurto užtekdavo pusryčiams.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Labai gera, viskas kainavo apie 100 eurų. Ilgoji išvyka kainavo apie 200 eurų penkioms dienoms.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Su mašina keliavome per 7 šalis, 5 dienas. Važiavome keturiese, kaina 35 eurai žmogui, kartu dideli lagaminai.

 

Jovita
Profesiniai mainai
Zagrebas
, 2015 m. liepa
KBC Dubrava

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Pats Zagrebas paliko nuostabaus miesto įspūdį, kuriame tikrai nepabosta ir per mėnesį nespėji visų norimų vietų aplankyti. Tiesa, su studentais nemažai keliavome ir po visą šalį (tiek patys, tiek kaip socialinės programos dalis). Pačiame Zagrebe susisiekimas pėsčiomis arba tramvajumi, o toliau – miesto autobusais. Kroatai pasiūlė 5 dienų socialinę programą aplankant pakrantės miestus – labai rekomenduoju, kadangi pačiame Zagrebe maudytis nelabai yra kur, o klimatas, gamta ir architektūra pietuose labai skiriasi. Taip pat verta pamatyti Plitvicos nacionalinį parką – nepasigailėsite!
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau Anesteziologijos skyriuje, tačiau porą dienų praleidau ir reanimacijoje. Įdomu, kad gydytojai bloke rotuojami per 12 operacinių ir kasdien patenki vis į kitą situaciją pvz. vieną dieną operuoja galvos smegenų auglius, o kitą – osteosintezė su traumatologais. Ligoninėje praleisdavau 5 val. kasdien, daugiau teko stebėti gydytojų veiklą, nei pačiai daryti. Daugiausiai laiko praleidau su rezidente, tačiau jie ir gydytojai puikiai kalba angliškai, pastarieji tik gal kiek mažiau laiko turi. Iš Zagrebe praktikas turėjusių studentų atsiliepimų susidariau įspūdį, kad labiausiai patiko akušerijos-ginekologijos skyrius KBC Merkur ir plastinės chirurgijos KBC Dubrava.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Kainos Kroatijoje labai panašios į lietuviškas kainas. Pavyzdžiui 0,5 l alaus bokalas – 17 kunų (1 euras – 7,5 kunos). Pietiniuose miestuose kainos, kaip ir priklauso kurortams, kiek didesnės. Mainų studentai buvo apgyvendinti bendrabučiuose, kambariuose po 2. Du kambariai dalinasi viena vonia su tualetu. Iš viso studentų buvo 34, vieni gyveno kartu, kiti su kroatais. Virtuvė kiekviename aukšte, tačiau be indų ja naudotis buvo praktiškai neįmanoma. Man iki ligoninės nuvažiuoti trukdavo 45 minutes, kita ligoninė buvo apie 30 minučių atstumu nuo mano gyvenamosios vietos.
Įspūdžiai apie maitinimą:

Ligoninėje darbo dienomis gaudavome pusryčius ir pietus. Pusryčiai visuomet sumuštiniai, pietūs – įvairiai, bet net su desertu. Juokavome, kad vienoje ligoninėje geriau valgyt pusryčius, kitoje – pietus. Visoje šalyje labai populiarios picos ar sumuštiniai, todėl kepyklėlę galima rasti ant kiekvieno kampo, jei labai išalksite. Kainos tikrai nėra didelės.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Palyginus su Kauno skyriumi, socialinės programos ten buvo mažiau, nes studentams liepą egzaminai. Pirmą savaitę išvis nieko nebuvo, todėl daugelis mūsų susipažinome ir veiklos radome patys. Vėliau buvo net po kelis užsiemimus per savaitę, bet nemažai jau buvome patys pamatę. Jei sugalvodavome ką dar reikia pamatyti, CP mielai padėdavo tai suorganizuoti.
Įspūdžiai apie kelionę
 iki vietos:
Keliavau lėktuvu, skrydis su persėdimu Vilnius-Varšuva, Varšuva-Zagrebas. Bilietai kainavo  apie 270 eurų pirmyn ir atgal. Vienintelis nepatogumas – likus kelioms savaitėms atšaukti bilietai pirmyn, tad teko ieškoti alternatyvų. Mano kontaktinis asmuo pasitiko oro uoste, palydėjo iki bendrabučio.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Nuvykus į Zagrebą verta ištyrinėti kiekvieną miesto kampelį, tačiau savaitgalius išnaudokite tolimesnėms kelionėms. Miesto pagrindinėje aikštėje yra turizmo centras, kuriamE tikrai gausu informacijos.

 

Grytė
Profesiniai mainai
Osijek,
2014 m. rugpjūtis
Klinikinė Osijek ligoninė

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Kroatija, kaip žinia, visus labiausiai žavi Adrijos jūros pakrante, tai yra Dalmatijos regionas, pasižymintis kalnais. Osijek miestas yra Slavonijos regione, landšaftas maždaug toks kaip Lietuvoje, tai yra lygumos, lygumos, lygumos. Tačiau šis regionas garsus vynuogynų derliumi, tad yra gera proga aplankyti vynuogynus, padegustuoti vietinius vynus. Osijek miestas yra labai netoli Serbijos, todėl valgydami ligoninės maistą, galima sutaupyti daug pinigų kelionėms. Patogu ir labiausiai populiaru važiuoti į Budapeštą (Vengrija) bei į Belgradą, Novi Sad (Serbija), tai mes ir darėme kiekvieną savaitgalį, na o paskutinę savaitę praleidome Adrijos jūros pakrantėje (Dubrovnikas, Split, Zadar, Plitvicos ežerai, Rijeka).
Įspūdžiai apie praktiką:

Praktiką atlikau kardiologijos skyriuje. Kadangi kroatė studentė mane tiesiog paliko rytinėje penkminutėje su kitais gydytojais, aš kaip ir neturėjau už mane atsakingo gydytojo. Tačiau tame problemos nemačiau, nes kasdien susipažindavau su vis kitais gydytojais, neužsisėdėdavau vienoje vietoje, daug pamačiau. Visgi daugiausiai laiko praleidau invazinės kardiologijos poskyryje. Tiek gydytojai, tiek personalas, tiek rezidentai ir internai kalba labai gerai angliškai, su visais įmanoma susikalbėti, visi yra draugiški ir norintys padėti. Iš praktikos pusės teko atlikti kelias procedūras rezidentų priežiūroje. Su viena gydytoja sėdėjau kartu kabinete, atlikau fizinį paciento ištyrimą, o ji tiesiog rašė į ligos istoriją, ką aš jai sakiau. Tai rodo pasitikėjimą studentais. Ligoninėje galėdavau būti tiek, kiek aš noriu, nebuvo nustatyto laiko.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą 
ir kitas buities smulkmenas:
Apgyvendinimas naujuose bendrabučiuose. Kambariai gražūs, tvarkingi, nauji, dviviečiai. Kiekvienas kambarys turi atskirą dušą ir tualetą (praktiškai kaip butas). Bendrabutyje yra svetainė, kurioje dažnai leisdavome vakarus. Svetainėje yra wifi, galima klausyti muziką, vaišintis. Virtuvė atskirai, tačiau gaminti neprireikė dėl žemiau aprašytos situacijos. Bendras vertinimas būsto 10/10.
Įspūdžiai apie maitinimą:

Nemokamas maitinimas 3 kartus per dieną ligoninės restorane. Maistas ligoninės lygio, gana normalus, be to, jo pilnai pakanka visai dienai. Pusryčių metu galima nusipirkti kavos su pienu, kaina 80ct (tikrai gera kava). Todėl pinigų maistui Osijekoje tikrai neišleisiteJ Nuo bendrabučio iki ligoninės pėsti 5-7min kelio, tad patogu valgyti ir pietus, ir vakarienę.
Įspūdžiai apie socialinę programą:

Nenoriu per daug išsiplėsti, nes su kroatų pasiūlyta socialine programa buvo nesklandumų. Galų gale viską organizavomės patys, visas keliones į kitas šalis, tačiau nematau tame nieko blogo. Vakarais visada atsirasdavo kroatų, kurie norėdavo parodyti vieną ar kitą gerą vietą mieste.
Įspūdžiai apie kelionę
 iki vietos:
Pirkau lėktuvo bilietą su persėdimu Vilnius – Briuselis – Rijeka (580Lt). Tad kelias dienas praleidau Briuselyje, kelias Rijekoje. Rijeka – Osijek geriausia važiuoti traukiniu. Apskritai viešasis transportas išvystytas gana prastai, tiesioginių maršrutų praktiškai nėra, tad didelį atstumą įveikti greitai neįmanoma. Kelionei su traukiniu taikoma 25% nuolaida turint ISIC pažymėjimą, autobusų bilietams nuolaidų nėra.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Mums lietuviams akibrokštas buvo tas, kad buvo 2-3 kroatai, kurie galėjo užsiimti su mumis, studentais. Visi kiti kroatai buvo atostogose, tad jeigu kildavo neaiškumų, visi klausdavome visada to paties asmens. Manau, tai turėjo juos varginti. Dar apie patį miestelį – Osijek yra studentų miestas, tad vasaros metu dauguma studentų atostogauja, o miestas atrodo tuštokas. Tačiau nusivilti nėra kuo, naktinis gyvenimas nėra toks blogas, net ir sekmadienį galima rasti pilnų barų.  Žinoma, kai aš rinkausi miestus, Osijek rašiau paskutinėje vietoje ir gana nuliūdau gavus šį miestą, kadangi blogiausia man atrodė tai, kad labai toli jūra. Tačiau dar kartą pasikartosiu, gyvenimas Osijekoje nereikalauja jokių išlaidų, vien tai, kad nemokamo maitinimo visiškai pakanka, galima sutaupyti tikrai daug pinigų, ir juos išleisti kelionėms. Tad net pačiai man yra keista, tačiau rekomenduočiau rašyti Osijek pirmoje vietoje.

 

Gediminas
Profesiniai mainai
Osijek,
2014 m. rugpjūtis
Klinički Bolnički Centar Osijek

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Kroatija turi nuostabią gamtą, ypatingai dalis esanti prie jūros. Mūsų miestas buvo toli nuo jūros, toliau į žemyną, todėl kraštovaizdis buvo labai artimas Lietuvai. Tik žmonės daug draugiškesni J Pats Osijek‘o miestas gan geroje geografinėje vietoje, iš jo galima lengvai keliauti į Vengriją, Serbiją, tad norintiems turiningai praleisti savaitgalius – visos galimybės.
Įspūdžiai apie praktiką:

Praktika – 10/10. Ją atlikau Radiologijos skyriuje.
Pliusai:
– 95% gydytojų laisvai šneka angliškai;
– Neapsakomai rūpestingi, draugiški, suinteresuoti tave išmokyti, parodyti;
– Visą laiką buvo suplanuotas laikas, nereikėjo pačiam gaudyti veiklos;
– Iš praktinės pusės – labai naudinga, daug išmokta ir pamatyta.
Dar kartą pabrėžiu – LABAI DRAUGIŠKI GYDYTOJAI. (pvz. dovanos, pietūs, alaus gėrimas kartu ir t.t.).
Įspūdžiai apie apgyvendinimą 
ir kitas buities smulkmenas:
Apgyvendinimas – 10/10. Gyvenome labai geruose bendrabučiuose, pastatytuose prieš 5 metus. Kambariuose atskiras dušas, tualetas. Didelis pliusas, kad labai arti nuo ligoninės (mano žingsniu 7 min, lėtesnių – 15min J ). Taip pat ir centras arti.
Įspūdžiai apie maitinimą:

Maitinimas:
– 10/10, kad 3 kartai per dieną NEMOKAMAI (laaaabai gali sutaupyti pinigų kitiems dalykams)
– 6/10 skonio atžvilgiu. Kartais maistas buvo negardus J. Kroatai valgo mėsą su mėsa.
Vegetarams sunkiau.
Įspūdžiai apie socialinę programą:

Kroatų pasiūlyta programa – nieko gero, bet mūsų kompanija patys susiorganizavo veiklos, kelionių – nenuobodžiavom.
Įspūdžiai apie kelionę
 iki vietos:
Ryanair (580 lt.) Vilnius – Briuselis – Rijeka. Rijeka – Osijek važiavom traukiniu.

 

Eglė
Profesiniai mainai
Zagreb, 2014 m. liepa
Clinical Hospital „Dubrava“

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Miestas didelis, patogus susisiekimas, tik ligoninė tolokai nuo bendrabučio, šalis be galo graži, žmonės draugiški.
Įspūdžiai apie praktiką:

Gydytojai atsako į visus klausimus, leidžia dalyvauti visur jei tik parodai susidomėjimą.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą 
ir kitas buities smulkmenas:
Bendrabutis vidutinės būklės, dušai bendri, ne visada švarūs, kambariai nedidukai, virtuvė bendra, kurioje yra tik plytelė ir kriauklė, norint ką nors pasigaminti reikia turėti savo indus, puodus, nėra šaldytuvo. Netoliese yra valgykla, kurioje iki liepos 15-os galima pigiai pavalgyti, o jei dar pavyskta gauti studento kortelę – pietūs kainuoja apie 3 litus.
Įspūdžiai apie maitinimą:

Valgyti ligoninėje gaudavome du kartus – pusryčius ir pietus. Pusryčiams paprastai sumuštinis, norint kavos – reikia jos nusipirkti atskirai. Pietūs normalūs, kartasis skanesni, kartais ne tokie skanūs, visada būna mėsos , sriubos ir desertas. Daržovės – tik salotų lapai arba kopūstai, gal kokį kartą buvo pomidorų.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Nemažą dalį organizavomės patys, nes Kroatai iki 15-os dienos laiko egzaminus, buvo suorganizuota kelionė į Zadarą. NFDP vyko mėnesio vidury, tai atsivežtas maistas (kadangi neturėjom šaldytuvo) daug kas sugedo iki tol. Bet buvo keletas aktyvių CP, kurių visad galėdavai paprašyt kur nors nusivest ar pan…
Įspūdžiai apie kelionę
 iki vietos:
Skrydžiai nėra labai pigus, pigiausias variantas buvo skirst į Rijeką iš Rygos, tada iš Rijekos vykt į Zagrebą, visa kelionė (nuo Šiaulių iki Rygos automobiliu, o toliau lėktuvai autobusai ir t.t. kaip rašiau anksčiau) užtruko apie 12 val.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:

Labai verta prie savaitgalio prisidurti dar kokias 2 laisvas dienas ir pakeliauti pakrante, mes keliavom Splitas-Dubrovnikas. Yra lėktuvai į Dubrovniką iš Zagrebo, bet skrydis kainavo tiek pat kiek mums kelionė pro Splitą ir atgal autobusu, aišku ilgiau užtrukom. Iš Dubrovniko verta važiuoti naktį (trunka apie 9h.) Autobusai nevažiuoja labai punktualiai.

 

Greta
Profesiniai mainai
Rijeka 2014 m. liepa
KBC Sušak

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Puikus, tačiau labai pramoninis, nedidelis, lengva orientuotis.
Ispūdžiai apie praktiką:

Praktika buvo taip pat puiki, daktarai puikiai kalba angliškai, užsiima studentais ir jų mokymu. Buvau krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos skyriuje.
Ispūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenome studentų bendrabutyje, didžioji dalis po vieną kambaryje. Lyginti su Lietuva, bendrabučiai yra aukšto lygio.
Įspūdžiai apie maitinimą:

Tragiškas.
Įspūdžiai apie socialinę programą:

Nuostabiai suorganizuota socialinė programa, CroMSIC studentai labai užsiimė su mumis, organizavo daug kelionių.
Įspūdžiai apie kelionę
 iki vietos:
Lėktuvu. Rijeka turi savo aerouostą. O kiti, kurie keliavo ne į Rijeką tiesiogiai, tai atvyko autobusu. Labai paprasta.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:

Aplankėme savarankiškai dar dvi šalis- Italiją ir Slovėniją.

 

Benediktas
Profesiniai mainai
Zagrebas,
2013 m. liepa
Clinical Hospital „Dubrava“

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Tipinė viduržemio jūros šalis su palmėmis, baltai dažytais namais ir dideliu karščiu. Jūros vanduo pasakiškai žydras, anksčiau tokio niekada nebuvau matęs (nors keliavau ir Graikijoje, ir Italijoje). Pavažiavus toliau nuo pakrantės Kroatija primena Lietuvą, nors į akis krenta mūsų akiai neįprasti kalnai. Žmonės Kroatijoje labai draugiški, mielai padeda ir viską paaiškina, daugelis kalba angiškai. Kelių transportas gerai išvystytas, ypač mokamas kelias tarp Zagrebo ir Rijekos. Traukiniais keliauti taip pat patogu.
Įspūdžiai apie praktiką:

Personalas draugiškas, viską paaiškina. Dauguma gydytojų ir kai kurios seselės kalba angliškai. Plastikos chirurgijos skyriuje matėme daug įdomių operacijų: lūpų, ausų koreguojamąsias operacijas, krūtų implantų įdėjimą ir korekciją. Šiame skyriuje jie taip pat atliko n. medianus dekompresiją dėl riešo kanalo sindromo bei šalino įvairius odos apgamus bei auglius. Patiems pasipraktikuoti nebuvo progos.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą 
ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenome bendrabutyje, studentų miestelyje. Kambariai labai maži, dviviečiai. Kai kas gavo kambariokus kroatus. Virtuvėje nėra jokių puodų ar įrankių. Dušai, prausyklos ir tualetai bendri. Bendrabutyje buvo atsiradę žiurkių. Dėl to visur buvo primėtyta nuodų joms. Kažkas buvo vieną net nufotografavęs. Vakarais dažnai vyko vakarėliai ir buvo labai triukšminga. Taip tęsėsi dvi savaites. Po to visi kroatai išvažiavo atostogauti ir visas studentų miestelis liko kaip vaiduoklių miestas. Bendrabučių teritorijoje yra valgykla, parduotuvė, paštas, treniruoklių salė. Valgykloje pasiskolinus kroatišką studento kortelę galima skaniai ir pigiai pavalgyti (soti vakarienė – už 4 lt).
Įspūdžiai apie maitinimą:

Mums priklausė pusryčiai ir pietūs ligoninėje. Pusryčiams – puodelis arbatos ir sumuštinis. Pietums – sriuba, salotos, kepsnys su garnyru, desertas (pyragas arba vaisius), atsigerti pietums nieko neduodavo.
Įspūdžiai apie socialinę programą:

Suorganizuota viena kelionė į Zadar. Labai gražus ir jaukus pakrantės miestas. Pirmą savaitę kontaktiniai asmenys pavedžiojo po miestą, aprodė barus. Dar buvo organizuota kelionė į miestelį šalia Zagrebo ir pėsčiųjų žygis į tvirtovę ant kalno.
Įspūdžiai apie kelionę
 iki vietos:
Skridome lėktuvu iš Rygos tiesiogiai į Rijeką (į abu galus kainavo apie 800 lt). Iki Rygos nuvežė su mašina. Iš Rijekos keliavome autobusu į Zagrebą.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:

Šalis tikrai nuostabi ir verta aplankyti.

 

Julija
Profesiniai mainai
Osijek,
2013 m. liepa
Klinički bolnički centar Osijek

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
100 000 gyventojų turintis miestas, kuriame gyvenant neatrodo, kad jame yra tiek žmonių. Dieną jis apytuštis, žmones galima rasti prie upės Drava arba šalia upės esančiuose baseinuose (jūros čia nėra). Į gatves visi žmonės išlenda vakare ir eina į kavines, jaunimas į klubus, grįžta vėlai – mieste saugu ir naktį. Visur vaikščiojome pėsčiomis, bet galima važiuoti autobusu arba tramvajumi, taksi kaina – kaip ir pas mus. Osijeke daugybė dviračių, tai pagrindinė gyventojų transporto priemonė, kurios mums kartais trūkdavo. Gyvenimo būdas toks pat kaip mūsų, egzotikos jokios nėra, tačiau žmonės žymiai geranoriškesni ir draugiškesni. Osijekas yra šalies šiaurėje, toli nuo Adrijos jūros pakrantės, todėl kraštas ne turistinis, o labiau žemės ūkio, su vynuogynais ir saulėgrąžų laukais aplinkui. Kainos kaip Lietuvoje, tarpmiestinis transportas šiek tiek brangesnis. Oras – visada geras, 30-40 laipsnių šilumos. Tiems, kas moka rusų kalbą, susišnekėti arba bent jau suprasti kalbą (pasitelkus šiek tiek fantazijos) visai nesunku. Taigi pats Osijekas kaip miestas gal šiek tiek nuobodokas, tačiau tiek jis, tiek pati šalis man vis tiek labai patiko.
Įspūdžiai apie praktiką:

Aš buvau anesteziologijos – intensyvios terapijos skyriuje. Kiekvieną rytą, atėjusi į penkminutę, sužinodavau, su kokiu gydytoju ir į kokią operacinę eisiu. Visi gydytojai ir rezidentai gerai kalba angliškai, labai draugiškai bendrauja. Praktika patenkinta.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą 
ir kitas buities smulkmenas:
Apgyvendinimas – puikus. Gyvenome naujame studentų bendrabutyje, 5 min. pėstute iki ligoninės. Kambariai dviviečiai, kai kurie gyveno po vieną. Bendrabučio su mūsiškiais nepalyginsi: nauji baldai, daugybė vietos, stalčių, spintų ir spintelių, didelės patogios lovos. Tualetas ir dušas – kiekvienam kambariui. Virtuvė su šaldytuvu koridoriuje, tačiau jos nereikia, nes suteikiamo maitinimo pakanka. Iki miesto centro nuo bendrabučio reikia paėjėti.
Įspūdžiai apie maitinimą:

Puikūs =D Per mėnesį visi priaugo svorio. Maitinimas 3 kartus per dieną ligoninės darbuotojų valgykloje. Maistas vienodokas, gal kiek mažoka prieskonių, bet labai kokybiškas ir valgyt duoda DAUG. Pietums ir vakarienei antras patiekalas – visada didelis gabalas mėsos su daug riebaus padažo, tad vegetarams būtų sudėtinga =D
Įspūdžiai apie socialinę programą:

Kiekvieną dieną turėjome ką veikti. Nors, kaip jau minėjau, nei pats Osijekas, nei jo apylinkės nėra įspūdingos, tačiau mūsų koordinatoriai buvo nuostabūs ir labai dėl mūsų stengėsi. Taip pat buvo organizuota bendra socialinė programa Zadare ir Krka saloje su kituose Kroatijos miestuose buvusiais studentais. Tačiau prieš sutikdami pasiskaičiuokite visos ekskursijos kainos ir laiko, praleisto autobuse, santykį J
Įspūdžiai apie kelionę
 iki vietos:
Skrydis Vilnius – Viena – Zagrebas (persėdimas ~2 val.), autobusu Zagrebas – Osijekas (4 valandos). Gerai skristi ir į Belgradą. Nepatartina skristi į Budapeštą (nors ten skraidina Ryanair), labai sudėtingas susisiekimas su Osijeku!!! Imant bagažą ir skrendant su persėdimu neverta „taupyti“ su pigių skrydžių bendrovėmis, nes bagažo priemoka išeina didesnė negu „nepigios“ bendrovės bilieto kaina. Pasitikrinkit visus variantus, ne vien tik Ryanair J

 

Renata
Profesiniai mainai
Zagreb, 2013 m. liepa
KBD Dubrava.

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Šalis nepaprasto grožio, tiek gamta (kalnai, jūra), tiek miestų architektūra. Žmonės draugiški, mielai padeda. Zagrebas kiek didesnis už Vilnių miestas, su savo istorija, muziejais, tradicijomis, visada galima rast ką veikti.
Įspūdžiai apie praktiką:

Praktika atlikau kardiologijos intensyvios terapijos skyriuje. Kadangi gydytojai atostogauja vasarą, o likę gydytojai turi daugiau darbo tai ne visada rasdavo mums laiko. Todėl praktika budavo skirtinga kiekvieną dieną: kai rasdavo mums laiko tai žiūrėdavome EKG, auskultuodavome, diskutuodavome, žiūrėdavome intervencinės kardiologijos procedūras, o kai nerasdavo mums laiko tai liepdavo pasiskaityt kokią temą arba eit namo.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą 
ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenome bendrabutyje. Jis yra tikrai toli nuo ligoninės, bet arti vienintelio ežero Zagrebe. Kambariuose gyvenome po du, tualetas, dušai bendri visam aukštui. Virtuvė yra, bet joje nėra jokios technikos ar indų (viena plytelė). Valgykla ir skalbykla veikia iki liepos 15d., nes po to studentai išsikrausto iš bendrabučio (Kroatijoje tada baigiasi mokslo metai).
Įspūdžiai apie maitinimą:

Pusryčiams kompotas su sumuštiniu. Pietums sriuba, antras ir desertui. Bendrabutyje taip pat buvo valgykla, kurioje galima buvo pigiai pavakarieniaut.
Įspūdžiai apie socialinę programą:

Visą programą vertinu teigiamai. Mums kroatai suorganizuodavo veiklos, muziejus, vieną kelionę. Tiesa, apie viską praneša vėlokai. Be jie visada pasisiūlo parodyt, nueit kartu, patart ką patiems pamatyt, atsižvelgdavo į visus pageidavimus, suorganizuodavo praėjimus nemokamus arba pigesnius grupėms.
Įspūdžiai apie kelionę
 iki vietos:
Esu vilnietė, todėl keliavau taip: vakare važiavau į Šiaulius pas draugę, ten pernakvojau, tada anksti ryte važiavom į Rygą, iš ten skrydis į Rijeką, iš Rijekos autobusu į Zagrebą. Skrydis apie 3h, autobusu 2h. Bilietus pirkom gana anksti (dar nežinojom miesto), bet užtai jie buvo pigesni. Kroatija yra turistinė šalis, todėl vasara bilietai į šią šalį brangsta.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:

Mes nemažai keliavom po pačią šalį, pasikartosiu- tai nepaprastai graži šalis. Ir tikrai verta ne paplūdimyje gulėt, bet pakeliaut. Rekomenduoju nuvykti į Splitą, Zadarą, Dubrovniką. Rašykit, jei kils klausimų, mielai patarsiu.

 

Emilija
Profesiniai mainai
Rijeka, 2012 m. rugpj
ūtis

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Pats miestas neturistinis, tai nėra labai aktyvus vasarą, bet iš jo viskas lengvai pasiekiama keliavimo atžvilgiu. Jūra tokia pat graži kaip ir visoj Kroatijoj, paplūdimių tikrai per akis. šalia kalnai į kuriuos galima nuvažiuoti, salos.. Labai graži gamta, nebrangu. Atostogos ir kartu praktika ligoninėj, daktarai profesionalūs. Nors sistema panaši į Lietuvos, bet sužinosi daug daugiau. Visi žmonės atviri ir draugiški.
Įspūdžiai apie praktiką:
Buvau Anesteziologijos skyriuje. Kadangi ją pasirinkau norėdama aplankyti daug įvairių operacijų, tai mano planas buvo pilnai įvykdytas. Pamačiau ir anesteziologijos manipuliacijų ir operacijoj paasistavau. Visi daktarai puikiai šneka angliškai ir noriai paaiškina. Nors jie ten pamišę dėl jūros ir vis klausinėdavo ar man viskas gerai kad aš ne ten, o sėdžiu operacinėj. Bet ligoninėj būdavom iki pietų, maždaug 4h per dieną. Man buvo įdomu tai aš išbūdavau, tačiau studentai terapiniuose skyriuose dažnai neturėdavo ką veikt tai juos paleisdavo arba ir patys neidavo. Tai beveik viskas priklauso nuo tavo paties norų ir pasisekimo.

 

Jonas
Profesiniai mainai
Split, 2010 m.

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Pirkome mėnesinį transporto bilietą, kuris kainavo apie 60 Lt. Brangu, bet patogu. Vienkartinis bilietas – 5 Lt, taigi mėnesinis bilietas tikrai geras sprendimas. Susisiekimas autobusais gerai išvystytas, neįprasta tai, kad kelių šimtu kilometrų atstumą gali tekti važiuoti 4 valandas. Vietiniai tai priima, kaip normalų dalyką. Tai vis dėl tų kalnų ir siaurų keliukų, kurie būtinai eina per miestelius
Įspūdžiai apie praktiką:
Abdominalinės chirurgijos. Esu labai patenkintas savo praktika. Nors paasistuoti operacijų metu daug ir neteko, bet mačiau daug įdomių operacijų. Be to, visi labai paslaugūs ir mielai atsako į klausimus apie operaciją. Bėda ta, kad Splito ligoninėje vasarą chirurgai atostogauja. Liepą pusė, rugpjūtį kita pusė ir todėl nedaro jokių planinių operacijų. Pati ligoninė nėra labai nauja, operacinės – šiaip sau, bet operuoja su brangiais instrumentais. Šiaip iš chirurgijų rekomenduočiau – angiochirurgiją, nes profesorius atsakingas už abdominalinę chirurgiją nelabai mumis rūpinosi. Visiška priešingybė angiochirugijos profesorius, kuris labai geranoriškas ir paslaugus. Splito ligoninėje naujai pastatytas akušerijos ir ginekologijos skyrius, švarus, gražus blizgantis, kas ten buvo nesiskundė techine baze. Aš asmeniškai eidavau kiekvieną dieną, bet kitiems kurie neidavo  kasdien – daktarai buvo atlaidūs.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenome apartamentuose. Iš patirties galiu pasakyti, kad bendrabučio sąlygomis, kuomet visa grupė yra šalia – smagiau. Grupėje buvo 8 žmonės (2 vaikinai ir 6 merginos). Nuo tos vietos, kur gyvenom iki merginų reikdavo eiti kelis kilometrus, atsibosdavo. Bet iš kitos pusės – gyvenimo sąlygos buvo kur kas geresnės nei bendrabutyje. Aš ir kambariokas turėjome vonią, virtuvę ir po atskirą kambarį.
Įspūdžiai apie maitinimą:
1 kartą per dieną ligoninėje. Maistas ligoninės valgyklos tipo. Ne stebuklas, bet aš valgiau viską. Taip galima sutaupyti, pinigų kuriuos vėliau galima išleisti kelionėms ar barams. Kainos labai panašios kaip ir Lietuvoje, kai kas brangiau, kai kas pigiau. Kiek atsimenu šokoladas, ledai ir mėsa – brangesni.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Pigesnio varianto, nei šie mainai, praleisti mėnesį kurortiniame mieste prie jūros turbūt nėra.

 

Rūta
Moksliniai mainai
Rijeka, 2013 m. liepa

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Nuostabi šalis, puikūs žmonės.
Įspūdžiai apie praktiką:

Nors buvau profesiniuose mainuose universitete ir laboratorijoje buvau tik savaitę. Visa kita- praktika ligoninėje.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą 
ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenimas bendrabutyje, tikrai geros sąlygos. Ligoninėje gaudavom pietus ir vakarienę. Turėjome transporto bilietus, už kuriuos papildomai primokėti nereikėjo.
Įspūdžiai apie maitinimą:

Didelės porcijos ir labai skanus maistas.
Įspūdžiai apie socialinę programą:

Puikus organizavimas, nevėlavimas. Viskas buvo puikiai suderinta, tiek pažintinės kelionės tiek ir pramogos.
Įspūdžiai apie kelionę
 iki vietos:
Turėjau tiesioginį skrydį iki savo miesto. Nuo oro uosto (Krk saloje) iki stoties 30 min autobusu (25 lt)
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:

Be galo nuostabi šalis, kurią teko pamatyti, nuostabūs ir draugiški žmonės kuriuos teko sutikti. Mano atsiliepimai tik teigiami. Kas liečia praktikos pusę, viskas priklauso tik nuo asmeninės motyvacijos. Jei turėsi užsispyrimo, gali pamatyti labai daug, jei ne – niekas nevers ir nereikalaus.