Kanada

Rūta
Profesiniai mainai
Monrealis, 2014 m. rugpjūtis
Montreal General Hospital

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Montrealis – didelis miestas su gausybe pramogų. Kelios valandos kelio nuo jo yra Kanados sostinė, Otava ir kitas miestas – Kvebekas, vadinamas mažuoju Kanados Paryžiumi, tad juos verta aplankyti. Sportuojantiems Kanada rojus – puikiai išvystytas dviračių takų tinklas, daug parkų, kuriose smagu bėgioti, o išvažiavus už miesto, atsiveria kvapą gniaužiantys gamtos vaizdai, su upėmis, kriokliais ir kalnais…
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau Montrealio McGill universiteto ligoninėje, Skausmo klinikoje. Šioje klinikoje dirba multidisciplininė komanda, kurią sudaro anesteziologai, psichiatrai, psichoterapeutai, fizioterapeutai. Gydymo esmė – suteikti pacientui, kenčiančiam nuo lėtinio skausmo, visapusišką pagalbą. Pirmąją savaitę galėjau tik stebėti gydytojų darbą, o po to leido ir pačiai konsultuoti pacientus, skirti gydymą ir net atlikti nuskausminimo procedūras, kas buvo itin įdomu. Kolektyvas labai margas, gydytojai iš įvairių pasaulio šalių, nes Kanada yra labai draugiška kitataučiams. Tad jei savo profesinę ateitį siejate su Kanada, labai rekomenduočiau rinktis studentišką praktiką, nes įgytas pasitikėjimas yra geriausia rekomendacija vėlesnei karjerai. Kasdien dirbdavau nuo 8h iki 16h, bet kadangi buvo labai įdomu ir jaučiau, kaip visi stengiasi mane visko išmokyti, laikas tiesiog praskrido.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau studentės, kuri tuo metu buvo išvykusi į mainus, bute. Butas miesto centre, 30min kelio pėsčiomis nuo ligoninės, tai viešuoju trasnportu nesinaudojau, o tai labai padėjo sutaupyti.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Pietus valgydavau ligoninėje, maistas tikrai skanus ir palyginti su Montrealio kavinėmis, labai pigus. Kadangi vasara, tai vaisiai, daržovės nebrangios, o pasirinkimas gausus.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Mane pasitiko oro uoste, padėjo surasti ligoninę ir skyrių, padėjo iškilus klausimams dėl apgyvendinimo, tačiau socialinė programos nebuvo organizuota. Bet kadangi Montrealis yra nuostabus miestas, kuriame niekada nenuobodu, nes vyksta daugybė renginių, liūdna nebuvo ir veiklos netrūko.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Jeigu susiruošėte į Kanados prancūzišką dalį, Kvebeką, McGill universitetą, pasiruoškite išlaidoms. Jos prasideda nuo privalomų skiepų, medicininės pažymos (500Lt), mokesčio karališkąjai medicinos kolegijai (250Lt) ir mokesčio universitetui(1000Lt). Tuomet pridėkite lėktuvo bilietus, ir išlaidas nuvykus. Tiesa, gausite kišenpinigius apie 800Lt, tai visai neblogai. 🙂

Eglė
Moksliniai mainai
Torontas, 2010 m.

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Mieste vaikščiojau pėsčiomis, tikrai verta nusipirkt dviratį, nes vienas pravažiavimas kainuoja 3 dolerius, o ir šiaip sistema nėra išvystyta… Tad dviračiai ten labai populiarūs – galima prieš išvykstant susirast skelbimų, o keliaujant namo parduoti…
Įspūdžiai apie praktiką:
Mokslinę praktiką atlikau neuroradiologijos skyriuje, kur praleisdavo visas darbo dienas nuo 7.30 iki 16-17 val. Dalyvau moksliniame projekte, kurio esmė netipiškos aneurizmos, jų patofiziologiniai mechanzimai, sąryšiai su gretutinėmis patologijomis ir gydymas. Pagrindinė mano užduotis buvo išanalizuoti sąrašą pacientų ir užpildyti iš anksto su vadovu suderintą lentelę. Dabar ruošiuosi šia tema rašyti straipsnį. Darbo aplinka buvo švelniai tariant įkvepianti ir motyvuojanti. Kolegos labai draugiški ir paslaugūs. Mano darbo vadovas net ir pats būdamas labai užimtas, nemažai laiko skyrė man, tad jaučiau palaikymą ir padrąsinimą bei puikų bendradarbiavimą! Esu nepaprastai patenkinta savo praktika ir jos rezultatais.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Keliavau lėktuvu su persėdimu Helsinkyje, kelionė kainavo 2800 Lt.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau merginos, kuri tuo metu buvo mainuose, bute. Tai buvo dviejų miegamųjų butas pačiame Toronto centre, taip pat „paveldėjau“ ir jos kambariokę, tad liūdna nebuvo. Toks apgyvendinimas milžiniškas pliusas, nes tiek susiekimas, tiek gyenimo sąlygos buvo puikios. Studentai, kurie gyveno bendrabučiuose neturėjo virtuvės… Taip pat nelabai patogu gyvent toli nuo centro, nes transportas Kanadoje labai brangus.
Maitinimas – Maitinimui buvo skirta 100 Kanados dolerių. Tai nėra labai daug, tačiau sumuštiniams per pietus pakako.Maisto parduotuvėse kainos labai skiriasi, ten skatinamas smulkussi verslas tai tokių maximų ar pan. nėra, tad reikia labai gerai žinoti, kur pirkti. Apsipirkinėdavau Metro, taip pat Chine Town turguose, šiaip sekdavau akcijas ir nuolaidas. Kai išmoksti, tikrai yra galimybių sutaupyti.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Pati organizacija neskyrė jokio dėmesio bendravimui, kitų studentų nebuvo, tad jausmas kai esi vienas milijoniniame mieste nekoks. Šiuo atveju labai padėjo CouchSurfing.com. Ligoninės Kanadoje yra neįtikėtinai puikios, o gydytojai paslaugūs ir kantriai viską aiškina, manau gerensės vietos atlikti praktiką nerasit.