Honkongas

Valdonė
Profesiniai mainai
Honkongas, 2015 m. liepa
Queen Mary Hospital/The University of Hong Kong (HKU)

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Hong Kongas pragyvenimo atžvilgiu yra vienas brangiausių miestų pasaulyje, tad savo išlaidas reikia tikrai gerai suplanuoti, norint pasisemti iš miesto kuo daugiau. Labiausiai stebino dideli žmonių srautai – Hong Kongo plote, kuris atitinka Pasvalio rajoną, gyvena 7 mln. žmonių, tempas mieste iš ties didelis, tačiau nėra sudėtinga rasti ramybės oazę nuėjus į bet kurį iš daugelio miesto parkų arba savaitgaliais nuplaukiant į aplinkines Hong Kongui priklausančias salas (didžiausią įspūdį paliko Lamma ir Lantau salos). Po praktikos paprastai keliaudavau po Hong Kongo salą: lankiausi paplūdimiuose, parkuose, muziejuose. Iš lankytinų vietų Hong Konge rekomenduočiau Museum of Medicine – tai leidžia geriau suprasti apie pačią mediciną ir jos vystymąsi bei Anglijos įtaką šioje sferoje. Taip pat, jei norite sužinoti apie Hong Kongą ir jo meną, lankytinos vietos – Hong Kong Arts Center, Hong Kong museum of Arts, bei Hong Kong Museum of Heritage. Jei norite pamatyti gražių šventyklų bei apeigų vykstančių jose – rekomenduoju Chi Lin Nunnery, Temple of 10000 Buddhas. Taip pat patarčiau apsilankyti Victoria’s peak (tiek keliantis, tiek kopiant į kalną) – nuo ten atsiveria išties graži miesto panorama. Vykstant verta pasidomėti, kokie renginiai bus organizuojami Hong Kongo parodų centre. Taip pat, jei turėsite laiko, pakeliaukite New Territories parkuose. Tiems, kas nori pavalgyti nebrangiai, bet skaniai, rekomenduočiau Cafe de Coral – ten rasite tiek vakarietiškos virtuvės patiekalų, tiek vietinių patiekalų. Jei valgysite ligoninėje – maistas bus pigesnis, nes bus pritaikoma nuolaida kaip darbuotojams. Patogiausia mieste keliauti MTR traukinių/metro sistema, tačiau kai kurios vietos pasiekiamos tik autobusu. Patogiausia mokėti už transportą Octopus kortele, kurią galima įsigyti atvykus į šalį. Miestas išties tinka kiekvienam, nes rasite viską, ko tik užsimanysite.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktika Hong Kong Queen Mary Hospital Chirurgijos skyriuje tęsėsi 4 savaites, trukmė – 222 valandos. Praktikos apimtis gana nemaža, nes dirbau kartu su kepenų transplantacijos poskyrio bei hepatobiliarinės ir kasos chirurgijos poskyrio gydytojais. Taip pat lankiausi su 5 kurso studentais chirurgijos modulio paskaitose. Stebėjau septynias DDLT (deceased donor liver transplants), dvi LDLT (living donor liver transplant) operacijas. Kiekviena operacija kepenų transplantacijos poskyryje trukdavo 5-13 val., tai priklausė nuo operacinės technikos pasirinkimo, recipiento būklės. Stebėjau nemažai kepenų rezekcijų, atvirų ir laparoskopinių cholecistektomijų, whipple ir kitų operacijų. Laisvu metu teko lankytis ir neurochirurginėse operacijose. Visos atliktos transplantacijos ir kepenų, kasos, tulžies pūslės bei kitos operacijos buvo sėkmingos. Taip pat praktikos metu stebėjau, kaip pirmą kartą pasaulyje taikoma operacinė technika, kai iš dviejų suaugusiųjų donorų buvo persodintos dešinioji ir kairioji kepenų dalys recipientui, kuriam buvo ūmus kepenų funkcijos nepakankamumas. Kepenys persodinimui buvo parengtos taikant backtable veiksmus. Be darbo operacinėje (asistavimo, stebėjimo), dalyvavau pacientų vizitacijose rytais bei popiet, o konsultacijose poliklinikoje gilinausi į tai, kaip sekama pacientų būklė prieš ir po transplantacijos. Turėjau paskirtą prižiūrintį gydytoją, tačiau sekiau visus, kurie buvo nusiteikę mane mokyti.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau bendrabutyje, apgyvendinimo sąlygos išties geros, nes visi studentai gyvena ligoninės teritorijoje. Vonios kambariu dalindavosi visas aukštas. Indais maistu gaminti teko pasirūpinti pačiai (pasiskolinti). Reiktų paminėti, kad oro kondicionierius HK mokamas, tad reikia nuolat pildyti kortelę, kurios kreditas nuskaičiuojamas, kad būtų vėdinamas kambarys.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Maitinimui visam mėnėsiui buvo skirta 700 HKD, bet to neužteko. Maistas buvo skanus, bet vidutiniškai per dieną maistui išleisdavau 150 HKD.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Socialinė programa liepos mėnesį nebuvo vykdoma, buvo tik vienas studentų, atliekančių praktiką abiejose ligoninėse, susitikimas.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Keliavau lėktuvu, bilieto kaina buvo daugiau nei 600 eur perkant pusmetį prieš skrydį. Studentai nepasitinkami, atvykti į vietą patarčiau autobusu iš anksto pasitikrinant stotelių vietas.