Egiptas

Viktorija
Profesiniai mainai
Shinin El Kom, 2010 m.

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Po miestą keliavom su taxi,  labai pigiai.
Įspūdžiai apie praktiką:
Emergency department. Iš tikrųjų ten net nebuvo tokio skyriaus, todėl praktika šiaip jau atlikinėjau traumatologijos skyriuje. 3 val. per dieną, per savaitę apie 15 val. Gydytojai buvo labai draugiški ir gerai nusiteikę, leisdavo ir gipsuoti, ir čiupinėti. Įdomu ten pasipraktikuoti ir dėl to, kad sąlygos labai blogos. Musės visur skraido, daugkartinės pirštinės labai plačiai naudojamos… Negalvojau, kad XXI amžiuje šitaip žmonės gali gyventi. O pasirodo, kad visai gali.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenom moterų bendrabutyje. Tryse kambaryje. Dušas ir tualetas buvo koridoriuje, todėl teko jais dalintis su musulmonėmis. Nepatiko tai, kad mūsų bendrabutis buvo toli nuo vaikinų bendrabučio. Ir dar mūsų neleisdavo vienų pasivaikščioti. Matyt, ten pavojinga.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Maitino 2 kartus per dieną, visai skaniai ir sočiai. Sakė, kad negalima gerti vandens iš upės. Bet kažkaip ir noro nebuvo… O šiaip kavinukėse jie turi specialų meniu užsieniečiams, kur visos kainos dvigubai didesnės.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Socialinė programa buvo šiaip sau. Mus daug kur vežiojo, tačiau per daug vietinių su mumis važiuodavo. Toks jausmas buvo, kad jie važiuoja sau pasilinksminti, o ne su mumis bendrauti. Gal čia ir normaliai, bet man atrodo, kad mums šiek tiek trūko dėmesio iš jų pusės.

Justina
Moksliniai mainai
Tanta, 2012 m. liepa

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Egiptas labai egzotiška šalis. Su kitais mainų studentais apkeliavome daug įvairių istorinių paminklų, kurie tiesiog gniaužia kvapą. Pabuvojome pilname žmonių ir automobilių Kaire, saulėtoje ant pajūrio kranto įsikūrusioje Aleksandrijoje bei kurortinėje Hurgadoje. Deja, bet ne kurortinėse vietose gali būti sunku susikalbėti angliškai, tačiau žmonės labai paslaugūs ir svetingi. Tanta – ne turistinis miestas, tad ten nėra daug istorinių paminklų, gražių paplūdimių, tačiau čia puikiai jaučiasi tikroji Egipto dvasia, kurią kurortiniuose miestuose būtų sunku pajausti. Net ir per mėnesį nepavyko priprasti prie egiptietiško eismo ypatumų, prie jų laiko skaičiavimo ir nuolatinio vėlavimo. Man patiko vietinis maistas, stengiausi negalvoti apie galimas infekcijas, dažnai plautis rankas ir virškinimo sistemos problemų neturėjau, ko tikrai buvo galima tikėtis ;))
Įspūdžiai apie praktiką:
Dalyvavau moksliniuose mainuose. Mano mokslinio darbo pavadinimas „Regional anatomy and surgical approach“. Man reikėjo atlikti skrodimus, atlikti preparacijas. Buvo įdomu ir naudinga, dėstytojai buvo labai paslaugūs, tačiau tikėjausi kažko rimtesnio, labiau orientuoto į mokslinį-tiriamąjį darbą.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Mane labai maloniai nustebino mūsų kuratorių rūpestingumas ir paslaugumas. Jie iškildavo kokių rūpesčių ar norėdavosi, kur smagiai praleisti laiką, tereikdavo susisiekti su savo kontaktiniais asmenimis.