Belgija

Irena
Profesiniai mainai
Ghent, 2014 m. liepa
UZ.Ghent Hospital

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Miestas labai gražus primena Veneciją.Turi daug kanalų, labai gražų senamiestį. Visiems kas vyks į Ghent miestą siūlau važiuoti liepos mėn., kadangi vyksta miesto festivalis, kuris vyksta beveik 10 d. Nemokamas su labai gera muzika, kuria gali pasirinkti iš daugybės scenų. Šiais metais festivalyje apsilankė apie milijonas žmonių. Šalis pakankamai brangi, todėl nepaišlaidausi. Rekomenduoju aplankyti Briugės miestą. Paskanauti tikro belgiško šokolado ir alus, kurio gali surasti pačių įvairiausių rūšių. Oras buvo labai belgiškas, tą pačią dieną gali nulyti porą kartų ir vėl šviesti saulė. Vasara pakankamai karšta būdavo +20 ir daugiau, nors buvo ir šaltesnių dienų kai reikėjo megztuko ir striukės. Patys belgai sakyčiau labai lėti žmonės, viskas ten vyksta neskubant.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktikoje iškilo problemų, kadangi turėjau būti dermatologijos skyriuje, bet tuo metu atostogavo profesorė, tai gi savaitę laiko buvau dermatologijos konferencijoje, vėliau patekau į urologijos skyrių, buvo iš ties įdomi patirtis, juo labiau kad būtent urologinės operacijos tenais atliekamos padedant da Vinci robotui. Mano praktika prasidėdavo nuo 8 ryto, baigdavosi apie 16 val., nors viskas priklauso nuo tavęs pačio jei įdomu gali ilgiau likti, jei ne eiti namo. Per praktiką sekiodavau gydytojus, eidavau į operacijas, kurios būdavo labai įdomios, teko stebėti kaip iš žarnų suformuoja naują šlapimo pūslę ar kaip pakeičia lytį. Pacientų konsultacijos vykdavo belgų kalba.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau senos statybos bendrabutyje, ne medikų, o šiaip bet kokių studentų ir ne tik. Jame galėjo išsinuomoti kambarį bet kuris žmogus, tai gi gyveno labai įvairios rasės ir amžiaus žmonės. Turėjau savo kambarį, kuriame buvo šaldytuvas, kaitlentė, kriauklė su karštu vandeniu. Jokių indų, įrankių, pagalvės, užtiesalo nebuvo. Tokios kaip virtuvės visame bendrabutyje nebuvo kaip ir skalbimo ar džiovinimo mašinos. Tualetas ir dušas vienas per visą aukštą. Negaliu pasakyt kad labai tvarkingas. Gerai tik tai, kad bendrabutis buvo patogioje vietoje, pačiame miesto centre, iki ligoninės pėsčiomis buvo apie 25 min kelio, arba autobusu ~5min.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Ligoninės maistas buvo neblogas. Gaudavau pilną rinkinį nuo sriubos iki deserto.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Socialinės programos praktiškai nebuvo. Aš savo CP mačiau vieną kartą per visą mėnesį, kai iki ligoninės palydėjo pirmą kartą Iš pradžių buvo iš ties ganėtinai sunku, nes mano CP atrašydavo man kas 2dienas kartais, taigi kažką susitarti ar pasitikslinti buvo ganėtinai keblu. Blogai ir tai kad pirmą savaitę nežinojau kas dar atvyksta pagal ta pačią programą. Vėliau viską patys organizavom. Taip pat negavom net savo miesto žemėlapio ar sim kortelių. O fb grupę sugalvojo sukurti mūsų belgai likus savaitei iki mano praktikos galo. Iš tiesų labiau padėjo vietiniai žmonės su kuriais neblogai susidraugavau.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Kadangi skridau su Rynair tai mano oro uostas buvo apie valandą kelio nuo Briuselio. Taigi reikėjo už 17 eurų nusipirkti autobuso bilietą, taigi siūlau iš anksto nusipirkti tą bilietą, nes bus daug pigiau.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Išleidau savo reikmėms apie 500 eurų. Transportui galima išsinuomoti dviratį, kaina apie 35 eurus mėnesiui arba nusipirki autobuso bilietą 10 kartų pavažiuoti kainuoja 10 eurų.