Austrija

Mykolas
Profesiniai mainai
Innsbruck, 2016 m. liepa
Tirol Kliniken ligoninė

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Tai mažas, apsuptas Alpių, jaukus, gausiai studentų apgyvendintas miestas, kuriame automobilio nereikia, nes viskas gana lengvai pasiekiama pėsčiomis. Jeigu planuosi čia atvykti su savu automobiliu, įsitikink, kad gausi vietą jam nemokamai pastatyti.
Įspūdžiai apie praktiką:
Gydytojai malonūs, matosi, kad yra savo srities profesionalai. Daug vedžiojosi, aiškino. Kasdien asistuodavau operacijų metu, kurių vidutiniškai pamatydavau apie 4-5. Labai patiko faktas, kad besibaigiant dienai, jau galėdavau pasiskaityti rytojaus operacijų planą, į kurį būdavau įtrauktas ir aš, todėl buvo galimybė prieš operacijas pasiskaityti literatūrą.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Gyvenau studentų nuomojame kambaryje su dar 2 vietinėmis studentėmis. Gyvenamoji vieta buvo ideali – maždaug 7 minutės pėsčiomis iki ligoninės. Kambarys gražus, su stoglangiu, pakankamai vietos įsikurti ir gyventi kaip vietiniam
Įspūdžiai apie maitinimą:
Gavome po 100 eurų maistui, kurių tikrai neužteko, tačiau aš buvau pasiėmęs iš Lietuvos pakankamai maisto prasimaitinti namie. Ligoninėje buvo galimybė nueiti pavalgyti sriubos. Mieste kainos kandžiojasi, bet galima rasti pigesnių vietelių.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Jokios socialinės programos, išskyrus susitikimo pirmąją dieną pasirašyti dokumentus ir gauti dienpinigius ir antrąją dieną suorganizuotos ekskursijos po miestą. Visą socialinę programą kūriau kartu su kitais studentais, kuria esu patenkintas.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Vykau į Innsbruck’ą savo nuosavu automobiliu kartu su draugu, kelionė truko 2 dienas, bet todėl, jog nenorėjome važiuoti per naktį, tad dar pakeliui užsukome į Berlyną. Kaina į vieną pusę yra apie 150-180 eurų (čia mums abiems). Austrijoje keliai mokami, galima įsigyti 10 d. kelių vinjetę už 8,80 euro. Toks kelionės būdas tikrai apsimokėjo, nes galėjome pasiimti daugiau daiktų ir maisto (Lenkijoje apsipirkimas dar pigesnis :)).
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Jei tik turi pakankamai finansų, rinkis Austriją kaip prioritetą nr. 1 ir atvažiuok 🙂

 

Rokas
Profesiniai mainai
Innsbruck, 2015 m. liepa
Landeskrankenhaus Innsbruck – Universität Innsbruck

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Tai turbūt mandagiausias Europos miestas, kokiame teko lankytis. Jei turi progą atsiprašyti, tai geriau taip ir padaryk, nes to nepadaręs būsi kiaulė. Žinoma, vakarų Europoje mandagių miestų daug, ypač mažesnių, bet čia buvo truputį kitas lygis.
Miestas mažas, viešasis transportas jame beveik nereikalingas, o ir autobuso kaina mėnesiui yra 50 eurų. Šiaip galima viską apeiti pėsčiomis, labai patogu jei pavyksta gauti dviratį.
Šalyje susisiekimas geras, traukinių infrastruktūra kaip ir visose padoriose šalyse, tačiau ir kaina atitinkama. Insbrukas-Vienna pirmyn atgal gali kainuoti 70 eurų, tačiau planuojant daugiau važiavimų galima už panašią kainą nusipirkti Sommerticket (Vasaros bilietą), kuriuo galima važinėti po Austriją nemokamai visą vasarą (Papildomų sąlygų šiokių tokių yra, bet apsimoka).
Kur eiti po praktikos pasirinkimai nėra platūs, bet jie smagūs. Senamiestis, kalnai ir ežerai. Senamiestis labai mažas (Kauno didesnis turbūt), kalnų ir ežerų aplink labai daug, viskas pakankamai arti. Aišku, galima rasti įvairių muziejų, bet tai Europoje miesto neišskia ir bendros masės.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau ortopedijos skyriuje, ligoninėje praleisdavau vidutiniškai 10-12 valandų per dieną. Asistuoti neteko tik porą dienų, toje ligoninėje yra didelis gydytojų trūkumas, todėl bet kokia pagalba labai laukiama ir beveik visas laikas praleidžiamas asistuojant. Lyg ir turėjau paskirtą savo vadovą, bet šiaip eidavau su bet kuo, kas eina operuoti. Praktika buvo labai naudinga, vienu metu buvau pradėjęs įtarti, kad jie čia gal lenktyniauja, kuris geresnis mokytojas. Studentui, kuris sieja savo ateitį su bet kokia chirurgija, prasiplėsti akiratį tikrai gerai. Davė durti, pjauti, siūti, gręžti, kalti, siurbti, kirpti, laikyti, matuoti, veržti. Žodžiu, neblogai.
Įspūdžiai apie apgyvendinimąir kitas buities smulkmenas:
Gyvenome beveik visi atskirai ir beveik visi studentų butuose. Aš gyvenau su dar dviem studentais, kurie Austrijoje gyvena visą laiką, tai jie daug parodė ir papasakojo. Butas buvo labai gerai įrengtas, gyvenimo sąlygos visiškai puikios, kambaryje gyvenau vienas. Iki ligoninės būdavo 17 minučių pėsčiomis. Mieste (ir ligoninėje) buvome iš viso 8 mainų studentai, tai truputį nekas. Ne Kauno mainų vasara…
Įspūdžiai apie maitinimą:
Visi gavome dienpinigius (100 eurų mėnesiui). Pragyventi iš tiek tikrai įmanoma, jei viską perkiesi pats ir nevalgai kavinėse, bet aš savęs labai nekankinau. Beveik visuose operaciniuose blokuose nuo maždaug 10 val. ryto būna sriubos nemokamai, tai tas džiugindavo.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Lyginant su Kauno socialine programa, tai Insbruke ji labai skurdi. Turėjome pilnai suorganizuotą vieną savaitgalį bendrai visiems studentams iš visų vietinių komitetų. Tai kainavo 200 eurų už 3 pilnas dienas, kurių metu važiavome į Zalcburgą, Hallstatt ir kalnuose esantį tokį kaip ir viešbutį. Buvo smagu, tada jau mūsų buvo 36, tai uždominavom savaitgalį. Be šio savaitgalio, kelis vakarus dar su mumis eidavo vietiniai studentai į miestą, bet vien dėl to, kad mačiau kaip yra organizuojama socialinė programa Kaune, negaliu sakyti nei kad Insbruke labai jie stengėsi, nei labai mokėjo organizuoti apskritai. Žmonėms, kurie važiuoja dėl socialinės programos, siūlau nevažiuoti.
Įspūdžiai apie kelionęiki vietos:
Keliavau lėktuvu (Vilnius-Vienna-Insbrukas ir Insbrukas-Frankfurtas-Vilnius). Man nekainavo nieko, nes bilietai buvo už taškus. Traukinys Kaunas-Vilnius kainavo 3 eurus. Reikia ISIC‘ą arba LSP turėti. Vietiniai studentai pasitiko ir atvedė iki namų.

 

Rytis
Profesiniai mainai
Innsbruck, 2015 m. rugpjūtis
LKH Insbruck

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Nepaprastai gražus miestas, įsikūręs Alpių apsuptyje. Dydžiu prilygstantis gal tik 1/3 Vilniaus. Insbrukas yra labai jauki ir rami vieta. Viskas pasiekiama pėsčiomis arba, blogiausiu atveju, autobusu. Rugjūtį studentai atostogauja, todėl ir naktinis gyvenimas mieste apmiręs – dauguma vietų užsidaro 22:00 ar anksčiau. Visgi, gražiausios ir geriausios vietos yra aplink miestą: ežerai, kalnai, upės. Būtent tą ir reikia pamatyti.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau chirurgijos-transplantacijų skyriuje. Ligoninėje praleisdavau 2-9 valandas, nes tai priklausydavo nuo to, kokios operacijos vykdavo atitinkamą dieną. Gydytojai labai maloniai viską aiškina, puikiai šneka angliškai. Operacijose dažnai reikia studentų pagalbos, todėl asistuoti teko dažnai. Visada praktikose galioja taisyklė – duos tau daryti tiek, kiek sugebi, tik reikia drąsiau paprašyti. Itin naudingi buvo vietinių studentų suorganizuoti 6 val. trukmės sonoskopijos kursai. Išmokau labai daug ir, atrodo, be šių įgūdžių išvis neverta žiūrėti atliekamų sonoskopijų, nes nieko nesupranti.
Įspūdžiai apie apgyvendinimąir kitas buities smulkmenas:
Studentai buvo apgyvendinti vietinių studentų butuose. Gyvenimo sąlygos buvo tiesiog puikios: turėjau didžiulį kambarį, virtuvę su visais priedais, vonios kambarį, balkoną, puikų vaizdą per langą. Kiti studentai gyveno panašiai ar dar geriau. Viskas pasiekiama pėsčiomis per 10-20 min.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Mums buvo duota 100 Eur kišenpinigių, kuriuos galėjome leisti kaip norime. Ligoninės valgykloje kainos didžiulės ir pinigų užtektų pavalgyti maždaug 2 savaites po 1 pietus. Dėl tos priežasties pinigus išleidau parduotuvėse ir maistą gaminausi pats. Kadangi Austrijoje kainos kandžiojasi, tų 100 Eur tikrai neužteko. Nuo antros praktikos savaitės atradome gydytojų kambariuką chirurgijos skyriuje, kur galėdavome pavalgyti sriubos nemokamai.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Socialinė programa buvo itin prastai suorganizuota. Turėjome vieną pasisėdėjimą kavinėje pirmą dieną, dar vieną pasisėdėjimą kalno papėdėje pirmą savaitę ir viskas. Buvo organizuojama United Social Program pirmąjį savaitgalį, tačiau buvo prašoma 200 Eur, todėl nevykau. Bet tai nereiškia, kad sėdėjome namie – programą susiorganizavome patys – ir kadangi į mainus atvykau automobiliu, turėjau progą apkeliauti visą rytinę Austrijos dalį.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Keliavau automobiliu. Atstumas 1700 km, tai kaina į abi puses 170 Eur (+ 50 Eur Lenkijos kelių mokesčio + 16 Eur Austrijos vinjetei). Lėktuvo bilietai buvo brangesni ir turėdamas mašiną šalyje sutaupiau bent 60-70 Eur už traukinio bilietus, kurie kainuoja labai daug.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Jei galite sau leisti, tikrai vykite į tolimą šalį, o ne į Europą. Kuo labiau viskas skiriasi nuo Lietuvos, tuo daugiau įspūdžių ir naudos, mano galva.

Simona
Profesiniai mainai
Innsbruck, 2011 m.

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Miestas neįtikėtinoje vietoje – slėnyje tarp kalnų. Visą mėnesį buvo sunku patikėti, kad tie milžinai aplink tave – tikri. Insbrukas mažas (autobusu naudojausi tik kokius 4 kartus, viską galima pasiekti savomis kojomis ar dviračiu), turistiškas miestas, bet vasarą keliautojų mažiau, nes negalima slidinėti. Miestas, kaip ir visa Austrija, gana brangus, tačiau išgyventi galima. Deja, man nelabai pasisekė, visą liepą lijo ir temperatūra buvo apie 15 laipsnių, net vietiniai tvirtino, kad tokia vasara nenormali. Iš Insbruko savaitgaliais labai patogu keliauti, pavyzdžiui į Šiaurės Italiją (Milaną), Lichtenšteiną ar tiesiog pakeliauti po Austrijos apylinkes. 
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau Plastinės ir Rekonstrukcinės chirurgijos skyriuje, Landeskrankenhaus Innsbruck – Universitätskliniken ligoninėje (kuri man atrodė ir vis dar atrodo milžiniška). Kas rytą „penkminutėje“ dalyvaudavo apie 20 žmonių, iš viso skyriuje dirbo apie 30 esamų ir būsimų plastikos chirurgų. Į mainus išvažiavau po 3 kurso, beveik nieko nežinodama apie chirurgiją, o jau antrąją praktikos dieną turėjau galimybę asistuoti. Išmokau įvairių, mano nuomone, svarbių smulkmenų – užrišti chirurginį mazgą, įstatyti dreną, išimti siūlus, nesimaišyti po kojomis, kai anesteziologas negali įvesti kateterio. Gydytojai kalbėjo angliškai, bet kiekvieną rytą reikėdavo dalyvauti susirinkime, kuriame būdavo aptariami praėjusios dienos pacientai ir diskutuojama apie būsimas operacijas, ir susirinkimas, žinoma, vykdavo austrų kalba (jo metu buvo rodomos nuotraukos, todėl labai neprailgdavo). Praktika buvo nuostabi – gavau žymiai daugiau nei tikėjausi, pirmąsias tris savaites kasdien matydavau vis kitokias operacijas ir visai neliūdna būdavo būti nuo 7 iki 15 valandos operacinėse.

Rūta
Profesiniai mainai
Innsbruck, 2012 m. rugpjūtis

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Esu labai laiminga, kad turėjaų tokią galimybę mėnesį laiko praleisti Insbruke. Miestukas nedidelis,bet labai jaukus – kur bepasisuksi, ten kalnai. Iš kitų miestų aplankiau Vieną, Salzburgą – daug turistų, bet miestai tiesiog užburiantys. Kadangi labai mėgstu sportuoti, tai laisvu nuo praktikos metu užsiimdavau laipiojimu kalnais – oras buvo puikus, nelijo, tad buvau pasiėmusi kelis laisvadienius ir kartu su kitais mainų studentais keliaudavome kalnų takeliais. Kokių kvapą gnaiužiančių vaizdų teko išvysti – aprašyti neįmanoma 🙂 tad siūlau pamatyti 🙂 Pragyvenimo lygis Austrijoje aukštas, tad norint pramogauti reikia pasiruošti išlaidoms. Nors yra keletas pigių prekybos centrų, kur galima prasisukti pigiai su maistu. Bent su transportu išlaidų praktiškai nėra- Insbruke viską galima pasiekti pėščiomis per daugiausiai 30 minučių. Vandens malonumų mėgėjams – ištisas atvirų baseinų kompleksas, į kuriuos įėjimas tekainuoja 1 eurą 🙂 Trumpai tariant, Insbrukas yra sportininkų ir aktyvų gyvenimo būdą propaguojančių žmonių rojus 🙂
Įspūdžiai apie praktiką:
Buvau kardiologiniame skyriuje.Neturiu nieko prikišti – gydytojai ir visas personalas malonūs, paslaugūs, visada padeda,bet svarbiausia taisyklė čia – pačiai viskuo domėtis ir klausti klausti klausti, kad jie suprastų, jog tikrai nori sužinoti. Skyriuje būdavau kasdien aštuonias valandas, bet jos greitai pabėgdavo,nes daug pacientų ir man leisdavo rinkti anamnezes, statyti kateterius, leisti vaistus, statyti lašelines, echoskopuoti. Taigi buvau labai laiminga ir patenkinta jaunoji daktarytė :))

Šarūnas
Profesiniai mainai
Innsbruck, 2010 m.

Įspūdžiai apie praktiką:
Labai geri:) Praktikavausi Anesteziologijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Būdavau su anesteziologu operacinėse arba intensyvios terapijos po transplantacijos operacijų skyriuje. Leido daryti nemažai specialybei būdingų procedūrų. Dėl kalbos sunkumųnebuvo– beveik visi skyriaus gydytojai noriai bendravo angliškai, su kitais bandydavau susikalbėti vokiškai:) Šiaip teko girdėti, kad mainų studentams kituose skyriuose nemokėjimas vokiškai sudarė kažkiek problemų.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Visi profesiniųmainų dalyviai gyveno studentųbendrabutyje, dviviečiuose kambariuose. Kambarys didesnis nei būna mūsųbendrabučiuose, tikrai tvarkingas. Per visus maniškio kambario langus matėsi fantastiški Alpiųvaizdai:) Kambaryje buvo tualetas ir dušas su labai senoviška ir keista santechnika:)
Įspūdžiai apie maitinimą:
Priešpiečiams ligoninės valgykloje gavome po 90 eurų, su darbuotojo/studento ID kortele vienas pavalgymas kainavo 4-5 eurus. Bendrabutyje turėjome vieną didelęvirtuvę su dviem šaldytuvais, virykle, mikrobangų krosnele. Indus ir virtuvės reikmenis pirkome vietoje, kažkas kažkąbuvo ir atsivežęs.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Vakarais eidavome į barą ar į klubą. Mokėmės šokti salsą. Turėjome tradicinį “international food” vakarėlį, šventėm gimtadienius, dainavom karaoke:) Tiesiog puikiai sutarėme, tai ir susiorganizuoti patiems nebuvo sunku.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Iš Kauno skridau į Miuncheną, paskui autobusu iki Insbruko, visa kaina 1276Lt, tikrai galima rasti ir geresnių variantų. Savaitgalių kelionės: Austrijoje – traukiniu, truputį Vokietijoje – autobusu, Italijoje – pėsčiomis:) Patogu ir nebrangu (?) keliauti traukiniu.

Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Dar nerašiau apie mūsų žygiusį Alpes:) Garantuoju, kad verta bandyti įkopti į kokią viršūnę,tačiau reikia turėti porą tvirtų batų;)

Oresta
Moksliniai mainai
Innsbruck, 2014 m. liepa
LKH Innsbruck

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Miestas kalnų apsuptyje, nepaprastai gražus
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau estetinės, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriuje. Labai patiko: sužavėjo operacijų įvairovė ir gydytojų meistriškumas.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Geras.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Geras.
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Gera.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Sėkmingai.

Indrė
Moksliniai mainai
Innsbruck, 2010 m.

Įspūdžiai apie šalį ir miestą:
Insbrukas – nedidelis miestas, o ir susisiekimas mieste gana patogus: tikrai dažnai važinėjantys autobusai ir tramvajai bei visą naktį važinėjantys naktiniai autobusai, kuriais dažnai tekdavo pasinaudoti. Taxi paslaugos brangios, bet visus svarbiausius taškus galima pasiekti autobusu. Viešojo transporto mėnesinis bilietas kainavo virš 40 eurų. Už maždaug 90 eurų įsigijom traukinių bilietus, su kuriais visą mėnesį po visą Austriją galėjome keliauti nemokamai.
Įspūdžiai apie praktiką:
Praktiką atlikau fiziologijos ir med. fizikos skyriuje, laboratorijoje, kur tyrinėjama nervų sistema. Turėjau tutorių, kuris man skyrė daug laiko, parodydavo ir išsamiai paaiškindavo atliekamų tyrimų esmę. Turėjau galimybę stebėti ir pati išbandyti pelyčių spinalinių ganglionų preparavimą bei daugybę laboratorinių tyrimų metodų (patch-clamp, imunofluorescencinis tyr. ir kt.) Man patiko tai, kad galėjau pati rinktis, ką noriu pamatyti, išmokti, kada ateiti ir išeiti. Priklausomai nuo to, kokie darbai tą dieną vykdavo laboratorijoje, joje praleisdavau nuo 1,5 iki 5 valandų. Taip pat buvau pasiėmusi keletą laisvų dienų, per kurias iš anksto susitarus nueidavau į kitus ligoninės skyrius apsižiūrėti.
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
10 balų! 🙂 gyvenau naujame moderniame hostelyje, kambaryje studento, kuris tą mėnesį buvo išvažiavęs atostogauti. Tame hostelyje gyvenau viena, atskirai nuo kitų mainų dalyvių – tai tikriausiai ir buvo vienintelis minusas. Turėjau erdvų kambarį su daugybe spintų, rašomuoju stalu, atskirą virtuvėlę su šaldytuvu, viryklę, mikrobangų krosnelę. Tualetas ir dušas taip pat buvo atskiri, labai tvarkingi, o vonios kambaryje buvo netgi šildomos grindys. Iš anksto su ten gyvenančiu studentu susitariau, kad paliktų šiek tiek indų, todėl papildomai iš namų jų nereikėjo atsivežti. Tiesa, foje dar buvo televizorius ir biliardo stalai, bet jų taip ir neteko išbandyti.
Įspūdžiai apie maitinimą:
Gavome po 90 eurų, kuriais galėjome pasipildyti ligoninės valgyklos korteles arba išleisti kitaip. Valgyklos maistas tikrai geras, įvairus, sotus, o porcijos didžiulės, pietums visiškai užtenka 4 eurų. Kai buvo karšta, tiek valgyti nesinorėdavo, todėl dažniausiai pietaudavau kitur. Austijoje maistas tikrai kokybiškas, kavinėse brangoka, o nacionaliniai patiekalai sotūs, su daug bulvių ir mėsos, šiek tiek primena lietuviškus.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Į Insbruką keliavau lėktuvu iš Vilniaus su persėdimu Vienoje. Kadangi vėlokai sužinojau atvykimo datą ir bilietus pirkau likus mažiau nei mėnesiui iki kelionės, mokėjau virš 1500 Lt.
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Tai buvo labai turiningas, įdomus ir smagus mėnuo, neįkainojama patirtis, nauji draugai iš įvairiausių šalių ir įspūdžiai visam gyvenimui. Jei tik turite galimybę išvažiuoti mainų, nepraleiskit progos!

Kristina 
Moksliniai mainai
Gracas, 2009 m.

Įspūdžiai apie praktiką:
Labai patiko! gavau puikų projekto vadovą, kuris suorganizuodavo viską, ko tik užsigeisdavome. Todėl aplankiau ne vieną skyriu, pabendravau su daug gydytojų. Gal tik trūko praktikinių užduočių, nes išmokti, tai tikrai nelabai ką išmokau, tiesiog pasižvalgiau, susidariau nuomonę apie gydytojų darbą, bet tikrai buvo puiku!
Įspūdžiai apie apgyvendinimą ir kitas buities smulkmenas:
Apgyvendino mus studentų bendrabutyje, labai patiko, kad visi gavome po atskirą kambariuką. Šiek tiek nuvylė to kambariuko išvaizda, labai jau asketiska ir taip nelabai kuo skiriasi nuo lietuviškų bendrabučių. Dušas su tualetu tikrai tenkino, nes matėsi, kad suremontuota. Nepatiko, kad virtuveje nebuvo jokių indų, arbatinuko. Viskas tų žmoniu, kurie ten ilgiau gyveno ir atsivežė, tai teko dalintis su šešiais kambariais. Apibendrinus, tai sąlygos neblogos, gyventi galima 🙂
Įspūdžiai apie maitinimą:
Gavome korteles, kurios buvo papildytos 70 eurų. Valgėme kievieną dieną ligoninės valgykloje. Ir tikrai tų visų eurų užteko mėnesiui ( pusryčiai, pietūs ). Maistas neblogas, bet aišku, kaip ir visose valgyklose vieną dieną – valgoma, kitą – nelabai 🙂 Bet apibendrinant, su maistu viskas buvo gerai 🙂
Įspūdžiai apie socialinę programą:
Socialinės programos labai trūko. Mums suorganizavo keletą apsilankymų baruose, dar vieną ekskursiją po Gracą, bet mes visi nustebome, kad visiškai neorganizavo išvykų į kitus miestus. Todėl kiekvieną savaitgalį, visi kas kaip nuspręsdavo, taip ir važiuodavo susimetę i grupeles.
Įspūdžiai apie kelionę iki vietos:
Mieste daugiausiai važinėjome su tramvajais. Iki ligonines tekdavo ir su autobusu važiuoti. Tačiau užtekdavo nusipirkti bendrą mėnesinį bilietą, kurio kaina 36 eurai. Labai patogus susisiekimas su kitais miestais. Visur gali nuvažiuoti su traukiniais ir jeigu tau dar nera 26 metų, gali nusipirkti Sommerkarte ( 50 euru ) + Vorteil karte ( 26 eurai ) ir su šiais dviem bilietais važineti nemokamai kur tik širdis geidžia! ką mes ir darėme 🙂 Tikrai labai labai šauni programa! 🙂
Viskas, kas netilpo, bet verta paminėti:
Tikrai verta važiuoti! Ir visokie smulkūs dalykėliai, tokie kaip: ne toks gražus kambarys, ar tai per mažas dėmesys, nesudaro esmės. Tobulai niekada nieko nebūna, bet kad buvo puiku, tai faktas! 🙂