Consolata Opiyo

During the 66th IFMSA AM GA the representative of the Global Network of Young People living with HIV Ms. Consolata Opiyo shared her thoughts with LiMSA about ensuring that HIV positive adolescents are not left behind in society and on the importance of empowering women as well as girls. Later on Ms. Opiyo elaborated on the relevance of proper HIV education in medical curriculum, as the role of a medical student is deemed crucial for tackling HIV epidemic. In the end of the interview Ms. Opiyo also shared an inspirational message for medical students.

66-tos IFMSA generalinės asamblėjos Tanzijoje metu Ms. Consolata Opiyo – Global Network of Young People living with HIV atstovė dalijosi savo mintimis apie ŽIV teigiamų jaunuolių integravimą į visuomenę. Tokiems žmonėms yra itin svarbu žinoti apie savo statusą bei savo teises, taip pat kur jie gali kreiptis pagalbos. Be to, Ms. Opiyo aktyviai pasisako už mergaičių įgalinimą, kadangi tinkamą išsilavinimą įgijusios mergaitės įgalina visuomenę.

Taip pat Ms. Consolata pasakoja apie ŽIV temos plėtojimo svarbą medicinos studijose. Medicinos studentai – būsimi gydytojai, ir būtent jiems tenka didžiausia rolė norint panaikinti ŽIV iki 2030 metų, kurie turi gebėti įžvelgti ne tik ligą, bet ir už jos slypintį žmogų siekiant jam visapusiškai padėti.

PROJEKTĄ FINANSUOJA