logo_scope_rgb

Standing Committee on Professional Exchange
Profesinių mainų komitetas

Profesinių mainų komitetas suteikia tau galimybę keliauti ir pažinti pasaulį taip, kaip dar niekada nebandei. Draugai iš viso pasaulio, nepakartojami nuotykiai ir pats smagiausias būdas mokytis medicinos tavęs laukia būtent čia!

Misija

SCOPE tikslas – skatinti tarpkultūrinį supratimą ir bendradarbiavimą tarp medicinos studentų ir sveikatos priežiūros specialistų organizuojant tarptautinius studentų mainus (1951). SCOPE siekia visiems studentams suteikti galimybę pažinti pasaulinę sveikatos sistemą. Šią misiją padeda vykdyti tai, kad SCOPE mainų programa yra pripažįstama viso pasaulio medicinos fakultetų (2014).

O kalbant žmonių kalba:

Mainai – tai daugiau nei eilinė praktika ligoninėje. SCOPE skatina pažvelgti plačiau. Mainų dalyvis gauna nepakartojamą galimybę ne tik pamatyti skirtumus sveikatos priežiūros sistemoje, bet ir savu kailiu patirti kultūrinius ypatumus, susidraugauti su sveikatos priežiūros specialistais iš viso pasaulio ir išsiugdyti realistišką supratimą apie visuotines sveikatos problemas.

Veikla

Profesiniai mainai – tai 4 savaičių trukmės klinikinė praktika pasirinktos šalies universitetinėje ligoninėje stebint patyrusiam gydytojui. Studentui suteikiama galimybė pasirinkti dominantį skyrių, parūpinamas apgyvendinimas, maitinimas ir socialinė programa. Pasibaigus programos laikui studentas gauna pasaulyje pripažįstamą IFMSA sertifikatą.

Norėdamas išvažiuoti į mainus studentas turi laimėti kontraktą konkurse, kuris skelbiamas kasmet lapkričio mėnesį. Kontraktai yra dalijami tarp VU ir LSMU medicinos studentų atsižvelgiant į jų aktyvumą mainų ir kituose LiMSA komitetuose, veiklą kitose nevyriausybinėse organizacijose, meniniuose būreliuose, darbą ligoninėje, savanoriavimą ir motyvaciją išvykti. Prioritetas teikiamas vyresnių kursų studentams. Visą informaciją reikia pateikti mainų anketoje kartu su veiklą patvirtinančiais dokumentais.

Tačiau, jei nepavyko gauti kontrakto, nenusimink! Prisijungti prie mainų veiklos ir praleisti laiką nuostabioje tarptautinėje kompanijoje gali ir Lietuvoje. Kiekvieną vasarą į Kauną ir Vilnių atvyksta po daugiau nei 40 studentų, kuriems gali padėti pažinti gimtąją šalį planuodamas socialinę programą – popraktikinę veiklą, kurios metu mes aplankome Vilnių, Kauną, Trakus, Druskininkus, pajūrį, rengiame nacionalinio maisto ir gėrimų vakarėlius, išvykas su baidarėmis, į kaimo sodybą, pramogų parką ar tiesiog ramiai leidžiame vakarus kavinėse. Tai pati geriausia galimybė ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir susipažinti su įvairiausiomis kultūromis neiškeliant kojos iš Lietuvos!

Daugiau informacijos gali rasti čia.

Mokymai

Pre Exchange Training (PET) – tai mainų mokymai, vykstantys balandžio pabaigoje / gegužės pradžioje, kai saulė vis dažniau išlenda iš už debesų ir nori nenori imi galvoti apie vasarą. Jų metu mokomės dirbti kartu, spręsti konfliktus ir dažniausiai mainuose iškylančias problemas, apmokome naujus CP, atsakome į visus išvykstantiems studentams iškylančius klausimus, savo patirtimi ir patarimais dalijasi “gyvoji biblioteka” – studentai jau buvę CP ar atliktę praktiką užsienio ligoninėje. Taip pat bendraujam, žaidžiame, gerai leidžiame laiką ir pamilstame mainus!

Prisijunk prie mainų komandos!

Sek visas mainų naujienas ir prisijunk prie veiklos prisijungęs prie Facebook grupių:

Limsa mainų grupė.
Limsa mainų grupė – Vilnius.

Nori žinoti visas tarptautines naujienas? Užsiprenumeruok IFMSA SCOPE naujienas siųsdamas tuščią laišką adresu ifmsa-scope-subscribe@yahoogroups.com arba prisijunk prie facebook grupės (nuoroda).

Kontaktai:
Nacionalinė koordinatorė išvykstantiems studentams – Gintarė Trepėnaitytė, neo.nore.out@limsa.lt
Nacionalinis koordinatorius atvykstantiems studentams – Paulius Povilonis, neo.nore.in@limsa.lt

Daugiau informacijos: