logo_scome_rgb

Standing committee on medical education
Medicinos mokslų komitetas

Komitetas vienija studentus, besidominčius įvairiais medicinos mokslų aspektais, atstovauja medicinos studentų balsą bei rengdamas įvairius mokymus užtikrina tinkamą medicinos studentų pasiruošimą ateities specialybei. Šis komitetas skirtas kiekvienam medicinos studentui, kadangi čia suteikiama galimybė kiekvienam nariui nuolat tobulinti savo tiek asmeninius, tiek profesinius įgūdžius. Medicinos mokslų komitetas ugdo jaunųjų medikų kompetencijas, vadinasi kartu ir visos sveikatos priežiūros ateitį.

Vizija

Vieningi medicinos studentai, žinantys savo teises ir pareigas bei turintys įgūdžių, žinių ir vertybes, kurios padeda jiems susidaryti holistinį požiūrį ir priimti tinkamus sprendimus sveikatos politikos, visuotinės sveikatos, medicinos mokslų klausimais.

Misija

Vienyti Kauno ir Vilniaus medicinos studentus, kurie domisi įvairiais medicinos mokslų aspektais. Taip pat atstovauti studentų balsą, bendradarbiauti su medicinos mokslų atstovais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, bei rengti projektus, kurie padėtų užtikrinti tinkamą medicinos studento pasiruošimą tolimesnei praktikai.

Veikla

SCOME veikla skirta visapusiškam studentų tobulėjimui. Ją galima suskirstyti į 3 dideles grupes: bioetika, mokymai ir mokomieji filmukai.

BIOETIKA

Gyvenime dažnai susiduriame su nepaprastomis situacijomis, moralinėmis ir etinėmis dilemomis, kurios kelia klausimus, į kuriuos nėra vienareikšmių atsakymų. Dar daugiau tokių situacijų pasitaiko gydytojų profesijoje. Todėl mums, medicinos studentams, itin aktuali bioetika. Dėl šios priežasties ruošiame renginius, kurių metu siekiame apžvelgti visuomenei aktualias temas ne tik medicininiais, bet ir etiniais, religinias bei teisiniais aspektais.

Įvykę renginiai:

  • „Abortai – smerkti ar suprasti?“
  • „Didžiausia dovana gyvybė, arba kodėl tokia svarbi yra donorystė?“
  • „Eutanazija – pagalba ar žmogžudystė?“
  • „Tarp gyvybės ir mirties“ – diskusija klinikinės mirties tema

MOKYMAI

Nuolatinis tobulėjimas – neatsiejama kiekvieno tiek būsimo, tiek esamo mediko gyvenimo dalis. SCOME komiteto rengiami mokymai padeda ugdyti įvairius įgūdžius, būtinus gydytojo darbui.

Įvykę mokymai:

  • Pirmos pagalbos mokymai
  • Chirurginio siuvimo mokymai
  • EKG mokymai
  • Bendravimo su pacientais mokymai
  • Slaugos pagrindų (injekcijų darymo bei kateterio įvedimo) mokymai
  • Viešojo kalbėjimo mokymai

MOKOMIEJI FILMUKAI

Studijų metu išmokta informacija dažnai pasimiršta – mes siūlome interaktyvų būdą greitai ją prisiminti. Daugiausia šiuo metu yra dirbama su filmukais, skirtais pirmos pagalbos žinioms atnaujinti. Filmukai rengiami bendradarbiaujant su Lietuvos paramedikų asociacija.

Pirmosios pagalbos filmukai pirmiausia yra skirti medicinos  studentams, tačiau gali būti viešinami ir plačiajai visuomenei. Ne vienas mūsų atsitikus nelaimei suabejotų, koks turi būti pirmas žingsnis, kuris užtikrintų, jog laikomės principo „Primum non nocere“ (lot. Pirmiausia nepakenkti)! Dėl to ruošiame informacinius filmukus, kuriuose įrašome veiksmų algoritmą, kurio turėtų laikytis kiekvienas atsitikus įvairioms nelaimėms.

Kontaktai:

Nacionalinis koordinatorius – Mindaugas Galvosas, nome@limsa.lt

Daugiau informacijos: