Dažniausiai užduodami klausimai

Kiek trunka mainų programa? Kuriais mėnesiais galima dalyvauti?

Mainų programa trunka 4 savaites. Vienos šalys studentus priima tik vasaros mėnesiais, kitos ištisus metus. Kiekvienos šalies mainų sąlygose nurodyta, kuriais mėnesiais ir kokiuose miestuose yra priimami mainų dalyviai. Vis tik lietuviai studentai dažniausiai važiuoja vasaros atostogų metu (liepą-rugpjūtį).

Kiekvienos šalies mainų sąlygos (>> SCOPE / SCORE logo >> dominanti šalis)

Kuo skiriasi profesiniai ir moksliniai mainai?

Profesinių mainų metu studentai atlieka klinikinę praktiką ligoninėse, mokslinių mainų metu – dalyvauja moksliniuose projektuose, dirba laboratorijose. Mokslinių mainų programos trukmė daugumoje šalių taip pat 4 savaitės. Mokslinį projektą studentas gali išsirinkti iš kiekvienos šalies pateikiamų sąrašų. Visos kitos sąlygos (apgyvendinimas, maitinimas, socialinė programa) iš esmės nesiskiria

Kokias disciplinas / mokslo projektus galima pasirinkti?

Kiekviena šalis savo mainų sąlygose nurodo, kokias disciplinas kokiuose miestuose galima rinktis. Daugelyje šalių nesiūloma rinktis psichiatrijos dėl kalbos barjero. rasite skirtingų projektų detalius aprašymus ir reikalavimus ten vykstantiems studentams. Vykstant į kai kurias ispaniškai kalbančias Pietų Amerikos valstybes, taip pat būtų naudinga turėti kalbos pagrindus.

Kokia kalba bus kalbama programos metu?

Oficiali programos kalba – anglų. Ja bendraujama su gydytojais ir vietiniais studentais, tačiau vykstant į Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją bei Rusiją patariame turėti šiokius tokius šių kalbų pagrindus.

Kokių gyvenimo sąlygų galima tikėtis programos metu?

Gyvenimo ir maitinimo sąlygos skiriasi priklausomai nuo šalies, nuo miesto. Mainų programos dalyviai dažniausiai apgyvendinami studentų bendrabučiuose, kai kuriose šalyse – šeimose ar nuomojamuose butuose (nemokamai). Daugumoje šalių studentai 1 kartą per dieną darbo dienomis gauna nemokamą maitinimą (kai kuriose šalyse 2-3 kartus). Vienose šalyse studentai pietauja ligoninės valgyklose, kitose gauna maisto kuponus, už kuriuos gali pietauti tam tikrose miesto kavinėse, ar maistpinigius.

Ką studentai veikia klinikinės praktikos metu?

Klinikinės praktikos metu studentai dirba kartu su jiems paskirtais gydytojais kuratoriais (vizituoja ligonius, asistuoja operacijoms, susipažįsta su naujais diagnostikos ir gydymo metodais, t.t.). Kiekvienoje ligoninėje darbo laikas skiriasi. Dažniausiai praktika trunka iki pietų.

Kas apmoka mainų išlaidas? Ar studentai gauna stipendijas programos metu?

Programos metu studentai negauna jokios stipendijos, už darbą ligoninėje nemokama. LiMSA įsipareigoja, jog mainų metu studentui bus užtikrintas nemokamas apgyvendinimas ir maitinimas bent kartą per dieną darbo dienomis. Visas kitas išlaidas (kelionės į pasirinktą šalį, išvykas joje, t.t.) apmoka pats studentas.

Ką veikti laisvu nuo praktikos laiku? 🙂

Ar studentams bus siūloma kultūrinė-socialinė programa ir kokia ji bus labai priklauso nuo šalies ir nuo miesto, taip pat nuo kontaktinių asmenų, kurie tais metais rūpinasi mainų dalyviais. Dažniausiai organizuojamos savaitgalių išvykos šalyje, susitikimai su kituose miestuose praktiką atliekančiais užsienio studentais, supažindinama su laisvalaikio leidimo galimybėmis ir t.t. Paprastai, kuo mažesnė šalis ir miestas, tuo daugiau laiko programos organizatoriai skiria studentams. Didžiuosiuose Pietų ir Vakarų Europos miestuose studentams dažniausiai tik parodoma, kur jie gyvens, ligoninė, supažindinama su kuruojančiais gydytojais, o toliau visą laisvalaikį paliekama organizuotis patiems.

Nuo kelinto kurso galima dalyvauti mainų programoje? Ar mainuose gali dalyvauti šeštakursiai?

Profesinių mainų programoje gali dalyvauti studentai nuo trečio kurso, jei nėra kitaip nurodyta konkrečios šalies mainų sąlygose. Moksliniuose mainuose gali dalyvauti ir pirmą kursą baigę studentai.

Kaip vyksta atranka į mainų programą?

Atranka į mainų programą vyksta pagal tam tikrą balų sistemą. Reikalaujama pažymų įrodančių studento veiklą.

NB!

  1. Balai turi būti sumuojami ir skiriami už kiekvienus metus, praleistus LiMSA Prezidiume ar Taryboje, ar būnant paprastu nariu, atimami už kiekvieną dalyvavimą mainuose;
  2. Prie prašymo dalyvauti mainuose turi būti pridėtos rekomendacijos ar pažymos, įrodančios studento veiklą;

Naudingos nuorodos: